Home

Forumas

Žinutės: 5
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2020-07-27
Kompresorinis šaldytuvas
Keitiklio galingumas. Akumuliatorius
Sveiki. Gal kas susidūrėt su tokiu klausimu. Jeigu kemperyje pasistatyt  mažą (pvz mini baro) šaldytuvą, jį užmaitint per 12v i 220v keitiklį - klausimas, kokio galingumo keitiklio reiktų? Ir, ar pavežtų salono akumas? Lauksiu komentarų. Ačiū.
Žinutės: 219
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2017-03-29
Inverterio galios reikia dvigubos, nei šaldytuvo kompresorius, nes paleidimo momente reikia dvigubos galios, visa info kaip pajungti nešvaistant akumuliatoriaus energijos laisvai inverterio eigai, kada šaldytuvas neveikia, šiame video.
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Buvau pasistatęs normalu  šaldytuviuką, gal 80 cm aukščio. Maniau neužteks esamo, nes kemperis senesnis ir šaldytuvas nedickas.  Šaldytuvo galia buvo apie 200 w , nuo 400 w keitiklio nepasileisdavo, keitiklis teisingo sinuso, minwil, gal neatitiko deklaruojamos galios, ar apsaugų per daug, nežinau. Pajungiau nuo 2 kw senovinio keitiklio, mėn pravažinėjau jokiu problėmų. Tik supratau, kad nereikia man to šaldytuvo, užtenka esamo.  Naudoju 2 budos akumus 90 ah. Kraunasi važiuojant nuo generatoriaus, stovint  250 w saulės batareiką.  Meistrai aiškina kad ilgai nelaikis kompresorius, bet kiek niekas nežino, nes pernelyg individualu.
Yra specializuoti auto kompresoriniai, kosminės kainos.
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Dainius.S parašė:

Sveiki. Gal kas susidūrėt su tokiu klausimu. Jeigu kemperyje pasistatyt  mažą (pvz mini baro) šaldytuvą, jį užmaitint per 12v i 220v keitiklį - klausimas, kokio galingumo keitiklio reiktų? Ir, ar pavežtų salono akumas? Lauksiu komentarų. Ačiū.
Sveikas Dainiau,

mano draugas turi tokį variantą. Labai džiaugiasi, nepriklausomai nuo lauko temperatūros jo šaldytuvas visuomet gerai šaldo. Aš irgi jau pradėjau žiūrinėti, kur surasti kuo panašenių matmenų šaldytuvą, kad originalų dujos/220V/12V išmesčiau ir kompresorinį įsidėčiau.

Draugo šaldytuvas sukomplektuotas su 100Ah(tikros Ah) LiFePO4 akumuliatoriumi, 260W saulės panele, 20A Epever MPPT konktroleriu ir pigiu 3kW sinusiniu inverteriu (laisva eiga naudoja 6W).

Kalbant apie galią. Jo šaldytuvas 180W. Mes su draugu eksperimentavome su įvairiais inverteriais.
Tikra tiesa, kad šaldytuvas starto metu ima didelės galios impulsą, daugiau nei du kartu. Su silpnesniais inverteriai šaldytyvas nepasileisdavo. Žodžiu imk bent 1kW. Svarbu, kad laisvos eigos naudojama energija būtų kuo mažesnė. Iš mano matuotų įvairių inverterių, pasakyčiau, kad orientuokis, kad tai būtų nedaugiau 0,5A (6W).
Arba kitas variantas perdarinėti elektroniką ir inverterį paleidinėti nuo šaldytuvo termostato. Bet tai gali būti sudėtingiau nei iš pirmo žvilgsnio atrodo, nes dabar ne visi šaldytuvai turi kontaktinį termostatą, o stovi elektroniniai temperatūros davikliai.
Sėkmės!


Žinutės: 1598
Nuotraukos: 3083
Koordinatės: 11
Prisijungė: 2012-10-03
Giedriau, gal neverta išmesti to absorbcinio. Mano dabartinis, vienintelis iš trijų turėtų, šaldo nepriklausomai nuo lauko temp. Jei lauke 31, viduj užstatęs 7 laipsnius, tai tiek ir būna. Gal ir dar stipriau šaldytų, nenoriu prievartaut. O veikia ant dujų. Reiškia jie gali šaldyti. Jei blogai šaldo pabandyk pakeisti visą vamzdyną, kuris naujas būna užpildytas. Išlaidos bus mažesnės ir šaldymui nereiks visą elektrinę vežiotis.
Žinutės: 5
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2020-07-27
Ačiū labai už komentarus visiems. Absorbcinio aš nemesčiau, BET - visų pirma jis juokingai mažas ir važiuojant su šeima, jaučiasi didelis vietos deficitas, antra, tai šaldymas labai jau sąlyginis. Rumunijoj lauke buvo +35, tai šaldytuve koks +15. Gal mano šaldytuvas prie mirties, turbūt reiktų pasikeist 12v teną ir dujų degiklį, bet kaip tai padaryt nežinau, dėl to manau, paprasčiau suburt "elektrinę" kompresoriniam variantui. Dar kartą dėkui už komentarus.
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Tomas.J parašė:
Giedriau, gal neverta išmesti to absorbcinio. Mano dabartinis, vienintelis iš trijų turėtų, šaldo nepriklausomai nuo lauko temp. Jei lauke 31, viduj užstatęs 7 laipsnius, tai tiek ir būna. Gal ir dar stipriau šaldytų, nenoriu prievartaut. O veikia ant dujų. Reiškia jie gali šaldyti. Jei blogai šaldo pabandyk pakeisti visą vamzdyną, kuris naujas būna užpildytas. Išlaidos bus mažesnės ir šaldymui nereiks visą elektrinę vežiotis.
Ačiū, Tomai. Vis dar galvoju.
Mano šaldytuvas turi vieną bėdą: panelė tarp šaldymo kameros ir pagrindinio skyriaus visada aprasojusi, visuomet reikia įjungti papildomą jos apšildymą, kad nesikauptų kondensatas.
Gal galima kitaip tai išspręsti, nes sodina akumuliatorių.
Man net keista, kad gamintojas pats padarė panelės šildymą, o ne kitaip išsprendė.
Ar yra kokių minčių?

Žinutės: 1598
Nuotraukos: 3083
Koordinatės: 11
Prisijungė: 2012-10-03
Aš to šildymo niekada nejungiu, nekreipiu dėmesio į aprasojimą. Grįžęs išjungiu šaldytuvą, išvalau, palieku atidarytą. Kol kas jokių problemų.
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Tomas.J parašė:
Aš to šildymo niekada nejungiu, nekreipiu dėmesio į aprasojimą. Grįžęs išjungiu šaldytuvą, išvalau, palieku atidarytą. Kol kas jokių problemų.
Аčiū :)