Home

Forumas

Žinutės: 68
Nuotraukos: 10
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2012-10-29
Taip, su B kategorija ir kai kemperis iki 3500 kg. kabinti priekabą 750 kg. galima, bet pati priekaba tuščia sveria apie 300 kg., tagi krauti galima apie 400 kg., o tai nėra daug rimtiems kemperistams :). Taip pat tokios priekabos neturi savo stabdžių, o kalnuose jie praverčia.
Aš galvočiau apie priekabą apie 1,5 t. su savais stabdžiais ir tentu jei važiuočiau ilgesniam laikui buriuoti (burlentėms, dviračiams ir pan.). Šiuo metu bandau lengvintis iki 3,8 t. nepriekabiaujant :) 
Žinutės: 308
Nuotraukos: 151
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-06-30
Prieš porą metų, pats asmeniškai sumokėjau 300Lt. baudą užtai, kad tempiau priekabą- namelį, kurio svoris buvo apie 900kg. Tempiau su lengvuoju auto, kurio svoris apie 1800 kg. Buvau kviečiamas į policiją, į komisiją, kurioje, galėjau prašyti mažesnės baudos. Buvo pasakyta taip: kadangi turi tik B kategoriją, tai priekabos viršijančios 750 kg svorį tempti negali.
Nežinau, gal per tuos porą metų kas nors pasikeitė.
Žinutės: 2186
Nuotraukos: 500
Koordinatės: 19
Prisijungė: 2012-09-21
Galima rasti ir optimalesnių variantų. Pav.  "Зубренок" "МАЗ-8162"  sveria 190 kg, veža 510 kg, bendra masė 700 kg. Kėbulo ilgis - 1,8 m, plotis - 1,2 m.  Tai dešimt gerų maišų bulvių kelionei:) Tik, žinoma, jei baltarusiška technika nekelia kompleksų ar alergijos :velnias:
Žinutės: 2186
Nuotraukos: 500
Koordinatės: 19
Prisijungė: 2012-09-21
Olegas.I parašė:
Prieš porą metų, pats asmeniškai sumokėjau 300Lt. baudą užtai, kad tempiau priekabą- namelį, kurio svoris buvo apie 900kg. Tempiau su lengvuoju auto, kurio svoris apie 1800 kg. Buvau kviečiamas į policiją, į komisiją, kurioje, galėjau prašyti mažesnės baudos. Buvo pasakyta taip: kadangi turi tik B kategoriją, tai priekabos viršijančios 750 kg svorį tempti negali.
Nežinau, gal per tuos porą metų kas nors pasikeitė.
Taisyklės, kurias komentavau galioja nuo 2013-01-19. Bet kiek pamenu ir anksčiau namukus su "B" kategorija vilkti buvo galima. 
Kad "ir bažnyčioje nemuštų", rekia įdėmiai skaityti :tourist2: sparčiai besikeičiančius teisės aktus :asaros:
Zinau labai tiksliai: Kemperis , kuris sveria virs 3000 kg, ir turi kabli, pagal homologacija, priskiriamas C kategorijos transporto priemonei. Nebent Jus ta kabli sumontavot garazelyje. Esant bet kokiam ivykiui uzsienyje , greiciausiai turesit nemenku problemu. Jeigu netikit manim, paskambinkit bet kuriam dileriui , kuris prekiauja kemperiais , ir paklauskit, dedant kabli gamykloje, kokios homologacijos bus kemperis? Tada apie kokias B kategorija su priekabom kalbat? Klausiau HYMER, Burstner, Mobilvetta, MClouis, Detlefs, su kabliais visi C.
P.S. Gal as ko nesuprantu, bet mes kalbam apie kemperius, o ne apie lengvasias masinas? 
Žinutės: 2186
Nuotraukos: 500
Koordinatės: 19
Prisijungė: 2012-09-21
Manau, kad nesuprantate vieno dalyko..... Automobiliai neskirstomi į mersus, bemvus, triračius, keturračius bei kitokius automobilius ar dar ir kemperius. Nors kemperistams to ir labai labai norisi :hi: Jie skirstimi tik pagal masę ir kategoriją. Tech. pase yra toks ženklas - M1. O jis reiškia, kad automobilis yra priskiriamas lengvųjų automobilių kategorijai. 
