Home

Forumas

Priklausomai kokiu metu pirksi. Vokieciu, skandinavu turetu tureti ziemini paruosima
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Lufo.L parašė:
Giedrius.B parašė:
Lufo,

jei aiškiau parašytum, kodėl tau reikia mažo kemperio žiemą, tai ir žmonės atsakytų aiškiau.

Dabar tavo klausimas skamba maždaug taip: 'Mieli grioviakasiai, ar galima ant lopetos išsikepti kiaušinienę?'
Kaip į tokį klausimą atsakyti? Iš esmė, tai galima išsikepti, bet lopeta ne tam skirta.
Tu sakai: 'Juk ji metalinė, turi rankeną, išgaubta ir pan. Kiaušinienei turi tikti.'
Na taip, pagal tokius kriterijus galima ant lopetos kepti kiaušinienę, bet.... :)

Nepyk, neįsižeisk. Rašau be jokios pašaipos.
Tiesiog, papasakok tiksliau, kokius klausimus/problemas nori išspręsti ir forume tikrai gausi daug išsamių ir nuoširdžių atsakymų.


Mano noras elementarus. Noriu išgyventi kemperyje ištisus metus. Nežinau, ar egzistuoja žiemai pritaikyti kemperiai. Nebūtinai tada mikriukas, tebūnie didesnis. Ar galima rasti parduodamus tokius pašiltintus variantus? Gal galite nurodyti bent vieną pavyzdį? Kur tokių galima būtų rasti? Bent jau pagal kokius parametrus atsifiltruoti skelbimus, kad būtų  šaltoms sąlygoms pritaikytas. Pačiam perdaryti paprastą kemperį nelabai yra ir galimybių ir laiko. Gal žinot kokių,pvz, skandinavų, kemperių pardavimo portalų? Ar gal galliu su kažkuom privačiai pakalbėti?
Kad jau konkrečiai klausi kad ir toks bent jau tokį esu bandęs :D
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Lufo.L parašė:
Giedrius.B parašė:
Lufo,

jei aiškiau parašytum, kodėl tau reikia mažo kemperio žiemą, tai ir žmonės atsakytų aiškiau.

Dabar tavo klausimas skamba maždaug taip: 'Mieli grioviakasiai, ar galima ant lopetos išsikepti kiaušinienę?'
Kaip į tokį klausimą atsakyti? Iš esmė, tai galima išsikepti, bet lopeta ne tam skirta.
Tu sakai: 'Juk ji metalinė, turi rankeną, išgaubta ir pan. Kiaušinienei turi tikti.'
Na taip, pagal tokius kriterijus galima ant lopetos kepti kiaušinienę, bet.... :)

Nepyk, neįsižeisk. Rašau be jokios pašaipos.
Tiesiog, papasakok tiksliau, kokius klausimus/problemas nori išspręsti ir forume tikrai gausi daug išsamių ir nuoširdžių atsakymų.


Mano noras elementarus. Noriu išgyventi kemperyje ištisus metus. Nežinau, ar egzistuoja žiemai pritaikyti kemperiai. Nebūtinai tada mikriukas, tebūnie didesnis. Ar galima rasti parduodamus tokius pašiltintus variantus? Gal galite nurodyti bent vieną pavyzdį? Kur tokių galima būtų rasti? Bent jau pagal kokius parametrus atsifiltruoti skelbimus, kad būtų  šaltoms sąlygoms pritaikytas. Pačiam perdaryti paprastą kemperį nelabai yra ir galimybių ir laiko. Gal žinot kokių,pvz, skandinavų, kemperių pardavimo portalų? Ar gal galliu su kažkuom privačiai pakalbėti?
Gyventi kiaurus metus kemperyje galima. Yra kategorija žmonių, kurie taip ir daro. Tiesa, dažniausiai pietinėse šalyse.
Kaip Marijus rašė, dauguma kemperių tinkami gyventi žiemą, tik susitarkim apie kokią žiemą kalbame.
Vienas reikalas, kai žiema lietuviška, kitas - norvegiška, o trečias - kroatiška.
Aš pats mėgstu keliauti ir žiemą. Mano kemperis nėra specialiai tam paruoštas, todėl keliauju Vokietijos kryptimi ir piečiau. Pasakysiu, kad daug baimių dėl žiemos yra perdėtos. Kažkur šiame forume yra apie tai diskusiją.

Lufo, į PM tau parašysiu savo telefoną - pakalbėsim privačiai.

Sėkmės!
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Na dėl perdėtos žiemos yra ir kitokia patirtis, kolegos pasisakimas :

Andrius.G Slovakija, Tatranska Lomnica, kaiminystėje stovėjo vokietis. Naktį bandėm nakvoti šalia, bet buvo apie -10 C ir labai vėjuota, pradėjom šalti, teko 3 nakties važiuoti į užuovėją, "baltai" užpavydėjau vokiečiui, jam ekstremalios sąlygos "dzin". 


