Home

Forumas

Žinutės: 341
Nuotraukos: 503
Koordinatės: 13
Prisijungė: 2012-10-03
Marijus.K parašė:

Zenonas.K parašė:

Marijus.K parašė:


Neburnoju visai. Kol,kas ziuriu trukumus ir skaiciuoju. Turejau tik kelione pirmyn, dar vaziuosiu atgal. Kol kas dideliu trukumu nepastebejau. Na gal nakti aiskteleje sunkiau parkavausi, teko zmonai padeti. Bet su mano dydzio kemperiu ir tai normalu. Kaip rasiau dabar keliauju su masina. Man tureti savo masina , o ne nuomotis lakstyti tryscioti , patinka labiau. Manau privalumu daugiau zinosiu vasara pakeliaves Prancuzijoje. Dabar renku trukumus. Ir jei ju bus daug, netemsiu, nepirksiu ir nereiks. Beto tempti galima bet ka, katery , motocikla ciopery, ir tt. Si tema plati. As pats turiu priekaba motociklui-motoroleriui ir dar dviraciai susideda. Galima temti ja. Apie tai ir noriu diskutuoti ir dalintis. Be to priekaba yra nebloga , kaip jau esu rases, alternatyva kai keliauji ne dviese su kemperiu iki 3500 kg padiddinti mase iki 4250 nepersilaikant teisiu. 
Padidinus junginio masę iki 4250kg, reikia 'Regitroje' išlaikyti vairavimo egzaminą ir gauti B su 96 kodu.Nuo 4250 kg iki 5200kg jau reikalinga BE kategorija
Bet teorijos egzamino ir kursu nereikia. Kiek supratau uztenka pravaziuoti su savo masina ir tokia priekaba?
B 96-Regitroje -tik vairavimo egzaminas.
BE-Teoriją galima laikyti ir eksternu.Vairavimą-privaloma baigti vairavimo mokyklą.
Giedrius.Š parašė:
Kiek pas juos chipavimas toks kainuoja?Idomu kiek dasidejo galios..
Issirasiau eksportine saskaita. 750 europiniu. Plius 30 ag, 90Nm, sake minus 1 ltr kuro. Jei reikes nuoroda imesiu, nes pasiemiau kontaktus.
Zenonas.K parašė:
Marijus.K parašė:

Zenonas.K parašė:

Marijus.K parašė:



Neburnoju visai. Kol,kas ziuriu trukumus ir skaiciuoju. Turejau tik kelione pirmyn, dar vaziuosiu atgal. Kol kas dideliu trukumu nepastebejau. Na gal nakti aiskteleje sunkiau parkavausi, teko zmonai padeti. Bet su mano dydzio kemperiu ir tai normalu. Kaip rasiau dabar keliauju su masina. Man tureti savo masina , o ne nuomotis lakstyti tryscioti , patinka labiau. Manau privalumu daugiau zinosiu vasara pakeliaves Prancuzijoje. Dabar renku trukumus. Ir jei ju bus daug, netemsiu, nepirksiu ir nereiks. Beto tempti galima bet ka, katery , motocikla ciopery, ir tt. Si tema plati. As pats turiu priekaba motociklui-motoroleriui ir dar dviraciai susideda. Galima temti ja. Apie tai ir noriu diskutuoti ir dalintis. Be to priekaba yra nebloga , kaip jau esu rases, alternatyva kai keliauji ne dviese su kemperiu iki 3500 kg padiddinti mase iki 4250 nepersilaikant teisiu. 
Padidinus junginio masę iki 4250kg, reikia 'Regitroje' išlaikyti vairavimo egzaminą ir gauti B su 96 kodu.Nuo 4250 kg iki 5200kg jau reikalinga BE kategorija
Bet teorijos egzamino ir kursu nereikia. Kiek supratau uztenka pravaziuoti su savo masina ir tokia priekaba?
B 96-Regitroje -tik vairavimo egzaminas.
BE-Teoriją galima laikyti ir eksternu.Vairavimą-privaloma baigti vairavimo mokyklą.
Aisku, aciu. Cia kitiems gal pravers. As turiu CE.
Žinutės: 423
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2016-03-01
Marijus.K parašė:
Zenonas.K parašė:
Marijus.K parašė:

Zenonas.K parašė:

Marijus.K parašė:



