Home

Forumas

Žinutės: 2186
Nuotraukos: 500
Koordinatės: 19
Prisijungė: 2012-09-21
Kažkas yra rašęs, kad važinėjant žiemą, prie didelio šalčio, šyldantis dujomis labai greitai sėda akumas. 
Matomai, kad norint ilgiau užsibūti reikės ieškoti žiemą veikiančių kempingų. Tad ar neracionaliau būtų įsimesti elektrinį tepalinį radiatorių? Kad efiktyviau, tai tikrai - 25 kv.m nešildomą garažą prišildau per dvi valandas. 
Dazniausiai tokiuose kempinguose buna riboti Kw, tai jei jau tepalini radiatoriu pasijungi o tai ko elektra nepakraus to akumuliatoriaus?
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Viskas ok, elektrinis ir taip yra  "aldi" turi savyje tik kempingai, viešbučiai , hosteliai ir t.t. kitam atvejui, jie geras reikalas, bet kai pajauti kas tai kai pats sau kur nors nulendi , o aplinkui tik žveriukai poreikis tokios busenos nebepaleidžia, galima ir su palapine , man kaip ir dzin, bet tada visai vienas, šeima tokiai avantiūrai nepasirašo :geda:. kemperis kaip ir labai riboje dėl pravažumo bet tai vis kompromisas ir norėdamas rasi. O ir uždaryti daugumoje tie kempingai žiema, net ir ten "supuvusiuose vakaruose" ne sezonas , nebent kur labai toli kur važiuoti 4 dienas reikia į vieną pusę.

Akumas sėda tik dėl cirkuliacinio siurblio, užvedus varikli pakrautum , bet ne tiek ten įtakoje akuma jo naudojimas šildymui kiek pats šaltis, jis kaip, ir auto akumas šaltyje praranda ženklią dalį talpos, tai ir nusėda jei šildymą naudoji greičiau nei vasara, nes vasara kitokia fizika veikia :) ir šildymo nereikia beveik, manau susidaro klaidingas įspūdis , kad šildymas greičiau sodina akumą.
Žinutės: 1598
Nuotraukos: 3083
Koordinatės: 11
Prisijungė: 2012-10-03
Gaunasi, kad prie šalčių gali tik 1 naktį stovėti, o visą dieną kažkur važiuoti, kad akumas pasikrautų...
Man su Webasto šildantis prie nedidelių šalčių (naktį iki ~-4) naujas GEL ~80AH akumas atlaiko nepilnai 2 naktis jei dieną nevažiuoji. Truma truputį mažiau elektros ima. Bet prie didesnių šalčių manau vienai nakčiai turėtų akumo užtekti? Bet tiesa, ALDE šildymas pas patį, net nežinau apie jo sąnaudas...
Dieną saulė nė kiek nepakraus- arba sninga, arba debesuota, arba saulė žemai horizonte.


As nesuprantu apie koki salti ir sildyma kalbate? Akumuliatoriai stovi ten kur sildo. Bent pas mane. Niekas ten nesala. Tomai, Alde sildymas radiatorinis. Varineja siurbliukas antifriza kuris siltas. Tas pats pas mane apsisildo ir variklio skyrius. Ten kur budos akumai ir taip sildo. Kodel nepakrauna saule? Vakar buvau ilipes i savo, tai saule dirba pilnais tempais. Kuo salcio daugiau, tuo giedriau, kai apsiniaukia dazniausiai daug nesala. 
Man sitos problemos , neisizeiskite, kazkokios sumodeliuotos , sukurtines. Nesu mates per savo gyvenima stovincio kemperio laukuose savaite. Visi stovi kempinguose. Kalnuose jie dirba. Ir dazniausiai visi. Prie juros vaziuoja nebent i Ispanija. Ten sildymas minimalus net ziema. Nesuprantu kokios problemos? Va zmones vaziavo i Laplandija. Rase, kad jokiu problemu. Degalineje nakvojo, kempinge. Ten visur rozetes net parkinge stovi. Manau supuve vakarai, kaip ten saket, seniai viska apgalvojo ir naudojasi. Cia mums tik problemiskai atrodo ir kebliai. Su savo kemperiu drasiai, net dabar galeciau vaziuoti ir stoveti. Niekas ten neissikraus patikekit. Aisku pas mane ne 80 ah, palei 300.
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Nu jo, gaidiška padėtis pas mus ir lenkus dėl dujų, vos ne teisingiausias sprendimas yra Marijaus , didelis balionas ir pildytis kur nors vokiečiuose, bet ka daryti kai pasibaigs ? važiuoti pas vokieti :)  jei jau yra noro žiema naudoti dujas, arba šiltai įmontuoti balioną, bet vistik reikia didelio žiemai , o kur toki dėti? :