Andrius.G vieną naktį buvo apie -18, tai užšalo dujų balionas (rezervinis veikė), pečiaus ventiliatoriui dirbant pilnu pajėgumu du po 100 Ah akumuliatoriai nusodinami per 4-5 valandas, todėl tekdavo užvedus pakraudinėti, prie tokios temperatūros yra ir vandens bakų užšalimo galimybė (nors jie ir yra apšildomi). Nuotraukoje matomas uždangalas, pirktas Moveroje, prie tokios temperatūros tapo trapus ir lankstant plyšinėjo kaip popierinis. 



Del duju Robertai irgi mitas kuri parys esame sukure. Naudoji misini propanas 95%-5% butanas ir niekas nesala. Beje vakar Vokietijoje uzsipyliau po 65 euro centus, tai per metus buvau isnaudojes 25 litrus. Tiesa tik dabar isvaziavau i rimtesne kelione, o siaip malemes po vieta.
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Marijus.K parašė:
Del duju Robertai irgi mitas kuri parys esame sukure. Naudoji misini propanas 95%-5% butanas ir niekas nesala. Beje vakar Vokietijoje uzsipyliau po 65 euro centus, tai per metus buvau isnaudojes 25 litrus. Tiesa tik dabar isvaziavau i rimtesne kelione, o siaip malemes po vieta.
per 4 savaites kelionės balkanuose  išnaudojau apie 35 litras ir tai vasara nes kempinguose nestoviu ir  viskas nuo saulės ir dujų vat tai ir skirtumas , o dėl užšalimo, tai žmogus pasakodamas nekomentuoja kokia dujas pilasi, tik skundžiasi kad žiemą keliauti tai ne vasarą.
Tiesiog sita problema esu isstudijaves iki pat pasaknu. Ir is esmes jos nera. Yra tik netinkamos dujos. Cia tas pats kaip svarstyti kodel kemperis nevaziuoja kai uzsipylei vietoj kuro vandens. Pas mane dar irengtas duju skyriaus pasildymas, kuris net nezinau kam reikalingas. Nu gal bande ten gvent prie minus 36, tada gal. Ir tai abejoju.
Tai sakyciau nemazai isnaudoji duju. Cia saldytuvas , vandens sildymas?
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Marijus.K parašė:
Tiesiog sita problema esu isstudijaves iki pat pasaknu. Ir is esmes jos nera. Yra tik netinkamos dujos. Cia tas pats kaip svarstyti kodel kemperis nevaziuoja kai uzsipylei vietoj kuro vandens. Pas mane dar irengtas duju skyriaus pasildymas, kuris net nezinau kam reikalingas. Nu gal bande ten gvent prie minus 36, tada gal. Ir tai abejoju.
Tai sakyciau nemazai isnaudoji duju. Cia saldytuvas , vandens sildymas?
Dėl sąnaudų taip, šaldytuvas, dušas...nieko netaupau dar papildomai vandens talpa įdėsiu , kad nereiktu taip dažnai stovinėti pasipildyti.
 Kelionėje pastebėjau , kad stovint šaldytuvą galiu pasileisti nuo 220 vietoje dujų, keitiklis 2kw sujungtas taip , kad veikia ir šaldytuvas, na du akumai ir saulutė visai gerai vasara galima keliauti ir taupant dujas :geras: tik nepasinaudojau dorai dar šita opcija:geda: buvo abejonių dėl baterijų , tai pamaniau kol, dujų yra naudosiu.

Dėl dujų tai gi ne pas visus bakai po 100 litrų, pasipildo pakeliui kur išeina kokiu yra , na ne visi prekiauja teisingais mišiniais. 
Tai va dabar stoviu, lauke plius 30, maudomes po tris kartus per diena. Paziureiu kiek cia su tais 250litru istemsiu. Iki vakar net vandens sildymo nejungiau, nes ir taip susyla :). Tiek kad uz 20 metru turiu pasipildyma nemokama. Del duju taip Robertai, Tu teisus.
Žinutės: 423
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2016-03-01
Praktiskai visi kemperiai yra kaip padangos M+S ir Winter.
Ziemai, tik KABE gamintojo (brangus) ir su ALDE sildymo sistema. Bakai , kad butu svaraus viduje, nuoteku, tarp budos ir dugno. Del duju uzsalimo, pratempsi papildoma sildymo slanga ir viskas.

Mikro tipo, nei vienas nepritaikytas ziemai, jie apsiltinti vata, maza varza.

Visi kiti kemperiai,  su 3-4 cm storio siena iki -10 normaliai -15 jau siaip sau.

Bet kokiu atveju duju reikes labai daug, nes prie - temperaturos sildymas dirba maximaliai.