Home

Forumas

Žinutės: 432
Nuotraukos: 1596
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2012-10-06
   Nuostabus pasakojimai,su nekantrumu laukiame vis naujo tesinio,aciu jums,kad dalinates  savo keliones akimirkomis :hi:
Žinutės: 199
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2016-10-21
Labai ačiū visiems už šiltus atsiliepimus!

Palikę drėgnus ir vėsius sekvojų miškus ir leisdamiesi labiau į pietus, netrukus pamatėme visiškai kitokią Kaliforniją. Saulėta, šilta (buvo spalio 1 d.), gražūs pietų augalai. 

Trumpas filmukas apie tai :)





Žinutės: 199
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2016-10-21
San Francisco - vienas man labiausiai patikusių JAV miestų. Kažkoks jis visas gyvas, alsuojantis. Primena man Londoną, nors architektūra, žinoma, daug jaunesnė, taigi ne pastatais, o pulsavimu. Ir tuo pačiu ne toks milžiniškas ir triukšmingas, kaip Niujorkas. Žinoma, visa tai - subjektyvūs vertinimai, pasakojau, kaip aš pajutau tą miestą.

Visas miestas išsidėstęs ant kalvų, todėl nuolat eini aukštyn arba žemyn. Yra ir specialus turistų legendinis tramvajus, vežantis populiariausiu maršrutu aukštyn, bet eilė buvo tokia milžiniška ir vagonėliai tokie perkrauti, kad nesiryžome... :) 

Norėjome pamatyti žymiąją Prieplauką nr. 39. Ji ypatinga tuo, kad iš ten matosi žymusis Alkatraso kalėjimas ir kursuoja turistiniai laivai į ekskursijas (deja, aš nufilmavau jį tik iš toli, pati į ekskursiją į kalėjimą išsiruoščiau tik tada, jeigu gerai už tai primokėtų :)). 

O kita ypatybė - jau kelioliką metų tiesiog ant plaukiojančių tiltų apsigyveno krūvos jūrų liūtų. Žmonės, minios, laivai, triukšmas - niekas jiems netrukdo, o ir jų niekas neveja - juk tiek turistų traukia :)

Turbūt jų dėka šalia pristatytas didžiulis pramogų, kavinių, restoranų, suvenyrų ir kitokių krautuvėlių. Bet labai jauku ir gera. Užtaikėme ant britų gimnasto - balansuotojo iš pasirodymo, prisijuokėme iš širdies. Pasisukome ant klasikinės karuselės. 

Ir visai netikėtai užtaikėme ant karinių lėktuvų, gražiai pavadintų Blue Angels" (tarsi jie nebūtų tobulos žudymo mašinos), pasirodymo. Jeigu abstrahuotis nuo minčių apie karą, jų finansavimą ir kitus susijusius dalykus, galima iš tiesų mėgautis pasirodymu. Negaliu paneigti - skraido jie išties meistriškai. Ir labai garsiai - visi jūrų liūtai pabėgo :)

Enjoy :)







Žinutės: 199
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2016-10-21
Berklis - puikus miestelis. Lietuvos mastais - visas miestas ;) 

Viena mano mėgstamiausių vietų - Adventure Playground. Ji išsidėsčiusi labai gražioje vietoje Berklio marinoje. Šalia įlanka, paplūdimėlis, kuriame seklu ir šiltas vanduo, ir kuriame matėme plaukiojantį jūrų liūtą. Čia pat - buriuotojų infrastruktūra. Vaizdas į San Francisco ir Aukso vartų tiltą. 

Bet dabar apie pačią aikštelę. Nieko panašaus dar nesu mačiusi. Taip, čia yra ir supynių, ir laipynių, ir žiedų, ir "tarzankė". Bet viskas atrodo kiek neįprastai. Viskas kreiva, šleiva, bet tvirta :) Pastatyta iš  jau prieš tai naudotų lentų, medienos gabalų ir kitokių atliekų. Labai kūrybiška ir labai ekologiška :)

Ir dar - SVARBIAUSIA - gali pats statyti, ką nori! Tik atėjęs į aikštelę turi atlikti misiją: susirasti 10 vinių ant žemės (tam duoda specialų įrankį - didelį magnetą, pririštą prie virvės), arba 5 gabaliukus aštrių medienos atplaišų, arba Mr. Dangerous - lentą su išsikišusia vinim. Visa tai daroma saugumo tikslais, nes vaikai numeta vinių ir kitų nesaugių kitiems dalykų. Už tai gauni... tikrus įrankius, tikras vinis, dažus, teptuką!! Ir jau gali eiti, išsirinkti medienos gabalų, lentų, faneros ar ko tau reikia, arba tiesiog dažų su dideliu teptuku, kuriais gali dažyti, pvz. jau esamus statinius. 

