Home

Forumas

O Tu Tadai bandei su tom M+S vaziuoti ziema? Man teko, kai parvarinejau is Italijos savo Mobilvetta ir uzsnigomnuo Varsuvos. Iki Panevezio vaziavau para. Kelis kartus vos nenuskrodau i griovi. Jei jeau vaziuoji ziema, dek normalias ziemines padangas,  es ant orginaliu ziema kvepia tik tos dvi raides, o visa kita net nepanasu. Paziurek i rasta. Del apsildymo zarnos tureciau pastebeti kad daugelio kemperiu iki 3500 kg neturi dvigubo dugno ir bakai montuojami lauke is apacios. Taigi apsiltinimo tik du variantai: apklijuoti sildoma medziaga arba naudoti tenus. Dazniausiai originaliai montuojami ant isbegimo angos ar. Ietos kaip cia pavadinti. 
Kabe net nesu mates Lietuvoje pirkti. Jas megsta skandinavai. Ir jei siaip priekaba kainuoja pigiau nei kemperis, tai Kabe gera tiek pat. Praeitam Dusseldorfe kai pamatem kaina net atsilosem. Ejom per ta priekaba eilute minia zmoniu, visi ciupinejom ir ziurejom kas ten stebuklingo. :)
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
tie tenai bakuose gerai kol važiuoji, o kai sustoji?  kiek tas akumas laikis?
Žinutės: 423
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2016-03-01
Marijus.K parašė:
O Tu Tadai bandei su tom M+S vaziuoti ziema? Man teko, kai parvarinejau is Italijos savo Mobilvetta ir uzsnigomnuo Varsuvos. Iki Panevezio vaziavau para. Kelis kartus vos nenuskrodau i griovi. Jei jeau vaziuoji ziema, dek normalias ziemines padangas,  es ant orginaliu ziema kvepia tik tos dvi raides, o visa kita net nepanasu. Paziurek i rasta. Del apsildymo zarnos tureciau pastebeti kad daugelio kemperiu iki 3500 kg neturi dvigubo dugno ir bakai montuojami lauke is apacios. Taigi apsiltinimo tik du variantai: apklijuoti sildoma medziaga arba naudoti tenus. Dazniausiai originaliai montuojami ant isbegimo angos ar. Ietos kaip cia pavadinti. 
Kabe net nesu mates Lietuvoje pirkti. Jas megsta skandinavai. Ir jei siaip priekaba kainuoja pigiau nei kemperis, tai Kabe gera tiek pat. Praeitam Dusseldorfe kai pamatem kaina net atsilosem. Ejom per ta priekaba eilute minia zmoniu, visi ciupinejom ir ziurejom kas ten stebuklingo. :)
M+S cia kaip palyginimas buvo , apie kemperius, kad yra zieminiai ir tokie M+S tipo pritaikyti ziemai.
Del baku, tai pas mane dabar taip ir yra, originaliai eina svarus viduje antras po grindimis apsiltintas ir ne tenai, o plona sildymo slanga pravesta. iki 3.5T. kitas variantas butu, kur su WC nuotekomis kartu, tada irgi maziau sala, WC turinys daro silumos procesa :)

Del kabe kainos, tai turi partneriai pora, 2004 ir 2005m tai nuo 30k kaina. Jei nuo 2007m tai nuo 45k kaina. Jau juose net dureles servisines sudetos visai kitokios, nei standarte kemperiuose buma. 

Man ziema labai, net pasakysiu labai labai, padeda elektrines sildomos grindys. Tik zinoma reikia 220V, tokiu atveju gelbeja generatorius, ziema grindims , o vasara kondicionieriui.

