Home

Forumas

Žinutės: 119
Nuotraukos: 248
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2012-10-12
Mano akumų teorija tokia: "būdos" akumas gali būti kraunamas 3 krovikliais: 1 originaliu sumontuotu "būdos" gamintojo, 2 nuo saulės batarkės sumontuotu savininko, 3 žiemą garaže turimu. Jei visi krovikliai tinka GEL tipo akumams, tai problemų neturėtų būti, bet kuriuo atveju, jei krovikliai nesugedę. Tačiau, ką daryti, jei krovikliai skirtingi. Akumą renkuosi pagal prasčiausią kroviklį, t.y. jei kemperiukas senas ir jo kroviklis pritaikytas tik švinui, tai ir perku švininį akumą. O žiemą kraunu su geriausiu turimu krovikliu, mano atveju tai garažinis impulsinis. Natūralu akumai žiemoja garaže ir nėra pastoviai kraunami. 
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Vladimir.B parašė:
Aurelijus.B parašė:
Aš šią žiemą, palikau pajungta, ir kad saulė ji pakraudinėtu. Ir galiausiai baigėsi jo tarnavimo laikas.
Tai kaip teisingiausiai pasielgti?
ZInok, Aurelijau, man lygiai taip pat atsitiko--palikau ziemai priekaboj pajungta prie 220v--isvarant priekaba is kiemo muveriu akumas mire per 10 metru. Metu nepraejo dar, gal reiketu paieskoti garantijos, neprisimenu kiek galioja.
Sveiki,

tai kad palikote akumą visai žiemai ir jis "numirė" visai nereiškia, kad mirties priežastis – krovimas visą žiemą.
Gali būti, kad naudojote prastą kroviklį, kuris "išvirino" elektrolitą.
Gali būti, kad kroviklis žemoje temperatūroje pradėjo dirbti ne taip kaip reikia (pvz. užkyla įtampa arba suveikia šalčio apsauga ir iškrauna akumuliatorių iki neatstatomos suirimo) ir sugadino akumą. Man pasitaikė toks atvejis, kai kroviklis žemiau -8C tiesiog susprogdavo ir trys iš eilės Lemonoje pakeisti analogiški krovikliai lygiai taip pat sproginėjo, kol nepakeičiau į kitą modėlį.
Gali būti pačio akumuliatoriaus brokas ir t.t.

Žiemą rekomenduojama akumuliatorių pakrauti pilnai ir laikyti šaltai.
Galima kad mėnesį patikrinti įtampą ir dakrauti.

Yra "protingi" pakrovikliai, kurie būten taip ir elgiasi – stebi akumuliatoriaus įtampą ir patys, laikas nuo laiko, jį pakrauna. Jie nepigūs.

Be to pakrovikliai būna kelių tipų: paprasčiausi nuolatinės įtampos (dažniausias kemperiuose) arba impulsiniai.
Krovimo stadijos vėl turi savo seką ir skirtingi gamintojai taiko skirtingus krovimo algoritmus.
Žodžiu akumuliatorių krovimas, laikymas(saugojimas) ir palaikymas (budėjimo režimas) yra labai ilga tema.
Išmanantiems elektroniką ir akumuliatorių chemiją galima "žaist" su įvariais krovimo, desulfatacijos, regenaracijos ir pan. režimais.
Kas neišmanote elektronikos ir chemijos, siūlyčiau laikytis gamintojų rekomendacijų.
O kas neišmanote ir norite eksperimentuoti – eksperimentuokite, tik svarbu nepeikite gamintojų ir neskleiskite savo "partirties" kitiems :)

Pabaigai pridursiu, normaliai prižiūrimas (be eksperimentų) akumuliatorius drąsiai ištarnauja 10 ir daugiau metų.
Išimtis tik prasti pigūs (bevardžiai) akumuliatoriai ir brokas.

Sėkmės visiems!
Profesionalu ir aisku:geras:
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Giedriau, kokie tie lemonoje pirkti krovikliai buvo? Kad neužsirauti....
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Robertas.M parašė:
Giedriau, kokie tie lemonoje pirkti krovikliai buvo? Kad neužsirauti....
Nebeatsimenu, Robertai.
Bet jų jau nebėra prekyboje.

Žinutės: 269
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2017-01-04
Pirkau akumuliatoriu ,nes senajam Varta jau 7-ti metai. Nors naujasis neaptarnaujamas, pastebejau raudona kamsteli sone alsuoklio slangutei pajungti. Ar butina dapirkti slangute alsavimui  , ar palikti uzkimsta? 
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Rolandas.H parašė:
Pirkau akumuliatoriu ,nes senajam Varta jau 7-ti metai. Nors naujasis neaptarnaujamas, pastebejau raudona kamsteli sone alsuoklio slangutei pajungti. Ar butina dapirkti slangute alsavimui  , ar palikti uzkimsta? 
Padaryta tavo pačio saugumui, kad turėtu akumas kur savo"piktį" išleisti, tai pats saves paklausk, ar tau rupi tavo saugumas? ir tada žinosi ką daryti :D
akumo tvirtinimo vietoje normalūs gamintojai padaro alsuoklio šlangai išėjimą į lauką, akumas garuoja , o perkrovus dėl ko nors , užvirus geriau kad butu kur nuleisti garą. Čia apie budos akumus, automobilio ir taip dažniausiai lauke.
Žinutės: 459
Nuotraukos: 2826
Koordinatės: 3
Prisijungė: 2016-02-10
Prie to paties noriu ir aš paklausti, kokio velnio sugalvojo nudvėsti. Akumui nėra net 2 metu. Žiemai išimdavau, pavasarį pakroves atgal nuveždavau. Kai nenaudoju visada atjungiu, rodo, kad yra 13.4v, o įjungus apšvietimą 1,5m led juostą po 20min nukrenta iki 10.2v. ir suveikia alermas.

Žinutės: 422
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-06-29
Aurelijus.B parašė:
Prie to paties noriu ir aš paklausti, kokio velnio sugalvojo nudvėsti. Akumui nėra net 2 metu. Žiemai išimdavau, pavasarį pakroves atgal nuveždavau. Kai nenaudoju visada atjungiu, rodo, kad yra 13.4v, o įjungus apšvietimą 1,5m led juostą po 20min nukrenta iki 10.2v. ir suveikia alermas.

Nešk i garantini jei 2 ju metu neėra.Panašu kad viena "banke " trumpina
Žinutės: 459
Nuotraukos: 2826
Koordinatės: 3
Prisijungė: 2016-02-10
Justinas.S parašė:
Aurelijus.B parašė:
Prie to paties noriu ir aš paklausti, kokio velnio sugalvojo nudvėsti. Akumui nėra net 2 metu. Žiemai išimdavau, pavasarį pakroves atgal nuveždavau. Kai nenaudoju visada atjungiu, rodo, kad yra 13.4v, o įjungus apšvietimą 1,5m led juostą po 20min nukrenta iki 10.2v. ir suveikia alermas.

Nešk i garantini jei 2 ju metu neėra.Panašu kad viena 'banke ' trumpina
Bėda, kad nebėra to čekio, mokėjau grynais ir esu išvažiavęs su kemperiu. Visas rinkinys :)