"„Pagal senąjį standartą buvo numatyta, kad mišinį sudarytų 50 proc. butano ir mažiausiai 50 proc. propano dujų, jo (propano – red.) kiekis ypač svarbus žiemą. Propanas dega geriau. Vakaruose savaime suprantama, kad mišinyje būtų net 70-80 proc. propano, o pas mus gali būti ir 30 procentų. Pakaktų grąžinti bent 50 proc. propano reikalavimą, nes tai tikrai nėra daug. Dažnai dujų pardavėjai to ir laikosi, tačiau dažnai – tai ne visada. Kadangi tai nėra numatyta standarte, daro, kaip nori - nėra niekur įrašytas propano skaičius. O visur deklaruojamas oktaninis skaičius, nors ir koks būtų mišinys, lengvai pasiekiamas. Pakaktų ministerijos sprendimo, kad grįžtume prie to reikalavimo, kas buvo anksčiau, negudraudami“, - kalbėjo VNMPI Paslaugų kontrolės skyriaus vyriausiasis valstybinis inspektorius Leopoldas Konopackas.Daugiau skaitykite: https://www.lzinios.lt/lzinios/trasa/automobilines-dujos-ziema-uzduoda-galvosukiu/173931


Robertai sociai uztenka to baliono. Pas mane 120 ltr. O jei baigiasi kai nesalta pili masinines. O vat kur deti, reikia lysti po apacia ir ziureti. Beje gera baliona ten Ebay nuziurejai. Bent man patiko dydis. Aisku jei yra toki kur deti. Klausyk, o jei deti i ta ertme kyr dedasi tie po 11 kg? Ten pagal foto buvo ideta berods 40 ltr. O jei du viena ant kito ir sujungti i viena? Arba vietoj zapaskes uz galines asies yra vieta jai pas Fiat? Man rodos 80 ltr ten telpa?
Žinutės: 2186
Nuotraukos: 500
Koordinatės: 19
Prisijungė: 2012-09-21
Robertas.M parašė:
Nu jo, gaidiška padėtis pas mus ir lenkus dėl dujų, vos ne teisingiausias sprendimas yra Marijaus , didelis balionas ir pildytis kur nors vokiečiuose, bet ka daryti kai pasibaigs ? važiuoti pas vokieti :)  jei jau yra noro žiema naudoti dujas, arba šiltai įmontuoti balioną, bet vistik reikia didelio žiemai , o kur toki dėti? :

'„Pagal senąjį standartą buvo numatyta, kad mišinį sudarytų 50 proc. butano ir mažiausiai 50 proc. propano dujų, jo (propano – red.) kiekis ypač svarbus žiemą. Propanas dega geriau. Vakaruose savaime suprantama, kad mišinyje būtų net 70-80 proc. propano, o pas mus gali būti ir 30 procentų. Pakaktų grąžinti bent 50 proc. propano reikalavimą, nes tai tikrai nėra daug. Dažnai dujų pardavėjai to ir laikosi, tačiau dažnai – tai ne visada. Kadangi tai nėra numatyta standarte, daro, kaip nori - nėra niekur įrašytas propano skaičius. O visur deklaruojamas oktaninis skaičius, nors ir koks būtų mišinys, lengvai pasiekiamas. Pakaktų ministerijos sprendimo, kad grįžtume prie to reikalavimo, kas buvo anksčiau, negudraudami“, - kalbėjo VNMPI Paslaugų kontrolės skyriaus vyriausiasis valstybinis inspektorius Leopoldas Konopackas.Daugiau skaitykite: https://www.lzinios.lt/lzinios/trasa/automobilines-dujos-ziema-uzduoda-galvosukiu/173931


