Home

Forumas

Žinutės: 2142
Nuotraukos: 1084
Koordinatės: 7
Prisijungė: 2012-10-03
Saulės baterijos
kur įsigyti, preimonės, montavimas?
Žiema pats metas padirbėti prie savo kemperiukų ir pasvajoti apie būsimas keliones.Ta ir darau. Pradedu galvoti apie saulės baterijas. Gal patartumėt, kaip įsirengt, kokių priemonių reikia, kur palankesnėm kainom įsigyt elementus.
Žinutės: 688
Nuotraukos: 100
Koordinatės: 16
Prisijungė: 2012-09-21
Galiu papasakoti iš savo patirties truputį, aš nusprendžiau saulės baterijas darytis pats. Užsisakiau komplektą saulės celių kurias reikia sulituoti tarpusavyje, gana neidomus darbas, ir pirmos celės lužta kol išmoksti kruopščiai padaryti ir kad našumas būtų normalus.

Žinutės: 688
Nuotraukos: 100
Koordinatės: 16
Prisijungė: 2012-09-21
Dar pamiršau paminėti yra tų celių tuo pačiu ir saulės baterijų tipai, monokristalinės pati naujausia ir labiausiai plintanti technologija ir polikristalinės kurios yra pigesnes, bet bendram lygyje labai mažai nusileidžia mono, nes jos truputi geriau veikia prie mažos šviesos ir esant debesuotiem oram.

Monokristalinių saulės baterijų efektyvumas siekia ~ 24%;(iš vieno kW krintančios saulės šviesos pagamina 240 W elektros energijos)

Polikristalinių saulės baterijų  efektyvumas šiek tiek mažesnis ~ 18% ;(iš vieno kW krintančios saulės šviesos pagamina 180 W elektros energijos)
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
požiuris i reikala man tinkamas ir priimtinas, tik mano atveju gatavai su batareikom kemperi nusipirkau , dvi plokstes ir dar skirtingos , du akumai pajungti, tik valdiklis vienas , dar nesiknaisiojau kas ten sukista.
Žinutės: 688
Nuotraukos: 100
Koordinatės: 16
Prisijungė: 2012-09-21
Ir dar verta pridurti, kad saulės baterijų didžiausia nauda kogero yra net žiemą, kai kemperiai ilsisi ilgą laika, jos neleidžia akumuliatoriam išsikrauti, juos "prajudina" ir taip gerokai prailgina jų gyvavimo laiką.

Reikia nepamiršti tik po didelių sniegų nuvalyti stogą ;-)
Žinutės: 688
Nuotraukos: 100
Koordinatės: 16
Prisijungė: 2012-09-21
Dainius.D parašė:
Žiema pats metas padirbėti prie savo kemperiukų ir pasvajoti apie būsimas keliones.Ta ir darau. Pradedu galvoti apie saulės baterijas. Gal patartumėt, kaip įsirengt, kokių priemonių reikia, kur palankesnėm kainom įsigyt elementus.Dainiau, jeigu norite įsigyti gamykliškas paneles, šiuo metu matau yra keli skelbimai su tikrai labai gerom kainom:
Dar pavasarį be 800 litų nieko nesugebėjau surasti padoraus :)
Žinutės: 2142
Nuotraukos: 1084
Koordinatės: 7
Prisijungė: 2012-10-03
Dekui Aurimai, superinis skyrelis "darbščiųjų rankų" būreliui:)

Noriu paklausti dėl laidų. Ar reikia spec laidų ar tinka paprasti instaliaciniai?

Dar turiu klausimų dėl greičio palaikymo sistemos. Noriu pasikonsultuot asmeniškai.Gerai būtų gaut Jūsų kontaktus. Mano el.paštas [email protected]
Žinutės: 2142
Nuotraukos: 1084
Koordinatės: 7
Prisijungė: 2012-10-03
Kokio galingumo aplamai gana akumuliatoriui krauti? 200w gana?
Žinutės: 688
Nuotraukos: 100
Koordinatės: 16
Prisijungė: 2012-09-21
Dainius.D parašė:
Kokio galingumo aplamai gana akumuliatoriui krauti? 200w gana?
200w mano galva reikalingi kai jau labai dažnai tie akumuliatoriai nusodinami yra, šiap daugelyje gyvenimo situacijų 100watu per akis.


Galim greitai paskaičiuoti, jeigu akumuliatorius yra 100 amperų, tai prie 12 voltų būtų 100*12=1200watu, dienos šviesa priklausomai nuo metų laiko svyruoja nuo 7h iki 14h, tai netgi pilnai išsikrovusį akumuliatoriu 100watu panelė daugiau mažiau prikels per dieną :)


Didesni galingumai mano galva yra reikalingi, jeigu pvz paliktam kamperyje veikia koks nors ventiliatorius (stoglangiuose būna) ar pan, tada galima išnaudoti saulės šviesą mažinti saulės šilumai :B
Žinutės: 252
Nuotraukos: 336
Koordinatės: 6
Prisijungė: 2012-10-03
Pas mane tik 60w baterija ir du akumai 115a ir 80a.Apsvietima visa susidejau is LED lempuciu.Tai kolkas visko pakanka. Na patirtis tik vienas sezonas.