Home

Forumas

Žinutės: 318
Nuotraukos: 28
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2015-08-08
Tomas.J parašė:
Todėl man RO-RO keltas pasirodė priimtiniausias variantas :hmz:


Pasirodė įdomus toks variantas :

Galimybė beveik nemokamai išsinuomoti kemperį daugelyje žemynų, jei pervešite jį į kitą nurodytą miestą: https://www.imoova.com/imoova/relocations?region_id=5
Kazkada esu minejes kad tokiu galimybiu buna. O man dar sake kad gali kazkiek ir pakeliauti uz priemoka. Ar tatip negirdejot?
Žinutės: 199
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2016-10-21
Taip, jei keliauti ilgesniam laikui - man atrodo visai priimtinas variantas persikelti savo kemperį. Nes kemperių nuoma tikrai labai brangi, ypač sezono metu. Girdėjau ir apie galimybę persivežti kemperį į kitą šalies galą ir taip sutaupyti ant nuomos. Man atrodo, labai gera idėja. Būna, kad žmonės nusiperka iš kito šalies galo norimą kemperį, o šalis didžiuuuuuulė. Taigi nuvažiuoti pasiimti - problema. Dar vienas variantas - išsinuomoti mašiną (galima rasti gan gerų pasiūlymų), ir nakvoti moteliuose. Jų yra visur. Taip pat ieškočiau privačių asmenų skelbimų, galbūt kažkas nuomoja savo pigiau, negu įmonės.
Žinutės: 199
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2016-10-21
Žinau, kad toks vaizdelis priimtinas ne visiems, ir nesitikiu, kad visi tai priims. Bet vis dėlto parodysiu tiems, kas norės pamatyti. 

Tai paroda, kurią aš labai seniai norėjau pamatyti. Šįkart ją "pagavau" Los Andželo mokslo muziejuje, tai laikina keliaujanti paroda. Labai domiuosi žmogaus organizmu, jo veikimu, anatomija, todėl man tai buvo be galo naudinga ir įdomu. Kartu su Kristoferiu daug labiau supratome ir išnagrinėjome žmogaus anatomiją, kaip juda sąnariai, raumenys, labai gerai matėsi, kuriais raumenimis ir sausgyslėmis sujungti įvairūs kaulai, ir pasidaro akivaizdu, kaip tiksliai mes judiname, pvz. pėdą, ir prie ko ji "prijungta".

Taip pat buvo nemažai informacijos apie ligas, mitybos įtaką. Didelį įspūdį padarė "gyvai" išeksponuoti dirbtiniai sąnariai, įvairūs kaulų įtvarai, varžtai, parodyti kaip tik ten, kur jiems ir priklauso būti. 

P.S. Parodoje eksponuojami specialia technika apdirbti tikrų negyvų žmonių kūnai. Jų savininkai prieš mirtį pasirašė sutikimus eksponuoti jų kūnus mokslo tikslais.

VIDEO


Žinutės: 199
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2016-10-21
White Sands - Baltieji smėliai. Dar prieš atvykdama į JAV ir dar tik turėdama svajonę iš serijos "gal kada nors", ši vieta buvo iš 2 mano top sąraše, kartu su Yellowstone. Ir va, pagaliau, šią žiemą, mes čia patekome. Buvo šaltoka, bet smėlio kopos išties užburiančios ir nuostabios... Primena Parnidžio kopas, ir nors nusileidžia joms smėlio minkštumu (čia ne toks minkštas, grūdeliai stambesni), bet jos baltos! Beveik, kaip gipsas. Atrodo, kaip sniegas!

Ir čia leidžiama ne tik vaikščioti, bet ir čiuožti. Čiuožynes čia pat, lankytojų centre, parduoda. Nepakartojami įspūdžiai!

VIDEO







Žinutės: 199
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2016-10-21
Prisipažinsiu, nors jau esu suaugusi moteris, be to, visada besidominti visomis biologijos atšakomis, bet tai, kad skruzdėlės - "medaus statinaitės" apskritai egzistuoja - man buvo netikėtas atradimas! 

Los Andželo muziejuje galėjome ne tik iš arti jas pamatyti ir apie jas paskaityti, bet taip pat gerai matėsi skruzdėlės-motinėlės (apie jas aš žinojau :))), bet niekada nesu mačiusi gyvai), taip pat puikiai matėsi ir padėti kiaušiniai bei su jais dirbančios, prižiūrinčios skruzdėlės. 

Buvo nuostabu pamatyti mažą kitų, labai įdomių padarėlių gyvenimą iš arti. Dalinuosi!