Žinutės: 2142
Nuotraukos: 1084
Koordinatės: 7
Prisijungė: 2012-10-03
Robertas.M parašė:
Marijus.K parašė:
Tiesiog sita problema esu isstudijaves iki pat pasaknu. Ir is esmes jos nera. Yra tik netinkamos dujos. Cia tas pats kaip svarstyti kodel kemperis nevaziuoja kai uzsipylei vietoj kuro vandens. Pas mane dar irengtas duju skyriaus pasildymas, kuris net nezinau kam reikalingas. Nu gal bande ten gvent prie minus 36, tada gal. Ir tai abejoju.
Tai sakyciau nemazai isnaudoji duju. Cia saldytuvas , vandens sildymas?
Dėl sąnaudų taip, šaldytuvas, dušas...nieko netaupau dar papildomai vandens talpa įdėsiu , kad nereiktu taip dažnai stovinėti pasipildyti.
 Kelionėje pastebėjau , kad stovint šaldytuvą galiu pasileisti nuo 220 vietoje dujų, keitiklis 2kw sujungtas taip , kad veikia ir šaldytuvas, na du akumai ir saulutė visai gerai vasara galima keliauti ir taupant dujas :geras: tik nepasinaudojau dorai dar šita opcija:geda: buvo abejonių dėl baterijų , tai pamaniau kol, dujų yra naudosiu.


Dėl dujų tai gi ne pas visus bakai po 100 litrų, pasipildo pakeliui kur išeina kokiu yra , na ne visi prekiauja teisingais mišiniais. 
Su senesniu kemperiu ir mazu saldytuvu, 24dienoms uztekdavo 16ltr duju (pora kart dusas). Dabar didelis saldytuvas, keleta kart keturiems karstas dusas, na ir zinoma maisto ruosimas 22ltr 13-ai dienu :baisu:
Dainiau, tobulejam :).
 Na del palyginimo atsiprasau kad nesupratau Tadai. Tos Kabe kaina ir gaunasi kaip kemperio tokiu metu
Žinutės: 423
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2016-03-01
Marijus.K parašė:
Dainiau, tobulejam :).
 Na del palyginimo atsiprasau kad nesupratau Tadai. Tos Kabe kaina ir gaunasi kaip kemperio tokiu metu
cia KABE kemperio kainas rasiau
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Robertas.M parašė:
Na dėl perdėtos žiemos yra ir kitokia patirtis, kolegos pasisakimas :

Andrius.G Slovakija, Tatranska Lomnica, kaiminystėje stovėjo vokietis. Naktį bandėm nakvoti šalia, bet buvo apie -10 C ir labai vėjuota, pradėjom šalti, teko 3 nakties važiuoti į užuovėją, 'baltai' užpavydėjau vokiečiui, jam ekstremalios sąlygos 'dzin'. 




Andrius.G vieną naktį buvo apie -18, tai užšalo dujų balionas (rezervinis veikė), pečiaus ventiliatoriui dirbant pilnu pajėgumu du po 100 Ah akumuliatoriai nusodinami per 4-5 valandas, todėl tekdavo užvedus pakraudinėti, prie tokios temperatūros yra ir vandens bakų užšalimo galimybė (nors jie ir yra apšildomi). Nuotraukoje matomas uždangalas, pirktas Moveroje, prie tokios temperatūros tapo trapus ir lankstant plyšinėjo kaip popierinis. 






Robertai,

nesakiau, kad žiema nereikalauja jokių išlygų. Rašiau, kad  "daug baimių dėl žiemos yra perdėtos".

Apie dujas - paraše Marijus. Aš pats žiemą pilu eilines automobilines dujas iš degalinės ir nematau problemų. Mano dujų bakas automobilinis, paguldytas horizontaliai - garavimo paviršius didelis.

Beveik(?) visų kemperių vandens bakai yra viduje – problemos nėra.
Nuotekų baką geriau laikyti atidarytą. O jei ir ne, tai jame tegu ir užšala kažkiek nuotekų. Nieko netsitiks. Naujos senas atitirpdys.

Šildymas. Daug kas priklauso nuo pečiuko, bet dar daugiau nuo liukų pasyvios ventiliacijos.

Na ir pabaigoje. Apie kokią žiemą šnekame?
Apie lietuvišką, kai temperatūta svyruoja apie nulį ir net ne kasmet nukrinta žemiau -12C?
Apie austrišką, kur daug sniego bet sausas oras?
Ar apie skandinavišką, kai gali net saulė nepakilti?
O gal apie viduržemio jūros regiono?

