Home

Forumas

Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Greičio palaikimo sistema
kaip į seną kemperį idėti ši gerą daiktą
Ar kas esate montavę tą daikčiuką į kemperį?
Žinutės: 688
Nuotraukos: 100
Koordinatės: 16
Prisijungė: 2012-09-21
Po pirmos kelionės pradėjau domėtis šiuo riekalu. Nelabai daug kas yra, ka galima butu pritaikyti prie "troso" štai kogero geriausias variantas ką rades esu:


Bet pakolkas neperku šito reikalo, pavasarį bandysiu prie krūvos perdarymų pasidaryti ir šitą, esu susipirkes atskiras detales kaip greičio sensorių, servo varikliukai beliks viską sujungtį į kruvą ir užprogramuoti mikroprocesorių. Tada šitą temą galėsiu papildyti ir pasidalinti informacija labiau :) Pakolkas kiek čia man gavosi susiskaičiuoti tai pačiam išeitų pasidaryti už 100-150 litų.


Žinutės: 2142
Nuotraukos: 1084
Koordinatės: 7
Prisijungė: 2012-10-03
Aurimas.S parašė:
Po pirmos kelionės pradėjau domėtis šiuo riekalu. Nelabai daug kas yra, ka galima butu pritaikyti prie "troso" štai kogero geriausias variantas ką rades esu:


Bet pakolkas neperku šito reikalo, pavasarį bandysiu prie krūvos perdarymų pasidaryti ir šitą, esu susipirkes atskiras detales kaip greičio sensorių, servo varikliukai beliks viską sujungtį į kruvą ir užprogramuoti mikroprocesorių. Tada šitą temą galėsiu papildyti ir pasidalinti informacija labiau :) Pakolkas kiek čia man gavosi susiskaičiuoti tai pačiam išeitų pasidaryti už 100-150 litų.


Va čia tai nustebinot Aurimai!  150lt.!

Domėjausi ir aš, tai įrangą parduouoda už 900lt įstatymas dar apie 500lt.

Jei pavyks, tai norinčiu pasisemti patirties neatsiginsite. Aš užsiimu eilę pradžioje :)
Žinutės: 688
Nuotraukos: 100
Koordinatės: 16
Prisijungė: 2012-09-21
Na 150 nėra daug, bet čia įeina daug darbo pačiam ko pasekoje kitą kartą pradedi galvoti, kad gal geriau nusipirkti, bet mano atveju man tai daugiau principinis reikalas pasidaryti pačiam, o ir kiek viską susidėliojau atrodo viskas gana paprasta. Na duosiu žinoti progresą, kaip sakant jeigu pavyks sėkmingai padaryti vieną kartą tai tada jau pakartoti procesą yra N kartų papraščiau.

Žinutės: 688
Nuotraukos: 100
Koordinatės: 16
Prisijungė: 2012-09-21
Dabar netgi atradau idealų donarą 5 tam punktui, troso tampytuvui. Kas supranta mechanika iš nuotraukos pamatis kaip veikia šitas aparatas ir kad perdarymo esamai sistemai čia yra kelios minutės, tiesiog vienas trosas eina į pedalą kitas į varikliuką kuri valdo mikroprocesorius. Ir iš skirstytuvo jau išeina tik vienas trosas, tai kai autopiloto varikliukas slankioja trosa, pėdalas nevaikščioja kartu. Šiuo atveju donaras senas mitsubishi pajero, o viso sito reikalo kaina laužynuose ~100litų. Kogero reikės kokį parsitempti į namus ir šaltais žiemos vakarais bent jau ant stalo pasidaryti protototipą :)



Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
o tai nepaprasčiau paimti visa veikiančia sistema iš kokio šroto ir ja priderinti?
sukurti nauja irgi gerai, ten dar vienas tikslas nušaunamas, turim kūrybines veiklos daugiau :)
Žinutės: 688
Nuotraukos: 100
Koordinatės: 16
Prisijungė: 2012-09-21
Robertas.M parašė:
o tai nepaprasčiau paimti visa veikiančia sistema iš kokio šroto ir ja priderinti?
sukurti nauja irgi gerai, ten dar vienas tikslas nušaunamas, turim kūrybines veiklos daugiau :)
Na pvz jeigu imti iš pajero ten kiek mačiau yra ir atskiras blokas autopilotui, tai teoriškai paėmus ta bloka, visus mygtukus ir pati mechanizma, būtų galima viską sujugti :) (Klausimas su spidometru, greičio matavimu, šitą dalį prie svetimo kompiuterio gali būti sunkiausiai pritaikyti). Su kitom mašinom dažnai buna kad pats autopilotas integruotas į pagrindinį automobilio kompiuterį, tokiu atveju jau daug sunkiau atsirinkti galus.

Na aš asmeniškai vistiek lieku prie idėjos darytis "smegenis" pats. O tie kurie turi pažįstamų šrotuose galėtų paieškoti daugiau "trosinių" sistemų, nes be pažįstamų ten niekas nesiknaisios ir neiškos, kaip sakanat nelabai ten malonus aptarnavimas būna :). Kiek mačiau dar honda accordas ir legenda ~92 metus kažką panašaus turi.
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
man kompiuteriniai netinka, mano čelendzerije nera jokiu kompu :)motoras ratai ir pedalas gazui, stabdziai dar yra :), kompu tais laikais dar negamino, o jei buvo tai 2 saldytuvu didzio :)
Žinutės: 2142
Nuotraukos: 1084
Koordinatės: 7
Prisijungė: 2012-10-03
Laukiame tesinio. Žiauriai įdomu!
Žinutės: 574
Nuotraukos: 48
Koordinatės: 11
Prisijungė: 2012-09-21
Robertai, tai kas pas mus ir nėr nieko daugiau nei Jūsų paminėti motoras ir pedalai.. Tiesa, Aurimas dar apie kažkokį trosą rašo, bet aš jau apie tai nenutuokiu (kur susigėdęs šypsiukas? )