Home

Forumas

Žinutės: 128
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2014-06-16
Renogy Rover
Žinutės: 2142
Nuotraukos: 1084
Koordinatės: 7
Prisijungė: 2012-10-03
Jau kokie 4 metai naudoju Epever MPPT kontrolerį. Žiemai akumus atjungiu, kitais metų laikais irgi visokių atjungimų būna. Modulis  visuomet būdavo prijungtas. Kol kas nieko blogo neatsitiko. Tfu, tfu,, tfu... Na, bet, jei jau rašo, tai matyt kažkokia rizika yra. Kita vertus ir apie degtinę visokių nesamonių prirašyta.......
Žinutės: 585
Nuotraukos: 1217
Koordinatės: 4
Prisijungė: 2012-09-21
Dainius.D parašė:
Jau kokie 4 metai naudoju Epever MPPT kontrolerį. Žiemai akumus atjungiu, kitais metų laikais irgi visokių atjungimų būna. Modulis  visuomet būdavo prijungtas. Kol kas nieko blogo neatsitiko. Tfu, tfu,, tfu... Na, bet, jei jau rašo, tai matyt kažkokia rizika yra. Kita vertus ir apie degtinę visokių nesamonių prirašyta.......
Kita vertus, nenaudoti iki atsijungimo...
Žinutės: 2142
Nuotraukos: 1084
Koordinatės: 7
Prisijungė: 2012-10-03
Renius.L parašė:
Dainius.D parašė:
Jau kokie 4 metai naudoju Epever MPPT kontrolerį. Žiemai akumus atjungiu, kitais metų laikais irgi visokių atjungimų būna. Modulis  visuomet būdavo prijungtas. Kol kas nieko blogo neatsitiko. Tfu, tfu,, tfu... Na, bet, jei jau rašo, tai matyt kažkokia rizika yra. Kita vertus ir apie degtinę visokių nesamonių prirašyta.......
Kita vertus, nenaudoti iki atsijungimo...
:) 
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Andrius.K parašė:
Renogy Rover
Remianti šia rekomendacija NEGALIMA atjunginėti akumuliatoriaus ir saulės panelės vienu metu.
T.y. jei jau statote, turi būti du jungikliai.
Atjunginėti akumuliatorių pavojinga kontroleriui tik kai panelės gamina elektrą. Jei tuo metu kemperis garaže, arba stipriame šešėlyje, tuomet galite atjunginėti - nieko neatsitiks.

Aš šią vasarą netyčia atjungiau akumuliatorių saulėtą dieną. To pasekoje gavosi trumpas impulsas ~30V į namelio elektrą ir jis sudegino interneto stotelę. Nieko daugiau neatsitiko. Stotelę nusipirkau kitą ir panaikinau jungiklį, kad daugiau tokių pokštų nebepasidaryčiau.
Žiemą akumuliatorių atjungti ir prijungti reikia vieną kartą, tai dėl to, manau, atskito jungiklio neverta statyti.


Žinutės: 128
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2014-06-16
Aš kiek kitaip suprantu - būtent įjungiant reikia pradžioje akumuliatorių, o po to saulės bateriją... jei atsijungs kartu tai nieko neturėtų nutikti.
Aš atjungiu bendrą salono akumuliatorių jungiklį kaskart kai palieku automobilį ilgesniam laikui. Man taip ramiau :) darau tai dažnai ir bijau, kad kažkada pamiršiu tą jungimo eiliškumą
Relė atjungimo atveju man tiktų. Bet kaip padaryti, kad ta relė įsijungtų su kažkokiu pavėlavimu? Gal kas patars
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Andrius.K parašė:
Aš kiek kitaip suprantu - būtent įjungiant reikia pradžioje akumuliatorių, o po to saulės bateriją... jei atsijungs kartu tai nieko neturėtų nutikti.
Aš atjungiu bendrą salono akumuliatorių jungiklį kaskart kai palieku automobilį ilgesniam laikui. Man taip ramiau :) darau tai dažnai ir bijau, kad kažkada pamiršiu tą jungimo eiliškumą
Relė atjungimo atveju man tiktų. Bet kaip padaryti, kad ta relė įsijungtų su kažkokiu pavėlavimu? Gal kas patars
Matai, Andriau, žmogui atrodo, kad atjungi ar prijungi kartu, tačiau gali būti milisekundžių skirtumai, kurie gali pridaryti bėdos.

O saulės kontrolerio atveju, prijungus akumuliatorių, gali praeiti 1..2 sekundes, kol kontroleris sustartuoja. Spėju, kad tuo metu nesveika prijunginėti saulės baterijas, jei jos apšviestos. Todėl bendras atjungiklis, tikrai nėra gerai.

Žinutės: 269
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2017-01-04
Sveiki, norečiau pasiremti jūsų patirtimi. Ar įtakoja laidų ilgiai nuo saulės paneles iki MPPT reguliatoriaus ir nuo jo iki akumuliatoriaus. Kaip geriau jungti, ir ar galima?, per kemperio EBL ,ar tiesiogiai prie akumuliatoriaus? Prie akumuliatoriaus man būtų papraščiau davesti laidus.
Žinutės: 219
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2017-03-29
Laidų ilgiai šiek tiek įtakoja, jei su kontroleriu, tai jungiasi tiesiogiai prie akumuliatorių. Aš turiu visiškai naują kontrolerį, panelę ir viską ko reikia montažui ir pajungimui iki smulkmenų, viskaa nauja, nebuvo montuota.
Nėra laiko įdėti skelbimo, jei domina perleisčiau už savikainą, visus mano pirktas saulės paneles, kontrolerius ir t.t. galima rasti šioje temoje.
Mindaugas 86870336trys
Žinutės: 269
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2017-01-04
Mindaugas.K parašė:

Laidų ilgiai šiek tiek įtakoja, jei su kontroleriu, tai jungiasi tiesiogiai prie akumuliatorių. Aš turiu visiškai naują kontrolerį, panelę ir viską ko reikia montažui ir pajungimui iki smulkmenų, viskaa nauja, nebuvo montuota.
Nėra laiko įdėti skelbimo, jei domina perleisčiau už savikainą, visus mano pirktas saulės paneles, kontrolerius ir t.t. galima rasti šioje temoje.
Mindaugas 86870336trys
Ačiū, bet jau esu užsakęs komplektą(tiks ir ateities LiFePO4 100Ah akumuliatoriui). Duotą prekę siunčiuosi į Lenkiją, nes į Lietuvą nesiunčia. Modulis atitinka išmatavimais laisvą vietą ant stogo, todel ir pasirinkau.