Aš savo patirtimi dalinuosi iš lietuviškos-vokiškos žiemos ir galiu drąsiai pasakyti, kad važiuokite drąsiai ir neklausykite tų, kas daug šneka, o kemperius žiemą laiko ant kaladžių.
Pats blogiausias atvejis, jei staiga netikėta atšala - išleidi skysčius ir apsistojo viešbutuke :)

Geriausi linkėjimai visiems.
Gyvenkime taikiai :)
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
O kokios tau dujų sąnaudos pagal minėtas žiemas ? kiek reikia dujų kad nesustirtum tavo kemperyje Lietuvoje?
Giedrius.B parašė:
Robertas.M parašė:
Na dėl perdėtos žiemos yra ir kitokia patirtis, kolegos pasisakimas :

Andrius.G Slovakija, Tatranska Lomnica, kaiminystėje stovėjo vokietis. Naktį bandėm nakvoti šalia, bet buvo apie -10 C ir labai vėjuota, pradėjom šalti, teko 3 nakties važiuoti į užuovėją, 'baltai' užpavydėjau vokiečiui, jam ekstremalios sąlygos 'dzin'. 




Andrius.G vieną naktį buvo apie -18, tai užšalo dujų balionas (rezervinis veikė), pečiaus ventiliatoriui dirbant pilnu pajėgumu du po 100 Ah akumuliatoriai nusodinami per 4-5 valandas, todėl tekdavo užvedus pakraudinėti, prie tokios temperatūros yra ir vandens bakų užšalimo galimybė (nors jie ir yra apšildomi). Nuotraukoje matomas uždangalas, pirktas Moveroje, prie tokios temperatūros tapo trapus ir lankstant plyšinėjo kaip popierinis. 






Robertai,

nesakiau, kad žiema nereikalauja jokių išlygų. Rašiau, kad  'daug baimių dėl žiemos yra perdėtos'.

Apie dujas - paraše Marijus. Aš pats žiemą pilu eilines automobilines dujas iš degalinės ir nematau problemų. Mano dujų bakas automobilinis, paguldytas horizontaliai - garavimo paviršius didelis.

Beveik(?) visų kemperių vandens bakai yra viduje – problemos nėra.
Nuotekų baką geriau laikyti atidarytą. O jei ir ne, tai jame tegu ir užšala kažkiek nuotekų. Nieko netsitiks. Naujos senas atitirpdys.

Šildymas. Daug kas priklauso nuo pečiuko, bet dar daugiau nuo liukų pasyvios ventiliacijos.

Na ir pabaigoje. Apie kokią žiemą šnekame?
Apie lietuvišką, kai temperatūta svyruoja apie nulį ir net ne kasmet nukrinta žemiau -12C?
Apie austrišką, kur daug sniego bet sausas oras?
Ar apie skandinavišką, kai gali net saulė nepakilti?
O gal apie viduržemio jūros regiono?

Aš savo patirtimi dalinuosi iš lietuviškos-vokiškos žiemos ir galiu drąsiai pasakyti, kad važiuokite drąsiai ir neklausykite tų, kas daug šneka, o kemperius žiemą laiko ant kaladžių.
Pats blogiausias atvejis, jei staiga netikėta atšala - išleidi skysčius ir apsistojo viešbutuke :)

Geriausi linkėjimai visiems.
Gyvenkime taikiai :)
:geras:
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Robertas.M parašė:
O kokios tau dujų sąnaudos pagal minėtas žiemas ? kiek reikia dujų kad nesustirtum tavo kemperyje Lietuvoje?
Mano dujų bakas automobilinis, 40 ltr.,  sertifikuotas todėl jo pildymas net ir Vokietijos degalinėse nesudaro problemų.
Dėl sąnaudų. Pernai keliavau nuo 26 gruodžio iki 3 sausio, tai yra apie savaitę.
Manau, kad sudeginau apie 30 litrų, nes išvažiavau su pilnu, kelionės metu nepildžiau ir grįžus kažkas dar buvo likę.
Tiesa, žiema Hamburge buvo labai švelni, apie +5C.

Užpernai gavome iki -10C oro temperatūros panašios kelionės metu. Atrodo, kad vieną kartą baką teko pildyti. Tai turėjau sudeginti apie 60 litrų.

Lietuvoje dujas labiausiai degina šildutyvas. Jei lauke apie 0C, tai savaitgaliui (2 naktys) sudega apie 5-10 litrų.
Jei šildymo nereikia, tai dujų sanaudos labai mažos. Net nežinau kokios, bet visam sezonui užtenka.