Home

Forumas

Žinutės: 24
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2014-01-21
Kaip naviguojame kelioneje
Pasidalinkim patirtimi, kokias priemones naudojame ieskodami kelio, kaip pasirenkame sustojimo vietas.
Kad visi naudojames navigacijos prietaisais,  suprantama, bet yra daug programu ir prietaisu, tad galime pasidalinti patirtimi. Antra, reikia rasti idomius marsrutus,tinkamas vietas sustoti ir poilsiauti. Kur renkames informacijos. Kemperiavimo tradicijos Lietuvoje tik mezgasi, tad lietuviu kalba internete ne kazka rasi. O kemperuotoju europoje begalo daug, patirties taip pat.
Mes kelioneje naudojame is karto dvi navigacijas Kemperiams skirta Snooper ir Tom Tom. Kodel dvi, pasitikrinu marsruta, jei siulo skirtingus kelius, nes yra klaidu programose. Man teke naudotis ivairiomis, bet kol kas lygiu Tom Tom neradau. Kemperines - sunkvezimines navigacijos patogios tuo, kad galima uzsideti aukscio ir svorio apribojimus, ji kelyje ispeja, kad nepasuktum netinkamu marsrutu, bet Snooper nera tokia patogi operatyviai naviguoti, silpna grafika.
Antras irankis, tai Apple Apps "YouCamp" Juos rekia pirkti, yra atskirai populiariausios salys, man asmeniskai tai pagrindinis irankis renkantis kempingus. Siprogramele turi pagrindine informacija, klasifikacija, zemelapiai ir gan patogi. Bet reikia nepamirsti, kad nei viena programa nerodo 100% KEMPINGU. 
Daznai tikrinuosi TripAdvisor pasisakymus. Kas neskaito angliskai, galima issiversti per google verteja.
Kas met perkame ACSI nuolaidu kortele. Atsiperka vos ne pirmame brangesniame kempinge, prisijungusiam prie sios sistemos (iskyrus leipa-rugpjuti), nes kainuoja 14 euru plius atsiuntimas apie 5. Ju tinklalapis tai pat informatyvus.
Ir pats svarbiausia- internetas kelyje. Mes perkame tos salies ku poilsiaujame internetine SIM kortele. Tikimes, kad nuo liepis 01 d. bus esmisniai rooming ikaniu pasikeitima, tad naudosimes Lietuviskomis. Paskutisnis atradimas, mobilus WIFI routeriukas su baterija, tai svarbu kai nera 220 itampos. Turime kemperyje mobilu WIFI, prie kurio jungaimes su bet kuriuo telefonu ar plansete. I keliones PC nebesivezam, naudojames tik plansetemis. 
Gal si informacija nera kaz kuo ipatinga, bet gal kam pravers.
Žinutės: 2186
Nuotraukos: 500
Koordinatės: 19
Prisijungė: 2012-09-21
Kestutis.T parašė:
Kad visi naudojames navigacijos prietaisais,  suprantama, bet yra daug programu ir prietaisu, tad galime pasidalinti patirtimi. Antra, reikia rasti idomius marsrutus,tinkamas vietas sustoti ir poilsiauti. Kur renkames informacijos. Kemperiavimo tradicijos Lietuvoje tik mezgasi, tad lietuviu kalba internete ne kazka rasi. O kemperuotoju europoje begalo daug, patirties taip pat.
Mes kelioneje naudojame is karto dvi navigacijas Kemperiams skirta Snooper ir Tom Tom. Kodel dvi, pasitikrinu marsruta, jei siulo skirtingus kelius, nes yra klaidu programose. Man teke naudotis ivairiomis, bet kol kas lygiu Tom Tom neradau. Kemperines - sunkvezimines navigacijos patogios tuo, kad galima uzsideti aukscio ir svorio apribojimus, ji kelyje ispeja, kad nepasuktum netinkamu marsrutu, bet Snooper nera tokia patogi operatyviai naviguoti, silpna grafika.
Antras irankis, tai Apple Apps "YouCamp" Juos rekia pirkti, yra atskirai populiariausios salys, man asmeniskai tai pagrindinis irankis renkantis kempingus. Siprogramele turi pagrindine informacija, klasifikacija, zemelapiai ir gan patogi. Bet reikia nepamirsti, kad nei viena programa nerodo 100% KEMPINGU. 
Daznai tikrinuosi TripAdvisor pasisakymus. Kas neskaito angliskai, galima issiversti per google verteja.
Kas met perkame ACSI nuolaidu kortele. Atsiperka vos ne pirmame brangesniame kempinge, prisijungusiam prie sios sistemos (iskyrus leipa-rugpjuti), nes kainuoja 14 euru plius atsiuntimas apie 5. Ju tinklalapis tai pat informatyvus.
Ir pats svarbiausia- internetas kelyje. Mes perkame tos salies ku poilsiaujame internetine SIM kortele. Tikimes, kad nuo liepis 01 d. bus esmisniai rooming ikaniu pasikeitima, tad naudosimes Lietuviskomis. Paskutisnis atradimas, mobilus WIFI routeriukas su baterija, tai svarbu kai nera 220 itampos. Turime kemperyje mobilu WIFI, prie kurio jungaimes su bet kuriuo telefonu ar plansete. I keliones PC nebesivezam, naudojames tik plansetemis. 
Gal si informacija nera kaz kuo ipatinga, bet gal kam pravers.
 Taip tikrai "nei viena programa nerodo 100% KEMPINGU", bet galima pačiam susikelti į programą visus reikalingos šalies kempingus, stellplatz, planuojamus aplankyti objektus, jų aprašymus bei visa kitą informaciją, kurios gali prireikti kelyje ir, žinoma, visą kelionės maršrutą. Įkeliamos informacijos kiekis niekaip neribojamas. Labai patogu kai per tas pačias valstybes tenka važiuoti ne vieną kartą, nes maršrutą galima daryti ant jau buvusių (senesnių) kelionių.
 Tą leidžia padaryti MapPoint ir AutoRoute programos. Yra, ir dažniausiai, tie, kurie neturi kantrybės gilintis į labai plačiai programų galimybes, pasisakančių, kad tai "labai blogas" pasirinkimas.
 Aš AutoRoute, vėliau, kai atsirado variantas Europai, MapPoint naudoju nuo 2007 m. Ir dar nei karto nenuvylė, nors anksčiau esu išbandęs ne vieną. 
 Dar vienas, mano supratimu, didelis jų privalumas, kad važiuojant galima naudotis dideliu nešiojamo kompiuterio ekranu. Ypač gelbsti toliaregiams  :hi:
 Daugiau informacijos, nors ir seniai reikalaujančios atnaujinimo, mano puslapyje Kelionių vadovas

