Home

Forumas

Žinutės: 574
Nuotraukos: 48
Koordinatės: 11
Prisijungė: 2012-09-21
Kažkaip nukrypo kalba nuo važiavimo kemperiu 120-130 greičiu iki įstatymų pažeidimo :hmz: Aš gal kažko nesuprantu, bet juk tai, kad kemperis (nenurodant masės) važiuoja 120 per valandą greičiu dar nereiškia, kad jis pažeidinėja eismo taisykles. Pataisykit, jei klystu :veliava:
Kazkaip diskusija nuslydo :) Ar tai sauguir ar tai labai protingas greitis? Kaip Jums atrodo. Aisku ne pamokslauti susirinkom. Beje Vokietijoje greitis gi neribojamas, galima ir 200 vaziuoti su kemperiu. :)
Žinutės: 119
Nuotraukos: 248
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2012-10-12
Eismo saugumas užtikrinamas eismo srauto tolygumo (ar pastovumo) teorijomis. Tiek važiuojant greičiau, tiek lėčiau, nei eismo srautas, didėja eismo įvykio tikimybė dėl lenkimo(nesvarbu ar lenki ar esi lenkiamas).Dėl šių teorijų daug kur Europoje 2 juostų keliuose dominuoja ištisinė linija ar net bordiūras bei stipriai ribojimas posūkis į kairę. Tai ir važiuoji sraute dažniausiai neviršydamas furų tempo. Autostradose , jei priimi važiuoti sprendimą greičiau nei furos ir intensyvumas didokas, mažiau 110 irgi gaunasi be ryšio, nes saugiai persirykiuoti iš pirmos juostos į antrą nesukeliant antraeilininkams staigaus prisistabdymo neįmanoma. Jei automobilių nedaug, tada galima saugiai važiuoti ir lėčiau ir greičiau. O pats lėčiausias tempas pas mane būna (stengiuosi neviršyti 95) naktį keliuose kur gali lėkti briedžiai skersai kelio. Tie ekstrimalūs stabdymai dėl bėgančių gyvūnų su kemperiu, labiausiai gasdinantis man dalykas(iš galo į priekį atlekiantis stalas). Ar teko klubiečiams susidurti su gyvūnais?
Žinutės: 1597
Nuotraukos: 3083
Koordinatės: 11
Prisijungė: 2012-10-03
Sulaukėm racionalaus pamąstymo. Dėl to žymiai daugiau ir nuvažiuojama prie 120-130 greičio, nes važiuojama su srautu, ženkliai kyla vidutinis greitis. Pabandykit, tiesiog pajauskit save srauto dalimi kai nereikia spausti nei gazo, nei stabdžio. 
Vienok keistai gaunasi- kemperiu prie 100 be diržų saugiau, nei 120 su diržais. Su lengvąją 200 saugiau nei 120 kemperiu :ratu: Na čia nieko asmeniško :veliava: 
Taip pat galiu pasakyti, kad visi ekonomiški ir atseit saugūs negalingi modeliai su mažais ir silpnais varikliais man panašūs į savižudžių įrankius- lenkimas važiuojant prieš eismą vyksta dvigubai ilgiau, taikomas momentas dvigubai ilgiau dažnai išprovokuojant dvigubą lenkimą iš galo, kritinėj situacijoj nei paspaust, nei sustot ir pan...
Na bet čia man vienam taip turbūt atrodo :hi:
Kas liečia gyvūnus- esu tik miške prie mažo greičio su briedžiu susitikęs akis į akį- sustojau gal 0,5m iki ragų :D. O šiaip visada penktadienio vakarą važiuojant miškais patamsy mano akys būna didelės, viena ranka ant signalo, greitis mažas ir daugiau žiūriu į pakeles nei į kelią :blogai: Ypač ten, kur galioja ženklas "žvėrys", nes toj atkarpoj atsitikus įvykiui visa atsakomybė bus tik man.
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Gal ir iš ties greitai yra taip pat saugu važiuoti kaip ir lėtai, tik kam tie greičio ribojimai dauguma atveju? Nejau berazumiai iš neturėjimo ką veikti prisigalvojo? Kaip per darbo saugos instruktažą aiškino dar tarybiniais laikais - visos saugos  taisyklės parašytos krauju.
Man taip pat smagu pralėkti ir dažnai norisi paspausti, bet stengiuosi susivaldyti ir kuo toliau tuo lengviau gaunasi. Labai gerus įpročius išugdė senasis kemperis, kad ir kaip stengtis daugiau 110 nevažiavo, o jau tokį greitį pagavęs pats iš baimės purtėsi, po truputi pripranti ir nebereikia niekur lėkti :) Spėju daugelis matėm kas atsitinka vokiečių autobanuose kai tie greitaeigiai nesuvaldo savo mašinų? 