 Straipsnyje aprašyta problema labiau "išgalvota", negu reali. Su ta pačia dujų įranga važinėju jau 13-ą žiemą. Buvo ir gan šaltų žiemų, bet niekada nebuvo, kad persijungtų į benzą ar kiltų kokių nors kitų nepatogumų. Straipsnį skaičiau kaip fantastinį romaną:D
 Normai automobilinė dujinė įranga po užvedimo į dujas perjungia tik varikliu išilus (20-40 C aušinimo skysčio, priklausomai nuo užprogramuotos temperatūros). 
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Marijus.K parašė:
Robertai sociai uztenka to baliono. Pas mane 120 ltr. O jei baigiasi kai nesalta pili masinines. O vat kur deti, reikia lysti po apacia ir ziureti. Beje gera baliona ten Ebay nuziurejai. Bent man patiko dydis. Aisku jei yra toki kur deti. Klausyk, o jei deti i ta ertme kyr dedasi tie po 11 kg? Ten pagal foto buvo ideta berods 40 ltr. O jei du viena ant kito ir sujungti i viena? Arba vietoj zapaskes uz galines asies yra vieta jai pas Fiat? Man rodos 80 ltr ten telpa?
Šalta dabar matuoti :) tik teorines galimybes susideliojų. Tai tavo balionas panašus į esanti nuorodoje? ir pildai ji bet kurioje autodujų degalinėje, taip?
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Arvydas.I parašė:
Robertas.M parašė:
Nu jo, gaidiška padėtis pas mus ir lenkus dėl dujų, vos ne teisingiausias sprendimas yra Marijaus , didelis balionas ir pildytis kur nors vokiečiuose, bet ka daryti kai pasibaigs ? važiuoti pas vokieti :)  jei jau yra noro žiema naudoti dujas, arba šiltai įmontuoti balioną, bet vistik reikia didelio žiemai , o kur toki dėti? :

'„Pagal senąjį standartą buvo numatyta, kad mišinį sudarytų 50 proc. butano ir mažiausiai 50 proc. propano dujų, jo (propano – red.) kiekis ypač svarbus žiemą. Propanas dega geriau. Vakaruose savaime suprantama, kad mišinyje būtų net 70-80 proc. propano, o pas mus gali būti ir 30 procentų. Pakaktų grąžinti bent 50 proc. propano reikalavimą, nes tai tikrai nėra daug. Dažnai dujų pardavėjai to ir laikosi, tačiau dažnai – tai ne visada. Kadangi tai nėra numatyta standarte, daro, kaip nori - nėra niekur įrašytas propano skaičius. O visur deklaruojamas oktaninis skaičius, nors ir koks būtų mišinys, lengvai pasiekiamas. Pakaktų ministerijos sprendimo, kad grįžtume prie to reikalavimo, kas buvo anksčiau, negudraudami“, - kalbėjo VNMPI Paslaugų kontrolės skyriaus vyriausiasis valstybinis inspektorius Leopoldas Konopackas.Daugiau skaitykite: https://www.lzinios.lt/lzinios/trasa/automobilines-dujos-ziema-uzduoda-galvosukiu/173931


 Straipsnyje aprašyta problema labiau 'išgalvota', negu reali. Su ta pačia dujų įranga važinėju jau 13-ą žiemą. Buvo ir gan šaltų žiemų, bet niekada nebuvo, kad persijungtų į benzą ar kiltų kokių nors kitų nepatogumų. Straipsnį skaičiau kaip fantastinį romaną:D
 Normai automobilinė dujinė įranga po užvedimo į dujas perjungia tik varikliu išilus (20-40 C aušinimo skysčio, priklausomai nuo užprogramuotos temperatūros). 
Sutinku, ten daug reklaminio smegenų pudrinimo, ,mane domino vieta dėl tujų sudėties. Ką mes čia turime tose degalinėse? Pagal juos propano negausiai,  kiek ten tiesos nežinau, gal jau kas ir pasikeitė nuo to laiko.:)