Žinutės: 259
Nuotraukos: 1084
Koordinatės: 5
Prisijungė: 2013-06-09
Pora metų aš irgi naudojausi AutoRoute,bet po to pabandžiau Igo, naudoju ir šiandien,nes man ji labiausiai patinka-čia kas prie ko pripratęs. Tom Tom lyginant su Igo gerokai lėčiau veikia.O apskritai tai norint normaliai naudotis bet kuria navigacija reikia ne vieną dienelę prie jų pasėdėti,tada ir nebus problemų.Dėl žemėlapių tai aš naudoju žemėlapių keitiklį,susidedu kokių 3 gamintojų žemėlapius ir pasirenku koks patinka,tas pats ir su POI,jų gi galima prisidėti kiek širdis geidžia,pilnas internetas.Su navigacija važinėju nuo 2005metų ir neturėjau niekada jokių problemų,kaip sakė mano vienas draugas "navigacija tai tik geležies gabalas-prie jos dar turi būti ir galva" :D
Žinutės: 2142
Nuotraukos: 1084
Koordinatės: 7
Prisijungė: 2012-10-03
Keliones planavimui, lankytinų vietų, kemperių aptarnavimo vietų žymėjimui naudoju Map point. Patogu. Kitų programų nenaudojau, tai ir palyginti negaliu. Važiuojant, operatyviai orientacijai ,kompas su Map  point ir GPS antena nėra patogu. Didelis ekranas gerai, bet nėra kur to kompo padėt. Dar Map point minusas, kad nerodo eismo juostų ir sunku orientuotis kelių lygių sankryžose, nes nerodo kuriame lygyje važiuoji. Važiuojant orientuojuosi Garmin pagalba. Kęstutis minėjo, kad Tom Tom labai patogus. Ko gero lygino įvairius. Būt įdomu sužinot privalumus.