Nežinau, kaip pas jus, bet mano tech. pase tokia žyma yra. Tai reiškia, kad tai lengvasis automobilis. Taškas. Čia jokų kitokių traktavimų būti negali.
Lengvuosius automobilius (iki 3500 kg) galima vairuoti turint "B" kategoriją. Taip pat pagal "Regitros" išaiškinimą, turint "B" kategoriją, galima vairuoti automobilio ir priekabos "traukinuką", kuris negali viršyti 4250 kg žiūr. 6 p. (ten nėra jokios išimties kemperiams), kai priekabos masė iki 750 kg. Arba "traukinuką", kai priekabos masė didesnė už 750 kg, iki 3500 kg. Kemperis patenka į masę iki 3500 kg. Aiškiau ir būti negali :)

Beje kas ir kur tą kablį man sumontavo (nors aš tikrai to ir pats nežinau), atliekant tech. apžiūras niekas neklausia, o tik patikrina, kad veiktų stabdžių, gabaritų bei posukių lemputės (jie tam turi specialų kištuką). Taip pat ir registruojant kemperį, atliekant apžiūrą, kablys taip pat niekam nebuvo įdomus.
O, ką kalba kemperių pardavėjai, čia jau visai kitą tema. Jų minčių, deja, jei kiltų nors problemų, teisme, manau, pridėti neturėsite jokių galimybių :alus: 


Tiesiog nematau prasmes gincytis kai mes nesusikalbame. Paaiskinsiu kitaip ka turiu omeny. Kiekvienas aksesuaras sumontuotas ne gamykloje normaliam pasaulyje turi sertifikata, pvz Vokietijoj TUV. Jis rodo, ar galite eksplotuoti masina saugiai kai jis sumontuotas. Taigi jeigu jis sumontuotas gamykloje, isduodami homologacijos dokumentai , kad jusu automobilis, jeigu taip norite pavartokim sita zodi, ne kaip lengvasis automobilis o kaip lengvasis sunkvezimis ( t. y. C ktegorijos teisemis valdoma transporto priemone) Sitie dokumentai butini naujos transporto priemones registracijai, taip pat ir priemonei iki 0,5 senumo, ja isduoda dileris, o dileriui isduoda gamykla. Toliau, jei Jusu pvz kabli ar spoileri ar dar ka nors montuoja sertifikuotas servisas, kuris pripazysta, kad aksesuaras tinkamas Jusu transporto priemonei, Jus gaunate sakykim TUV sertifikata, ir eksploatuojat automobili. Jei aksesuaras nepritaikytas Jusu automobiliui, naturalu kad jo negausit, taigi masinos eksploatuoti negalima, ir net draudziama, nes ji nesaugi. manau situ sertifikatu esate mate daiktadezej automobilio, parvaryto is Vokietijos ir kitu saliu. Jie isduodami spoileriams, duslintuvams negamykliniams, kabliams, ir viesiem kitiems aksesuarams, montuojamiems ne gamyklose. Gryztu prie musu kabliu: sumontavus kabli Jusu sitas lengvasis automobilis, arba paprasciau siuo atveju kemperis, nebegali buti priskiriamas lengvuju kategorijai. Ir ka , tokiu atveju Vokietijoje pvz, vaziuojate perregistruoti savo masinos ir niekas neberaso tu raidziu M1, o gaunate kitas. Taigi, jusu kablys niekur nesertifikuotas. Kalbant apie Lietuva, net ir vaikui aisku, kad puse masinu technikine perka, arba kokias lempas issinuomoja ir tt, ir tt. Bet jeigu Jus papulsite i eismo yvyki, kur neduok dieve pvz atsitrenks i Jusu kabli, dokumentas kurio uzsienietis butinai paprasys, tai TUV sertifikatas. Kadangi greiciausiai tai jau kitos kategorijos automobilis, busite pripazintas, jei turite tik B kategorija, kaip vairuojantis be teisiu.Tagi uzsienyje  visi aksesuarai sertifikuoti, o visi garazeliai tik lietuviu.Paziuresiu koks draudimas Jums mokes. Keletas pavyzdziu apie tokius atvejus:draugas issikele gyventi i Vokietija, norejo perregistruoti savo Nissan pirkta lietuvoj, vokieciai neregitravo metu senumo automobilio, kol nebuvo pristatytas LT dilerio sertifikatas apie aksesuarus. Asmeniskai: dvi dienos praleistos Stutgarte, kuris yra zaliasis miestas, kol praejau TUV patikra gavau zalia lipduka ant lango, savo naujam VW multivan, nes kitaip i zaliosius miestus ivaziuot draudziama arba labai brangu. Ant vokietijos sienos konfiskuotas BMW 7 , todel kad kompiuteris parode kitoki kebulo numeri, per kruva nervu ir ekspertiziu nustatyt, kad keistas kompiuteris del autoivykio. Sita pavyzdi parasiau todel, kad konfiskavo masina, neziurint i tai, kad esu LR pilietis, buvo 6 val ryto ir vaziavau su seima, neidomu niekam. Mano BMW buvo registruotas LR , praejes tech apziura, ir turejo draudima. Jiems nusisvilpt, nes as neatitikau ju istatymu.