Neburnoju visai. Kol,kas ziuriu trukumus ir skaiciuoju. Turejau tik kelione pirmyn, dar vaziuosiu atgal. Kol kas dideliu trukumu nepastebejau. Na gal nakti aiskteleje sunkiau parkavausi, teko zmonai padeti. Bet su mano dydzio kemperiu ir tai normalu. Kaip rasiau dabar keliauju su masina. Man tureti savo masina , o ne nuomotis lakstyti tryscioti , patinka labiau. Manau privalumu daugiau zinosiu vasara pakeliaves Prancuzijoje. Dabar renku trukumus. Ir jei ju bus daug, netemsiu, nepirksiu ir nereiks. Beto tempti galima bet ka, katery , motocikla ciopery, ir tt. Si tema plati. As pats turiu priekaba motociklui-motoroleriui ir dar dviraciai susideda. Galima temti ja. Apie tai ir noriu diskutuoti ir dalintis. Be to priekaba yra nebloga , kaip jau esu rases, alternatyva kai keliauji ne dviese su kemperiu iki 3500 kg padiddinti mase iki 4250 nepersilaikant teisiu. 
Padidinus junginio masę iki 4250kg, reikia 'Regitroje' išlaikyti vairavimo egzaminą ir gauti B su 96 kodu.Nuo 4250 kg iki 5200kg jau reikalinga BE kategorija
Bet teorijos egzamino ir kursu nereikia. Kiek supratau uztenka pravaziuoti su savo masina ir tokia priekaba?
B 96-Regitroje -tik vairavimo egzaminas.
BE-Teoriją galima laikyti ir eksternu.Vairavimą-privaloma baigti vairavimo mokyklą.
Aisku, aciu. Cia kitiems gal pravers. As turiu CE.
96 kodui uztenka pravaziavimo, BE Reikia laikyti teorija ir pravaziavima
Tadas.Z parašė:
Marijus.K parašė:
Zenonas.K parašė:
Marijus.K parašė:

Zenonas.K parašė:

Marijus.K parašė:



Neburnoju visai. Kol,kas ziuriu trukumus ir skaiciuoju. Turejau tik kelione pirmyn, dar vaziuosiu atgal. Kol kas dideliu trukumu nepastebejau. Na gal nakti aiskteleje sunkiau parkavausi, teko zmonai padeti. Bet su mano dydzio kemperiu ir tai normalu. Kaip rasiau dabar keliauju su masina. Man tureti savo masina , o ne nuomotis lakstyti tryscioti , patinka labiau. Manau privalumu daugiau zinosiu vasara pakeliaves Prancuzijoje. Dabar renku trukumus. Ir jei ju bus daug, netemsiu, nepirksiu ir nereiks. Beto tempti galima bet ka, katery , motocikla ciopery, ir tt. Si tema plati. As pats turiu priekaba motociklui-motoroleriui ir dar dviraciai susideda. Galima temti ja. Apie tai ir noriu diskutuoti ir dalintis. Be to priekaba yra nebloga , kaip jau esu rases, alternatyva kai keliauji ne dviese su kemperiu iki 3500 kg padiddinti mase iki 4250 nepersilaikant teisiu. 
Padidinus junginio masę iki 4250kg, reikia 'Regitroje' išlaikyti vairavimo egzaminą ir gauti B su 96 kodu.Nuo 4250 kg iki 5200kg jau reikalinga BE kategorija
Bet teorijos egzamino ir kursu nereikia. Kiek supratau uztenka pravaziuoti su savo masina ir tokia priekaba?
B 96-Regitroje -tik vairavimo egzaminas.
BE-Teoriją galima laikyti ir eksternu.Vairavimą-privaloma baigti vairavimo mokyklą.
Aisku, aciu. Cia kitiems gal pravers. As turiu CE.
96 kodui uztenka pravaziavimo, BE Reikia laikyti teorija ir pravaziavima
Taip, taip, tai aisku. Kiek zinau cia Zenonas kompetetingiausias tarp musu visu.
Taigi, baigesi kelione su traliuku, gaima apibendrinti. Pabandysiu padaryti tai issamiai, gal kada kam prireiks. Pirmiausia , jei veztis masina didesne nei Smart, tai priekaba tik dviase. Vaziuoja stabiliai, manevruoja nesunkiai, ir vienas nesunkiai atkabines pastumdai. Su vienasemis kemperistai, bent vokieciai taip sake, veza tik lengvas transporto priemones, tokias kaip Smart arba Toyota IQ, taip pat motociklus. Nes didejant svoriui, pradeda jaustis jojimas. Tai yra kai priekaba siubuodama kilnoja ir tampo gala, kas nelabai malonu vaziuojant. Jei jau renkiesi priekaba dviase, galima pasvarstyti salia automobilio skersa dar deti motoroleri ar motocikla. Maciau taip sukomplektuotu pora priekabu. Viskas telpa i 4,5 metro platforma. 
Ratai: kaip vienas kolega kemperistas rekomendavo, geriau kai masina stovi tarp ratu, o ne virs ratu. Pirmiausia todel kad svorio centras zemiau, antra nors tokios priekabos platesnes, tai neturi jokios reiksmes. Pastebejau kad jei galinis kemperio ratas posukyje vaziuoja ant linijos, tai priekaba rieda dar koki 1m iki linijos. Taip yra todel, kad kemperio galas yra ilgas ir stipriai uzmeta priekaba. Todel jei pravaziuoja kemperio galas, priekaba garantuotai pralys nelipdama ant bortu. Su lengvaja masina turbut butu kitaip. Siaip vaziuojant kemperiu, priekaba matai tik per galine kamera. Posukis turi buti pakankamai lenktas kad matytum priekabos ratus. Taigi platesne priekaba butu privalumas. Kai nematai priekabos, vaziuoti atbulomis sunku. Tai istiesu yra minusas. Manevruojant geriau pasitelkti sturmana.
Gretis nera problema. nors leidziama 80, mane pro sona lenke daug priekabu, nors vaziavau apie 100-95 km/h . Tiesa is pradziu vaziuojant 100km/h labai tase. Numetus greiti iki 90 viskas stodavo i vietas. Prie sienos su Lenkija perkroviau masina, labiau pavariau i prieki, problemos baigesi. Tas daiktas, kuri atsisiunciau- nieko vertas. Su juo matuojant, rodo kad ant kablio 140 kg, o uz dyslio vienas pakeliu. Nesamone. Svori susireguliavau pagal Tomo patarima ir viskas ok. Matyt vokiskos svarstykles kada nors ateliaus i blusu turgu :) .
Masinos pakrovimas vieni niekai. Pirma karta uztrukau ilgiau, veliau kai viska atsizymejau 10-15 min. mano dideliai nuostabai, net zmona keliones pabaigoje ismoko uzvaryt ir nuvaryt nuo traliuko masina ir priristi dirzais. Pagarba ir Kasbohrerio dirzams. Dviracius is bagazines isiminejau ilgiau. 
Zenklu apie dviases nemaciau niekur. Apskritai nera turbut tokiu zenklu kurios nurodo priekabu asis. Ka reikia ziureti, tai svori. Pvz nuo Suvalku sakiau vaziuosiu per sena kelia link Augustovo. Ten zenklas iki 8 t. Viskas , su kemperiu galeciau vaziuoti, jau su priekaba negaliu. Tokiu vietu nebuvo daug, gal dar viena, bet ziureti reikia.
Tempiant svoris siek tiek jauciasi, bet tikejausi daugiau. Jei prisiminti nameli, kuri tampiau, tai du nepalyginami dalykai. Galbut tai kad vilkikas didesnis ir galingesnis, vaziuoti daug paprasciau. Jokio metymo, tasymas irgi tik salyginis, kur labai kelias nelygus. 
Kuro sanaudos mano atveju pakilo 10-15%. Manau tai nedaug, kai dasidejo 2,3 tonos svorio.
Minusu privardinom visi daug. Bet tai tikrai nera tragedija. Manau susiruosus ilgesnei kelionei, ir jei ji numatyta ten kur yra mazu miesteliu, siauru gatveliu, visai verta veztis masinele nedidele. Aisku jei kemperis ne VAN tipo. Taigi, priekaba patogiausia rasti nuomotis, automobilis geriau kuo mazesnis del svorio. Bet nezinau ar verta pirkti dviem pavaziavimams per metus. Ir visa sita jei keliautoju daugiau nei du, nes kitaip imi motoroleri ir nesuki galvos. 
Idesiu keleta foto is keliones, kurioj tikrai apziurinejome ir klausinejome apie tempiamas priekabas.
Jei kas turite pastebejimu, mielai isklausyciau.
Žinutės: 423
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2016-03-01
Savas daigtas yra savas. Dar jei uzsidetum motomoveri isvis problemu neliktu, jie netiketai kazkur ilindus, apsukti nebutu problemu, ar atkabinus priparkuoti. 
Beje, neklausei tu kas tempiasi uzdaras priekabas? Yra skirtumas, nes toku atveju, kaip ir bagazine naudoti butu galima?
Manau kad del masinos svarumo tempia. Daiktu as ir taip neprikraunu pas save kiek ten vietos yra. Puse lentynu tusciu.
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Šios vasaros kelionės metu stebėjau kaip vargsta prancūzas su nedicka priekaba ir motociklu, truputi gėda buvo kad nepadedu, o fotografuoju ir filmuoju, bet tokia proga pasitaikė konkrečiam faktui, kad  galvoju yra kas ir be manes padės ,o nufilmuoti gali ir nespėti, tad spręskite patys ar tai jau taip patogu, dabar foto, kiek vėliau video:


Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Filmukas patalpintas YOUTUBE