Palaukit, jus lyginat kad ir vaziavima 200 Vokietijoje su kokiu Bmw 7 klases nauju modeliu su kemperiu 120 . Saugumo prasme tam kemperiui taip toli iki to Bmw kad zmones tiek negyvena. Jis turi avarinio stabdymo sistemas, pries susidurimo sistema tiek is priekio tiek is sono, pesciuju asistentus, jis net neleidzia priarteti prie kitos masinos galo nesaugiai. Ka turi kemperis? Mano net airbag ne vieno neturi. Tu kurie vairuoja dalinai integruotus max du airbag. Ir salone kruva palaidu bliudu, saldytuva beveik palaida ir tt. As Tomai tikrai manau kad 200 kai kada saugiau vaziuoti, nei su kemperiu 120-130. O srautas juda 90 km/h, nes furu stovi ribotuvas. Vokieciaipo siai dienai svarsto ar leisti lenkti sunkesniems kemperiams furas del saugumo ir to paties srauto. Visais kitais atvejais srautas gadinasi, nes vaziuojanciu 120 Vokietijoje mazai. Keik dabar vaziavau , o vaziavau nemazai, tai kreiserinis lengvuju greitis apie 140 daugumos. Tai sraute turetum lekt su kemperiu tiek, jei apie tai kalbam. Na bet kaip sakei jokiu asmeniskumu. Vaziuok del manes kiek nori. Tikrai labai gerbiu kelyje tokius vairuotojus kaip Robertas ar Janis, kurie laikosi taisykliu. O kaip Dainius rase, ne kazka ir sutaupai. Turiu sumataves tris variantus su lengvaja, su kemperiu ir su kemperiu ir priekaba ruoze Panevezys Kalvarija. Skirtumas ne kazka.
Žinutės: 119
Nuotraukos: 248
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2012-10-12
Benzingalvių forumuose populiari sparnuota frazė: žudo ne greitis, o staigus sustojimas. Vokiečiai autobane neriboja greičio, bet dauguma vokietijos vairuotojų yra labai gerai įsisavine priklausomybę stabdymo atstumo nuo greičio, auto masės, padangų stovio ir t.t. Lekiant kemperiu autobanu lengvųjų sraute saugus atstumas iki priekyje važiuojančios auto pakankamai stipriai kintantis dydis nuo važiavimo sąlygų. Jį tiksliai apskaičiuoti įvertinant važiavimo sąlygas, tikrai nėra paprasta eiliniam vairuotojui. Automobilių sporte geriausi  lenktynininkai turi dievo dovaną : nuojautą. Mes paprasti vairuotojai jos turime ženkliai mažiau arba išvis neturime. Todėl ir yra greičio apribojimai, atstumų tarp auto apribojimai. Estai net tokius didelius kvadratus ant asfalto kas 50 metrų piešia. Todėl surasti vieną saugaus greičio reikšmę  kemperiui turbūt neįmanoma. 
Žinutės: 451
Nuotraukos: 14
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2017-12-03
Marijus.K parašė:
bet Dainiau pas Tave be alkovos. O su ja tikrai sunkiau vaziuoja. Ir pasipriesinimas visai kitas. Net kuro daugiau ima.
O kokios kuro sąnaudos didesniu kemperiu,pvz.kaip pas jus,apie 7500kg svorio?
Žinutės: 688
Nuotraukos: 100
Koordinatės: 16
Prisijungė: 2012-09-21
Tomas.J parašė:
Sulaukėm racionalaus pamąstymo. Dėl to žymiai daugiau ir nuvažiuojama prie 120-130 greičio, nes važiuojama su srautu, ženkliai kyla vidutinis greitis. Pabandykit, tiesiog pajauskit save srauto dalimi kai nereikia spausti nei gazo, nei stabdžio. 
Vienok keistai gaunasi- kemperiu prie 100 be diržų saugiau, nei 120 su diržais. Su lengvąją 200 saugiau nei 120 kemperiu :ratu: Na čia nieko asmeniško :veliava: 
Taip pat galiu pasakyti, kad visi ekonomiški ir atseit saugūs negalingi modeliai su mažais ir silpnais varikliais man panašūs į savižudžių įrankius- lenkimas važiuojant prieš eismą vyksta dvigubai ilgiau, taikomas momentas dvigubai ilgiau dažnai išprovokuojant dvigubą lenkimą iš galo, kritinėj situacijoj nei paspaust, nei sustot ir pan...
Na bet čia man vienam taip turbūt atrodo :hi:
Kas liečia gyvūnus- esu tik miške prie mažo greičio su briedžiu susitikęs akis į akį- sustojau gal 0,5m iki ragų :D. O šiaip visada penktadienio vakarą važiuojant miškais patamsy mano akys būna didelės, viena ranka ant signalo, greitis mažas ir daugiau žiūriu į pakeles nei į kelią :blogai: Ypač ten, kur galioja ženklas 'žvėrys', nes toj atkarpoj atsitikus įvykiui visa atsakomybė bus tik man.
Tomai, pritariu 100%! Geras sukimo momentas, 6 cilindrai, yra komforto dalykas man. Aš per metus nuvažiuoju ~100000km tikrai matau daug didesnių problemų nei greičio viršijimas. Nuo techninės buklės iki vairuotojų kurie išvažiuoja kartą į menesį ir apskritai nesigaudo, o LT tai dar kiekvienas turi savo interpretacija taisyklių ir kelias iš jo kaimo visada yra pagrindinis. Galėčiau čia rašyti ir rašyti šita tema :D

Labiausiai tai linkėčiau niekam nepapulti į avarijas. Nes greitis tikrai gali būti paskutinis faktorius, užteks įvažiuoti į sankryža kurioje fūra bando praslysti per geltoną, ir užteks 20km/h…
Furai jei mirksi zalias, net nerekomenduojama stabdyti. Del saugumo, nes gali viska nusluoti nuo sankryzos.