Home

Forumas

Žinutės: 2189
Nuotraukos: 500
Koordinatės: 19
Prisijungė: 2012-09-21
Rolandas.H parašė:
Arvydas.I parašė:
Filtrai nuo bakterijų nepadeda... geriausias filtras - vandens virinimas. Maistui, kavai ir arbatai tik virintas vanduo. Neliks jokių bacilų. Gėrimui - tik iš parduotuvės (bambalinis). Nevirtas tik prausimuisi. Vakariečių vanduo nei iš tolo neprilygsta lietuviško vandentiekio vandeniui. 
Tai visiems aišku. Kalba eina apie kemperio vandens talpas. Jei jose bus bakterijų- galima užsikrėsti nuplovus vaisius ar valantis dantis.
Manau, kad per daug sureikšminamas tas vandens talpų plovimas. Vandentiekio vandenyje nebūna salmonelių ar covid-19 bakterijų. O į vandens talpas pilame vandentiekio vandenį, kurio kokybė yra žymiai geresnė už ežero ar jūros... Ten visi su dideliu malonumu "plauna savo nuodėmes". Vanduo patenka ir burną. Žinoma, niekas jo negeria, kaip ir valantis dantis. Įdomu ar atsiras čia tų, kurie po maudymosi ežere, kur vanduo visai gėlas, kuo nors užsikrėtė? 


Žinutės: 614
Nuotraukos: 617
Koordinatės: 2
Prisijungė: 2012-10-03
Neaišku kas vyksta, kas „apsigyvena" sausoje (arba ne visai) vandentiekio sistemoje ne sezono metu, jos nenaudojant. Va todėl prieš sezoną ir išplaunu, man taip ramiau.
Žinutės: 2189
Nuotraukos: 500
Koordinatės: 19
Prisijungė: 2012-09-21
Aišku, atsarga gėdos nedaro, nors abejočiau, kad sandarioje vandentakio sistemoje yra didelė galimybė kam nors apsigyventi... dar žiemą minusinėje temperatūroje
Žinutės: 585
Nuotraukos: 1217
Koordinatės: 4
Prisijungė: 2012-09-21
Man vienas kolega ne klubo narys rodė ozonatorių, kurį naudoja ir vandens švarinimui. Aš nežinau, ar tai veksminga
Žinutės: 2189
Nuotraukos: 500
Koordinatės: 19
Prisijungė: 2012-09-21
Renius.L parašė:
Man vienas kolega ne klubo narys rodė ozonatorių, kurį naudoja ir vandens švarinimui. Aš nežinau, ar tai veksminga
Mažam kiekiui vandens gal ir veiksminga, bet kemperio  vandens talpai vargiai ar pakaks. Pardavėjai, bent kiek jų pavyko rasti, lyg susitarę, nepateikia šio prietaiso našumo rodiklių.
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Arvydas.I parašė:
Rolandas.H parašė:
Arvydas.I parašė:
Filtrai nuo bakterijų nepadeda... geriausias filtras - vandens virinimas. Maistui, kavai ir arbatai tik virintas vanduo. Neliks jokių bacilų. Gėrimui - tik iš parduotuvės (bambalinis). Nevirtas tik prausimuisi. Vakariečių vanduo nei iš tolo neprilygsta lietuviško vandentiekio vandeniui. 
Tai visiems aišku. Kalba eina apie kemperio vandens talpas. Jei jose bus bakterijų- galima užsikrėsti nuplovus vaisius ar valantis dantis.
Manau, kad per daug sureikšminamas tas vandens talpų plovimas. Vandentiekio vandenyje nebūna salmonelių ar covid-19 bakterijų. O į vandens talpas pilame vandentiekio vandenį, kurio kokybė yra žymiai geresnė už ežero ar jūros... Ten visi su dideliu malonumu 'plauna savo nuodėmes'. Vanduo patenka ir burną. Žinoma, niekas jo negeria, kaip ir valantis dantis. Įdomu ar atsiras čia tų, kurie po maudymosi ežere, kur vanduo visai gėlas, kuo nors užsikrėtė? 



Oi nesakyk, senai buvo, bet va dar su priekaba važiavome Italijoje, jau bunant Sicilijoje kempinge vandens pildė iš lauke stovinčių talpų, kaip ir nesinervinome, mums italai buvo tada civilizuoti vakariečiai , viskas buvo šventa ir be klausimų. Tai kokiu greičiu važiavome namo visokiais mokamais keliais pasisvečiavę ten ir kiek sustojimu turėjome tai net nepasakosiu. Žinome grįžome liekni, gražūs, bet nekartočiau tokios liekninančios procedūros...
Žinutės: 2189
Nuotraukos: 500
Koordinatės: 19
Prisijungė: 2012-09-21
Tai talpos - jau įtartina... Ten net kojų nerizikuočiau plauti :D 
Aš pilu tik iš geriamo vandens vandentiekio. Pas vokiečius būna dar techninis vandentiekis (negeriamas vanduo - tik tulikui). Berlyne vienam kempinge teko tokį matyti