Ir tada jau gali leisti laisvai tekėti savo kūrybai. Visi aplinkui pjauna, kala, dažo. Kiti laipioja arba rieda nuo kalnelio kažkokiose statinėse :D

Mūsų vaikai pradėjo darbą, neturėdami jokio projekto. Finale gavosi..... na, nei šis, nei tas :D Bet kiek buvo išmokta! Juk nei vienas iki šiol nesinaudojo tikrais įrankiais ir nežinojo, su kuo tai valgoma. Beje, mačiau, kad dauguma darėsi kokį nors mažą laivelį, kurį vėliau pasiėmė namo, bet mūsiškiai pasakė iškart: bus namas! :D

Kas iš to gavosi, žiūrėkite patys :) 

P.S. Anonsas: ko juos išmokė patirtis ir kas gavosi sekančią dieną, parodysiu rytoj ;)







Žinutės: 106
Nuotraukos: 807
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-01-29
Labai dėkingi už virtualią pažintį su tolimąja Amerika.Laukiam naujų reportažų!
Žinutės: 199
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2016-10-21
Rita.P parašė:
Labai dėkingi už virtualią pažintį su tolimąja Amerika.Laukiam naujų reportažų!
Rita, ačiū už šiltus žodžius!
Žinutės: 199
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2016-10-21
Po to, kai mums taip patiko Adventure Playground, labai norėjome grįžti ir pratęsti projektą, tai ir padarėme. Deja.... jo nebebuvo. Darbuotojai kasryt išardo įvairias... nesąmones :)))

Taigi iniciatyvos ėmiausi aš. Išaiškinau vaikams, kad namą be projekto, "kaip išeis" nepastatysi. Kad reikia aiškaus įsivaizdavimo, ką norima gauti, plano, brėžinio, tikslių matavimų. Kibome į darbą iš naujo. Buvo nuspręsta padaryti tokį namą, kurio niekas neišardys. Deja, įpusėjus darbui entuziazmas vėl krito iki nulio - nežinia iš kur atsiradęs darbuotojas pareiškė, kad paletės laikomos nesaugiomis, ir jeigu norime, galime statyti, bet toks namas bus išardytas iškart užsidarius aikštelei....

Tada ėmiausi motyvavimo darbo, nes jaunųjų statytojų entuziazmas viską pradėti trečią!!! kartą ko tai neblizgėjo.... Bet pavyko įtikinti, kad viską pastatysime labai greitai :) Reikėjo naujo plano ir naujo brėžinio. Viską išardėme ir pradėjome iš naujo. 

IR MES TAI PADARĖME!!! Puikus, mano akim namas, į kurį tilpo visi  trys vaikai. Taip, galbūt jums jis labiau primins dėžę arba sukels šypseną, bet neįsivaizduojate, kaip aš juo didžiuojuos :)))) Dar niekada tiek nekaliau plaktuku, nemotyvavau komandos ir niekada nedirbau... prarabu :))) Vaikai (ir aš) buvo laimingi. Jis gavosi labai tvirtas ir nuostabaus grožio :)) Kitokios nuomonės bus išklausytos, bet mūsiškės nepakeis :)



Žinutės: 199
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2016-10-21
Na, o kam žaidimų aikštelės nelabai rūpi, parodysiu sekantį etapą - Los Andželą.

Pasiekėme pietų Kaliforniją. Čia suplanavome žiemoti, kad nesušaltumėm :) Ir pasitvirtino! Pasižiūrėkite, koks paplūdimys čia lapkričio pabaigoje! Seal Beach - mažas, jaukus Los Andželo priemiestis. Ir atrodo keista, kaip taip gali būti: ne taip toli, San Franciske, vanduo ledinis, o čia šiltas. Na, nežinau, kiek laipsnių, bet Baltijos jūroje man ir vasarą gėlė kojas, o čia gan komfortiška. Iš akies - apie 23 laipsniai. 

Ir dar užtikome stiprų atoslūgį. Baltijos jūroje taip nebūna. O čia matosi, kad vanduo atslūgo apie 50 metrų. Mums braidant, vanduo kaip tik pradėjo grįžinėti. Labai įdomu stebėti, kaip vanduo lėtai, bet užtikrintai, banga po bangos grįžta. 

Na, ir standartiškai radome daug moliuskų, polipų, anemonų ir krabų.



Žinutės: 1598
Nuotraukos: 3083
Koordinatės: 11
Prisijungė: 2012-10-03
Ačiū už vaizdus! Sėkmės žiemojant :iki:
Žinutės: 199
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2016-10-21
Tomas.J parašė:
Ačiū už vaizdus! Sėkmės žiemojant :iki:
Ačiū!

Los Andželo mokslo muziejus - vienas geriausių mūsų lankytų. Jis milžiniškas, išsamus. Didžiulės įdomios ekspozicijos (nufilmavome ne visas) apie žmogaus kūną bei sveikatą, skraidymo techniką, vandens stichiją, ekosistemos, keli vaikų žaidimų kambariai, įspūdingas šou su milžiniška moterimi-robotu, pasakojantis, kaip mūsų organizmas nuolat siekia balanso-homeostazės. Muziejus yra visiškai nemokamas! Išskyrus IMAX 3D filmus bei Pixar animacinių filmų kūrėjų interaktyvią parodą.

Dalinuosi filmuota medžiaga iš dviejų muziejaus ekspozicijų - apie gyvybę (World of Life) bei apie skraidančius aparatus ir techniką.