Home

Forumas

Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Greičio ir kuro sąnaudų paklaida Ducato kompiuteryje
Ar galima tai patasyti?
Sveiki,

noriu pasiklausti patarimo ar net paprašyti pagalbos.
Turim kemperį ant Ducato 250 bazės (nuo 2006 metų), variklis Multijet 130.
Šaunus kemperiukas, yra borto kompiuteris... taip galvojau, kol nesupratau ką jis rodo.
Išvažiuoju į autostradą pasivažinėti, varau netoli 100 km/h. Smagu... tyliai eina, kompas rodo 8,5 l/100 km sąnaudos – svajonių kemperis.
Po kurio laiko pastebiu, kad mane fūros lenkia. Kažkas ne taip gavoju, įsijugiu navigaciją – realus greitis kokiais 7 km/h mažesnis.
Su kuro sąnaudom dar blogiau. Užsipilu pilną baką, važiuoju, važiuoju ir vėl užsipilu baką.
Kompas rodo, kad sąnaudos 8,8 l/100 km. Suskaičiuoju kiek nuvažiavau ir kiek supyliau iki pilno bako – apie 10 l/100 km.
Kelis bakus taip išvažinėjau, visada tas pats – kompas kokiu 1..1,5 l/100 km "pagrąžina" rezultatą.

Padangos - gamyklinio dydžio, protektorius dar nenusidėvėjęs.

Klausimas ir prašymas. Patarkit, ką čia padaryti, kad bent apytikriai teisingai kompas rodytų.
Gal esate kas susidūręs?

Iš anksto dėkoju visiems.
Žinutės: 2142
Nuotraukos: 1084
Koordinatės: 7
Prisijungė: 2012-10-03
Na dėl greičio tai visų auto spidometrai apie 10% forsuoti. Su standartinėm padangom rodys didesnį greitį. Tai 10% kuro sąnaudų skirtumas suprantamas, bet dar ir kompas papildomai paforsuoja.....
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Buvo laida per tv , kaip tik tuo klausimu, gamykliškai kompai nustatomi principu "o kiek jums reikia" servise paderina jei labai prašai .

Yra čia tarp mūsų servisistu, rašė apie dantračių keitimą greičiu dėžėje senesniam kemperyje , gal ir čia kas panašaus priburta, jei gedimo nerandi? 


Žinutės: 585
Nuotraukos: 1217
Koordinatės: 4
Prisijungė: 2012-09-21
Giedrius.B parašė:
Sveiki,

noriu pasiklausti patarimo ar net paprašyti pagalbos.
Turim kemperį ant Ducato 250 bazės (nuo 2006 metų), variklis Multijet 130.
Šaunus kemperiukas, yra borto kompiuteris... taip galvojau, kol nesupratau ką jis rodo.
Išvažiuoju į autostradą pasivažinėti, varau netoli 100 km/h. Smagu... tyliai eina, kompas rodo 8,5 l/100 km sąnaudos – svajonių kemperis.
Po kurio laiko pastebiu, kad mane fūros lenkia. Kažkas ne taip gavoju, įsijugiu navigaciją – realus greitis kokiais 7 km/h mažesnis.
Su kuro sąnaudom dar blogiau. Užsipilu pilną baką, važiuoju, važiuoju ir vėl užsipilu baką.
Kompas rodo, kad sąnaudos 8,8 l/100 km. Suskaičiuoju kiek nuvažiavau ir kiek supyliau iki pilno bako – apie 10 l/100 km.
Kelis bakus taip išvažinėjau, visada tas pats – kompas kokiu 1..1,5 l/100 km 'pagrąžina' rezultatą.

Padangos - gamyklinio dydžio, protektorius dar nenusidėvėjęs.

Klausimas ir prašymas. Patarkit, ką čia padaryti, kad bent apytikriai teisingai kompas rodytų.
Gal esate kas susidūręs?

Iš anksto dėkoju visiems.
Pas mane tas pats. Greitį žiūriu GPSe (+6 km/h prie spidometro). Sąnaudos +1,5 ltr/100km prie kompiuterio. Taip jau yra ir ką čia padarysi
Mano Fiat turejo 7% paklaida greicio. Kuro apie 12 valgydavo su alkova.
Žinutės: 2188
Nuotraukos: 500
Koordinatės: 19
Prisijungė: 2012-09-21
O kur čia problema:D
Mano senukas kemperis neturi jokių autokompų.... Kelionėse susidedu visų čekių kaina ir litrus ir vienu veiksmu paskaičiuoju sanaudas:juokas: Kam tas autokompas - vistiek pievas matuoja. Tas pats ir kasdieniniame auto... jis tik lauko temperatūrą teisingai rodo :baisu:
Žinutės: 224
Nuotraukos: 477
Koordinatės: 10
Prisijungė: 2012-10-03
borto kompas ne ant tiek gudras kiek atrodo. reguliuojami jo parodymai, -+15 proc.
Žinutės: 27
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2015-06-29
Turime mikroautobusa, tai citroen jumper, tai lygiai tas pats paklaida ~10km/h. Tiesiog nekreipiam į tai dėmesio.
Mano jumpy turi truputi mažesnę paklaidą, bet irgi siekia ~5km/h
Žinutės: 119
Nuotraukos: 248
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2012-10-12
Pagal ES direktyvas visų europinių automobilių greičio rodymo paklaida yra privaloma atseit dėl saugumo. O dėl sanaudų, tai kiekvienas gamintojas sprendžia ant kiek jis yra VW-o sekėjas.
Tai kad pasirodo mazai kas neseka to VW.