Taigi sutinku su kolegomis, kad svoris problema, ir reikia gerbti istatymus, taciau kartais tenka rizikuoti virsijant svori. Bet diskutuojant apie tai ka rasote apie kablius ir tuos teismus, tai turiu laabaai daug abejoniu apie tai ka Jus rasot.Beje tech apziuroj visada duodu 50 lt, kad papurtytu papidomai, ar tikrai mano masina tvarkinga. Gal yra kas moka kad ko nors nematytu.
P.S. Kemperiu Lietuvoj irgi nesveria, tai ir kabliai  neproblema:geras:
Žinutės: 2186
Nuotraukos: 500
Koordinatės: 19
Prisijungė: 2012-09-21
Diskusija, kai viena pusė remiasi Lietuvoje galiojančiais teisės aktais auto srityje (beja suteikiančiais teisę vykti į visas EU valstybes), o kitą asmeniniais nutikimais Vokietijoje, neturi perspektyvų :hi:
Tokiais atvejais aš tiesiog susilaikysiu nuo tolesnių diskusijų.... gaila laiko :viso:
Žinutės: 68
Nuotraukos: 10
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2012-10-29
Didelis ačiū Marijui, tikrai vertinga informacija, tam forumas ir reikalingas, super:geras:. Priekabos variantas greičiausiai atkrenta, dėl kablio sertifikavimo. Asmeninė Marijaus patirtis šiuo atveju labai svarbu, nes dažnai teoriškai "nugrybaujama" dėl neteisingų prielaidų. Šiuo atveju geresnio paaiškinimo apie sertifikavimą net Regitra nepateiktų, nes tai jau tarptautiniai teisiniai dalykai.
Arvydas.I parašė:
Diskusija, kai viena pusė remiasi Lietuvoje galiojančiais teisės aktais auto srityje (beja suteikiančiais teisę vykti į visas EU valstybes), o kitą asmeniniais nutikimais Vokietijoje, neturi perspektyvų :hi:
Tokiais atvejais aš tiesiog susilaikysiu nuo tolesnių diskusijų.... gaila laiko :viso:
As Jums ir rasiau, kad neturi prasmes diskusija.Kiek suprantu Jus keliaujat po europa , o ne po Lietuvavien. Tai zinokit jie turi savo istatymus, kuriu Jus turit laikytis. O rasau pavyzdzius savo vien tam, kad Jus suprastumet, kad ne fantazuoju as cia , pasiemes regitros knygute, o domiuosi sitais dalykais. Turiu pats visas vairavimo kategorijas,kurias laikiau pries trejeta metu, taigi zinios sitoj srity irgi nevisai pasenusios. Beje,visiems kemperistams turiu pasakyti, kad mano sitie parasymai, galioja kemperiams, kurie tusti sveria virs 3000 kg, lengvesniems kemperiams kablys gali visiskai nieko nekeisti ir buti viskas ok. Kadangi mano kemperis, kaip ir daugelis su alkova, sveria virs 3000 kg , domejausi siuo variantu.  Andriau, kabli deti galima, tik pirkit bent jau kad pats gaminys turetu sertifikata. tokiu yra kataloguose, bent jau REIMO maciau. Gal to ir uzteks. 
Ir manu nera cia ko pykti ir pyktis. Geros dienos kolegos:alus: