Home

Forumas

Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Modifikuoto ir švaraus (pure) sinuso keitikliai
Koks tarp jų skirtumas? Ar verta investuoti į švarų sinusą? 12V DC -> 220V AC
Sveiki,

Jaučiu, kad vos ne pas kiekvieną iš mūsų yra keitiklis, kuris iš akumuliatoriaus 12V daro 220V kintamą įtampą. Kažkada apie tai diskutavome ir net kažkas mūsų parašė, kad būtų smalsu pasižiūrėti, kaip gi skiriasi modifikuoto ir švaraus sinuso keitikliai tarpusavyje ir kaip jie atrodo lyginant su elektros tinklu.

Temą pradedu, nes nusipirkau išmanų multimetrą ir pirma ką padariau - nubėgau pasižiūrėti kaip atrodo elektros tinklo ir mano turimų keitiklių išėjimo įtampos kreivės.

H0 nuotrauka elektros tinklas (apatiniame kampe H0).
H3 - pigus modifikuoto sinuso keitiklis (H3 kampe)
H4 - normalus modifikuoto sinuso keitiklis (H4 kampe)
H6 - normalus švaraus sinuso keitiklis (H6 kampe)

Deja, neturėjau pigaus švaraus sinuso keitiklio, bet jei kažkam bus įdomu ir paskolinsit 10 minučių, padarysiu ir jį.

Išvada: geras švaraus sinuso keitiklis nesiskiria nuo elektros tinklo.

Modifikuoto sinuso keitikliai...hmmmm. Nu aš juos naudočiau tik kaitrinėm lemputėm, arbatinukams ir panašiai, kur yra tik kažkoks kaitinimo elementas, nes bijočiau sudeginti elektroniką ar elektros variklį.
Abiejų keitiklių įtampos žemesnės, staigus įtampos šuolis iškart nuo nulio.
Pigesnis keitklis (H3) dirbo taip nestabiliai, kad net nepavyko užfiksuoti vieno periodo, o tik visą seriją.


Žinutės: 219
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2017-03-29
Giedriau, super, kaip tik noriu ištestuoti savo pigų švaraus sinuso keitiklį. Pasirausęs po tėčio daiktus radau du oscilografus, bet gėda prisipažinti, nes nemoku jais naudotis ir juo labiau pamatuoti sinuso.
Kada atlėkti atlikti matavimus ?
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Mindaugas.K parašė:
Giedriau, super, kaip tik noriu ištestuoti savo pigų švaraus sinuso keitiklį. Pasirausęs po tėčio daiktus radau du oscilografus, bet gėda prisipažinti, nes nemoku jais naudotis ir juo labiau pamatuoti sinuso.
Kada atlėkti atlikti matavimus ?
Visą savaitgalį būsiu namie, Giraitėj prie Kauno.
Mano tel.8620-22223, susiskambinam
Žinutės: 459
Nuotraukos: 2826
Koordinatės: 3
Prisijungė: 2016-02-10
Jo, būtų įdomu sužinoti, kaip pas mano keitiklį su tuo sinusų.
Gal I sezono atidarymą atsiveši ir prasitestuosim! 
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Mindaugas.K parašė:

Giedriau, super, kaip tik noriu ištestuoti savo pigų švaraus sinuso keitiklį. Pasirausęs po tėčio daiktus radau du oscilografus, bet gėda prisipažinti, nes nemoku jais naudotis ir juo labiau pamatuoti sinuso.
Kada atlėkti atlikti matavimus ?
Sveiki,

pabandėm Mindaugo inverterį. Su apkrova (lituoklis) ir be jos. Abiem atvejais kreivė švari, jungiant apkrovą nepastebimi jokie triukšmai.
Pridedu grafikus.
Mano pastaba būtų, kad Mindaugo inverterio nepavadinčiau pigiu-nekokybišku.
Tai yra geras inverteris, tik pirktas žemesne kaina, nei Lietuvoje.
Labai norėčiau išbandyti, jei kas turite, švarau sinuso keitiklį, už kurį mokėjote iki 80 EUR.
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Giedrius.B parašė:
Mindaugas.K parašė:

Giedriau, super, kaip tik noriu ištestuoti savo pigų švaraus sinuso keitiklį. Pasirausęs po tėčio daiktus radau du oscilografus, bet gėda prisipažinti, nes nemoku jais naudotis ir juo labiau pamatuoti sinuso.
Kada atlėkti atlikti matavimus ?
Sveiki,


pabandėm Mindaugo inverterį. Su apkrova (lituoklis) ir be jos. Abiem atvejais kreivė švari, jungiant apkrovą nepastebimi jokie triukšmai.
Pridedu grafikus.
Mano pastaba būtų, kad Mindaugo inverterio nepavadinčiau pigiu-nekokybišku.
Tai yra geras inverteris, tik pirktas žemesne kaina, nei Lietuvoje.
Labai norėčiau išbandyti, jei kas turite, švarau sinuso keitiklį, už kurį mokėjote iki 80 EUR.
O kvadračiukais žydrais kam uždengiai pavadinimus? aš kaip tik norėjau testerio kokio sinusoidėm, kad stacionaraus stalinio nesitampyti :) čia gi ne vaikai , kad veidus slėpti :D
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Robertai, nenoriu nieko reklamuoti. Jei tikrai aktualu – galiu parašyti asmeniškai.
Aš pats dabar jau pirkčiau brangesnį ir dar geresnį multimetrą, tačiau to pačio gamintojo.
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Giedrius.B parašė:

Robertai, nenoriu nieko reklamuoti. Jei tikrai aktualu – galiu parašyti asmeniškai.
Aš pats dabar jau pirkčiau brangesnį ir dar geresnį multimetrą, tačiau to pačio gamintojo.

Patark, jei jau pasibandei ir perpratai, kad man nesikartoti.
 Tikiuosi ne Fluke su savo kosminėm kainom...

p.s. Dėl duju gerai patarei, pasidariau ir viskas labai gerai :) ačiū!
Žinutės: 266
Nuotraukos: 106
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2015-12-27
Giedrius.B parašė:
Mindaugas.K parašė:

Giedriau, super, kaip tik noriu ištestuoti savo pigų švaraus sinuso keitiklį. Pasirausęs po tėčio daiktus radau du oscilografus, bet gėda prisipažinti, nes nemoku jais naudotis ir juo labiau pamatuoti sinuso.
Kada atlėkti atlikti matavimus ?
Sveiki,


pabandėm Mindaugo inverterį. Su apkrova (lituoklis) ir be jos. Abiem atvejais kreivė švari, jungiant apkrovą nepastebimi jokie triukšmai.
Pridedu grafikus.
Mano pastaba būtų, kad Mindaugo inverterio nepavadinčiau pigiu-nekokybišku.
Tai yra geras inverteris, tik pirktas žemesne kaina, nei Lietuvoje.
Labai norėčiau išbandyti, jei kas turite, švarau sinuso keitiklį, už kurį mokėjote iki 80 EUR.
Labas Giedriau, turiu du lenkų gamybos "VOLT" keitiklius vienas švaraus sinuso kitas modifikuoto.
Būtų įdomu pasižiūrėti.
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Sveiki,

pridedu draugo neatpažintą inverterį. Buvo klausimas sinusinis ar ne, nes jokių užrašų apie tai ant jo nėra. Pasisekė draugužiui - švarus gražus sinusas: