Home

Forumas

Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Varikliai nečipuoti. Net jei būtų čipuoti - ką tai pakeistų?

Atsakant Audriui, aš irgi anksčiau galvodavau, kad naujesni varikliai būna ekonomiškesni. Tačiau jei paskaitysite šios temos pradžią, kai mėginome du pusiau integruotus kemperius su skirtingų kartų varikliais (ir net grečių dėžės 5 ir 6 pavarų) - pamatysite, kad ekonomiškumas tarp technologijų visiškai nesiskyrė. Tąsyk buvau labai nustebęs.
Žinutės: 614
Nuotraukos: 617
Koordinatės: 2
Prisijungė: 2012-10-03
Giedrius.B parašė:
Varikliai nečipuoti. Net jei būtų čipuoti - ką tai pakeistų?


Atsakant Audriui, aš irgi anksčiau galvodavau, kad naujesni varikliai būna ekonomiškesni. Tačiau jei paskaitysite šios temos pradžią, kai mėginome du pusiau integruotus kemperius su skirtingų kartų varikliais (ir net grečių dėžės 5 ir 6 pavarų) - pamatysite, kad ekonomiškumas tarp technologijų visiškai nesiskyrė. Tąsyk buvau labai nustebęs.
Pritariu, naujesni varikliai nebūtinai ekonomiškesni. Patirtis Fiatų. Alkovinis 2001 metų 2,8 idtd 90 kw, po to pusiau integruotas 2005 m. 2,8 jtd 94 kw. Normaliomis sąlygomis (5 pavaros) abu apie 9,5 l.  Dabar pusiau integruotas 2008 m. 2,3 (6 pavaros)  95 kw - sąnaudos apie 10,5 .
Greitis apie 90 -100 km/h. Mano nuostata - kemperiu greitai nevažinėti. Net ir greitkeliuose nedaug per 100 perlipu.
Žinutės: 219
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2017-03-29
Aš vertinau, kad alkovinis turi naujesnį ir taupesnį variklį, tad truputi numečiau nuo Giedriaus pateiktų kuro sąnaudų, tada šiek tiek pridėjau, nes energijos pasipriešinimui alkoviniam reikia daugiau, bet kadangi buvo važiuota nespaudžiant, tai labai daug alkoviniam nedėjau, iš to ir gavau mano pateiktą spėjimą. Prieš tai bandžiau pagooglinti dėl vidutinių alkovinio sąnaudų, bet pavyko rasti rezultatus su  labai dideliais svyravimais nuo 9 iki 13 L/100 km.
p.s. jei lyginti spidometre rodomas sąnaudas ir realias, pas mane visada realios būna 0,6 - 0,8 L/100 km. daugiau, skaičiuoju kaip Giedrius, įpiltas kuras, o kilometrai pagal google, nes odometras taip pat daugiau prisuka.
p.s.2. dar - mano pateiktą spėjimą pateikiau spėdamas, kad alkovinis neturi didesnio nei standartinio bako, nes tokiu atveju teoriškai galimos maksimalios sąnaudos būtų lygios Giedriaus, arba žemesnės.
Žinutės: 236
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2018-04-22
Siaip,vardan teisybes,butu labai gerai kad vairuotojai , pusiaukeleje, susikeistu vietomis,nes misle-,, kuris auto kiek sudegina,,o neatsizvelgta i tai kas vairuoja.Visi suprantam ,kad daug priklauso nuo to, kaip kas sugeba zirgeli paglostyti.Kazkada teko dalyvauti tokiose varzybose,autodrome ,neperdideliu atstumu ir ivertinimui buvo sudeti tikslus kuro sanaudu matuokliai(stiklines sugraduotos kolbos ).Daug dalyviu laikas buvo panasus o kuro sanaudos skyresi.Tik nepagalvokit kad siulau tuos matuoklius montuoti komperiams.Jug cia ne varzybos o siaip idomus konkursas.
Žinutės: 106
Nuotraukos: 807
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-01-29
Giedriau,tai koks reziume mįslės?
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Rita.P parašė:

Giedriau,tai koks reziume mįslės?
Rita, gal palaukim? :)
Mįslę paskelbiau sausio 2 dieną ir parašiau, kad rezultatų lauksime vieną mėnesį. Praėjo dar tik 12 dienų.
Intrigai padidinti, galiu pasakyti, kad vienas atsakymas yra teisingas. Tačiau per likusį laiką gali atsirasti dar kažkas atspėjęs ir prizą jiems tektų pasidalinti.

Pridedu rezultatus:

Žinutės: 614
Nuotraukos: 617
Koordinatės: 2
Prisijungė: 2012-10-03
Laukiam atsakymo :veliava:
Žinutės: 158
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2014-09-04
Aha tiksliai, visai pamiršau :D
Žinutės: 954
Nuotraukos: 1003
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-24
Taigi 10.5 kas Jums cia neaisku ?
Žinutės: 1312
Nuotraukos: 23
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2014-10-13
Valius.V parašė:
Taigi 10.5 kas Jums cia neaisku ?
Pala pala.Nedidelis netikslumas Valiau 10,6:taip: