Home

Forumas

Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
12DC>220AC inverteris su PWM saulės kontroleriu
tikrai geras daiktas
Sveiki,

lengvinu kemperį ir išmetinėju viską, ko nenaudojau per petus.
Išmontavau tikrai neblogą daiktą: viename korpuse saulės kontroleris ir 12V >> 220V keitiklis (ne sinusinis).
Naudotas, pirktas Lemonoje.
Kaina, tikrai daugiau nei 1 euras.... kokie 40 jau būtų neblogai :)

Daiktas Kaune, netoli Šilainių, tačiau manęs savaitę nebus, tai jei kam skubiai reikės – skambinkit ir susiderinsiu, kad atiduotų žmona.
Kaina parašiau, tačiau ji lanksti į abi puses :)



Žinutės: 23
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-09-11
Gal ir praverstų. Įsidėk į bagažinę.
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Žilvinas.Ž parašė:
Gal ir praverstų. Įsidėk į bagažinę.
Į atidarymą vežuosi tris dėžės visokių kemperinių dalykų liukučių. Beveik visko kaina bus po 1 Eurą.
Surinktus pinigus pervesiu dukros mokyklai. Ko neparduosiu, pakeliui į namus išmesiu artimiausiame konteineryje. Kontroleris bus jų tarpe. Paskubėk :)

Man patinka Tavo poziuris. Ne kaip nuplesti ar ka apknisti, bet pasidalinti tuo kas Tau nebereikalinga. Gal kitam bus naudinga. Super. 
 Sakyk prasau, jei as ta kontroleri naudociau tik su saules baterija krauti priekabos akumuliatoriui, nenaudociau inverterio, ar taip galima? Kokie pliusai ir minusai?
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Marijus.K parašė:
Man patinka Tavo poziuris. Ne kaip nuplesti ar ka apknisti, bet pasidalinti tuo kas Tau nebereikalinga. Gal kitam bus naudinga. Super. 
 Sakyk prasau, jei as ta kontroleri naudociau tik su saules baterija krauti priekabos akumuliatoriui, nenaudociau inverterio, ar taip galima? Kokie pliusai ir minusai?
Sveikas Marijau.

Taip galima. Aš taip ir dariau ankčiau, nes inverterį per metus panaudojau tik kartą, todėl nusipirkau gudresnį saulės kontrolerį, o seną išmontavau, kad nesivežioti nereikalingo kilogramo.

Saulės kontrolerio minusas, kad jis ne MPPT tipo, o PWM tipo.
Paprasčiau sakant, PWM tipas kiek gauna srovės iš saulės elemento, tiek ir atiduoda į akumuliatorių. MPPT sugeba atiduoti daugiau srovės nei gauna iš saulės elemento, kai saulės elemento įtampa ženkliai aukštesnė už 12 V.
Bet kaip suprantu tada man priekabai labiau tiktu ti saules kontroleris tos kitos sistemos?
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Marijus.K parašė:
Bet kaip suprantu tada man priekabai labiau tiktu ti saules kontroleris tos kitos sistemos?
Iš esmės, tai didelio skirtumo nėra. Su MPPT ir ta pačia saulės baterija pakrautum greičiau, su PWM - reikėtų daugiau laiko. Kai akumuliatorius jau pakrautas – abu kontroleriai nieko nedaro, o tik palaiko pakrovimo lygį reguliariai jį patikrindami.

MPPT ir PWM skirtumai aktualūs, kai reikia kaip galima daugiau saulės energijos paimti. Pvz. saulės elektrinėse atiduodant energiją į tinklą.
Kemperiuose svarbu, kad per dieną pakrautum tai, ką sunaudojai per naktį. Todėl kelintą val. akumuliatorius bus pilnai pakrautas: ar tarkim 11 val., ar 13 val. – didelio skirtumo nematau.
Mano naujasis kontroleris irgi PWM tipo, po nakties akumuliatorius būna pilnai pakrautas jau 9 val. ryto :)
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Užrakinu temą, daikto jau nebėra :(
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05

Sveiki,

sezono atidaryme pardavinėjau savo likučius po 1 eur ir žadėjau surinktus pinigus paaukoti vaikų burlenčių vasaros stovyklai-mokyklai http://www.extreme-sports.lt/stovykla/.

Kas pirko po 1eur, kas davėte daugiau ir iš viso surinkau 25 EUR.
Ačiū pirkusiems nuo manęs ir nuo stovyklos vadovo Mindaugo (Buliaus).

Te nesupyks moderatoriai už reklamą, bet mano žiniom tai vienintelė ne pelno  burlenčių stovykla/mokykla prie Kuršių marių.


Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Šaunuolis.