VIDEO



Žinutės: 199
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2016-10-21
San Antonio (Teksaso valstija) - labai gražus ir mielas miestelis, gyvas, judrus, su gražia architektūra. Mes į jį patekome prieš pat Naujuosius metus, taigi jis buvo itin pilnas žmonių, gražiai šventiškai papuoštas ir linksmas. Nusipirkome bilietus į naujovišką elektrinį valtį, smagiai pasiplaukiojome, pasigrožėjome tūkstančiais lempučių kabančių nuo medžių šakų virš upės. Labai patiko!

VIDEO




Žinutės: 199
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2016-10-21
Vasario 6 dieną Floridoje, mažame jaukiame paplūdimyje stebėjome istorinį įvykį - didžiausios iki šiol raketos paleidimo į kosmosą. Ir tai padarė ne NASA, o privatus asmuo - Elon Musk, dar žinomas kaip Tesla automobilių kompanijos savininkas. 

Tai buvo nepakartojamas įvykis. Dėl vėjų atmosferoje paleidimas buvo vis atšaukiamas. Pirma paleidimo langas buvo numatytas nuo 13:30 iki 16:00, buvo atidedamas kelis kartus, ir paskutinis terminas buvo nustatytas 15:45. Jeigu per tą laiką neįvyktų, butų perkeltas kitai dienai. Bet jis įvyko! Buvo nepakartojama tai stebėti. Iš pradžių pamatėme ryškiai degančią ir tiesiai į viršų kylančią raketą, tada ji pradėjo kilti labiau horizontaliai, ir tik po kurio laiko, kai ji buvo jau aukštai, parėjo stiprus garsas. 

Po 6 minučių pamatėme grįžtančius variklius, kurie grįžo kuo gražiausiai, vertikalia padėtimi, kaip kokie pieštukai. Tai buvo nepakartojama. Matėme, kaip jie buvo sulėtinti prieš nusileidžiant bei kaip pasiekė žemę. Po kelių sekundžių juos apgaubė milžiniški dūmų debesys ir atsklido garsus "Bum!" Ir mes pamanėme, kad turbūt kažkas nepavyko ir jie sprogo po nusileidimo, bet tuoj pat pažiūrėjome oficialų įrašą, filmuotą iš arti, ir pasirodo, ne, viskas tvarkoje! Tiesiog jiems sulėtinti buvo sunaudota nemažai kuro, iš ten ir dūmų debesys. Čia Elon Musk didžiulis pasiekimas, kad jis per pastaruosius du metus suprojektavo variklius, kuriuos galima grąžinti į žemę ir vėliau naudoti pakartotinai. Iki šiol jie atsiskirdavo ir nukrisdavo į vandenyną, t.y. būdavo vienkartiniai. 

Tai buvo nepakartojama. Visi žmonės paplūdimyje plojo. Dalinuosi video.

VIDEO


Žinutės: 199
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2016-10-21
Hjustono sveikatos muziejuje veikia nuostabi laboratorija, kur gali pasijusti tikru mokslininku - mes su Kristoferiu išskyrėme DNR iš kviečių gemalų, tyrimais nustatinėjome kraujo grupę bei eksperimentais nustatėme, kurios valymo ir dezinfekavimo naikina bakterijos, o kurios - ne. Kristoferiui labai patiko, o aš vos neiššokau iš odos iš susijaudinimo :)


Gaminame kviečių gemalų tirpalą, iš kurio išskirsime DNR.


Drumzlina balkšva substancija per mėgintuvėlio vidurį ir yra DNR (su priemaišomis)


Nustatome, kurios namų valymo priemonės panaikina bakterijas, o kurios ne. 

Žinutės: 199
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2016-10-21
Lamantinai, dar kartais vadinami jūrų karvėmis, o angliškai - manatees, yra labai įdomūs ir gražūs gyvūnai. Labai dideli, labai lėti, labai sunkūs. Jie suplaukia žiemai į tam tikras Floridos vietas, kur yra seklu, pilna augalų bei veržiasi šiltos vandens srovės. Jie mėgsta šilumą ir suplaukia šiltai žiemoti Floridoje, visai, kaip mes :))

Mes plaukėme į jų susibūrimo vietą baidarėmis (tai buvo man iššūkis, aš tai dariau pirmą kartą, o dar be kito patyrusio žmogaus valtyje, tik su savo vaiku!), o vėliau, radę juos, braidėme vandenyje labai arti. Jie nebijo priplaukti, kartais net prisiliečia. Tai buvo nuostabu!

VIDEO