Home

Forumas

Žinutės: 170
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 4
Prisijungė: 2015-03-30
Didelis pasirinkimas - AUVIRAS. Jie Kaune, bet atsiunčia.
Žinutės: 459
Nuotraukos: 2826
Koordinatės: 3
Prisijungė: 2016-02-10
Seis metais ir man atuali si tema.
Naudociau kemperije, jungtusi prie saules baterijos (60W paneles, tiksliai nezinau kokio ji galingumo, gal ir 80W)
Dabar stovi berods 90Ah batareika. Ar butu galima deti galingesine, daug maz iki 110Ah ?
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Aurelijus.B parašė:
Seis metais ir man atuali si tema.
Naudociau kemperije, jungtusi prie saules baterijos (60W paneles, tiksliai nezinau kokio ji galingumo, gal ir 80W)
Dabar stovi berods 90Ah batareika. Ar butu galima deti galingesine, daug maz iki 110Ah ?
Yra ir tokia "tiesa" apie akumuliatorius:
pirk pigiausią, po kelių metų išmesk ir vėl pirk pigiausią, paskui vėl išmesk ir vėl pirk pigiausią....

Reziume: visada turėsi apynaujį akumuliatorių ir sumojė išleisi mažiausiai pinigų :)
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Giedrius.B parašė:
Aurelijus.B parašė:
Seis metais ir man atuali si tema.
Naudociau kemperije, jungtusi prie saules baterijos (60W paneles, tiksliai nezinau kokio ji galingumo, gal ir 80W)
Dabar stovi berods 90Ah batareika. Ar butu galima deti galingesine, daug maz iki 110Ah ?
Yra ir tokia 'tiesa' apie akumuliatorius:
pirk pigiausią, po kelių metų išmesk ir vėl pirk pigiausią, paskui vėl išmesk ir vėl pirk pigiausią....

Reziume: visada turėsi apynaujį akumuliatorių ir sumojė išleisi mažiausiai pinigų :)
Giedriaus tiesa pasitvirtina, dabar išmetinėju brangiausius ir pirksiu pagal rekomendacija, nes jaučiu už kitą pavadinimą permoku, pagal rezultatą. Gal čia apklausą kaip ir su padangomis tiktu padaryti , kas koki akuma naudoja ir kiek laiko tarnavo , na dar sąlygas butu gerai paskaidyti , ar žiema išemamas . 
Žinutės: 2186
Nuotraukos: 500
Koordinatės: 19
Prisijungė: 2012-09-21
Su akumais tai jau tikrai patikrinta, kad dvigubai brangesnis netarnauja du kart ilgiau. O jei ir palaiko kažkie, pastoviai papildomai pakrovinėti reikia. 
Geriausia pakrautą akumą išimti ir į garažą.... laikys ilgiau. 
Iš praktikos senajame kemperyje per 11 metų akumus keičiau vieną kartą prieš 4 metus, bet pastoviai laikiau garaže. Kai žiemą per šalčius (apie 5 šalčio buvo) atvažiavo pirkėjas apžiūrinėti kemperio - užsivedė iš pirmo apsisukimo. Pilno išsikrovimo akumas tik įdėjus rodė 12,5V. Auto irgi žiemą nedakrovinėjau, įdėjus rodė 12,6V.
As tai visa ziema ant laido laikau.
Žinutės: 585
Nuotraukos: 1217
Koordinatės: 4
Prisijungė: 2012-09-21
Marijus.K parašė:
As tai visa ziema ant laido laikau.
Aš irgi
Žinutės: 182
Nuotraukos: 1439
Koordinatės: 7
Prisijungė: 2013-02-03
Mano tai žiema lauke palaidas ganosi :D :D :alus: 
Žinutės: 212
Nuotraukos: 333
Koordinatės: 11
Prisijungė: 2015-06-20
Žiema kai buvo sniego laikiau ant laido, bet sniegui pasitraukius saulė sprendžia akumuliatorius pakrovimo problemą. Pas mane ir salono ir variklio akumai sujungti į vieną "tinklą",  tai energijos turim. Salono akumuliatorius (su juo prieš porą metų ir pirkau  knaus'ą), matau, kad senas, bet jo "varpas dar galingas". Ir centrinis/signalizaciją ir pelių baidymo iranga veikė visą laiką. PERŽIEMOJOM SĖKMINGAI.:sokiai:
Žinutės: 459
Nuotraukos: 2826
Koordinatės: 3
Prisijungė: 2016-02-10
Variklio akumuliatoriui buvau nuėmęs vieną klema, tai Kovo 24 užsivedė kaip niekur nieko. O, va salono akumuliatorius buvo beveik negyvas, vos laiptelis išvažiavo. 
Įjungiau saulės bateriją, išvažiuojant 27d rodė daugiau nei 13v. Pirmą nakvynę atlaikė, o antrą naktį ir trečią neatlaikė, numirdavo apie vidurnaktį.