P.S.čia buvo daugiai diskusijų apie GPS     http://www.kemperiuklubas.lt/forum/topic/gps-134.html
Žinutės: 259
Nuotraukos: 1084
Koordinatės: 5
Prisijungė: 2013-06-09
Tai gal moderatoriai galėtų šią temą perkelti į GPS temą,kad nesidubliuotų:blogai:
Žinutės: 2186
Nuotraukos: 500
Koordinatės: 19
Prisijungė: 2012-09-21
Dainius.D parašė:
Keliones planavimui, lankytinų vietų, kemperių aptarnavimo vietų žymėjimui naudoju Map point. Patogu. Kitų programų nenaudojau, tai ir palyginti negaliu. Važiuojant, operatyviai orientacijai ,kompas su Map  point ir GPS antena nėra patogu. Didelis ekranas gerai, bet nėra kur to kompo padėt. Dar Map point minusas, kad nerodo eismo juostų ir sunku orientuotis kelių lygių sankryžose, nes nerodo kuriame lygyje važiuoji. Važiuojant orientuojuosi Garmin pagalba. Kęstutis minėjo, kad Tom Tom labai patogus. Ko gero lygino įvairius. Būt įdomu sužinot privalumus.

P.S.čia buvo daugiai diskusijų apie GPS     http://www.kemperiuklubas.lt/forum/topic/gps-134.html
:veliava: bet prieš posūkius perspėja - "laikytis dešinės", "laikytis kairės" ir t.t.:hi:
Žinutės: 1598
Nuotraukos: 3083
Koordinatės: 11
Prisijungė: 2012-10-03
O aš naudojuosi gerais žemėlapiais- Michelin, Kunth ir Berndt&Freytag :D  Navigaciją jungiu tik norėdamas pervažiuoti didelį miestą.
Žinutės: 24
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2014-01-21
Bet google map su street view siai dienai negali prilygti nei vienas zemelapis. Su liudesiu galime palydet atsilikusi Via Michelin ar AutoRoute.
Kas nesinaudoja plansetemis, siulau isbandyti kelyje, naudoju iPad. Ilgai laiko baterija, programos pasikrauna greitai, bemiela naviguoti, svarbu tureti interneta.
 O geras navigacijos prietaisas manau tas, kuris vairuotojui padeda lengvai susiorientuoti keletos lygiu keliu mazguose, laiku pasirenkant tinkama juosta, nes kiekvienas esame papuole i situacija, kai reikia greitai apsispresti kaire desine. Todel sudetinguose ruozuose vadovaujuos Tom Tom 3D formatu. 2D nevisada laiku isdidina sankryzas. Tiesa ir atskiro prietaiso nepirkau, o atsisiunciau programa i mobilu HTC telefona, kurio ekrano pilnai pakanka. Tom Tom ikelta didzioji dauguma kempingu, bet visada pasitikrinu internete, ar dar jis veikia.
Kempingu pasirinkimui kaip rasiau man patogus YouCamp Apps, nes gali tiesiai ant google zemelapio issitraukti kempingo aprasyma, apziureti teritorija pagal fotonuotrauka, greitai apziureti gretimus, tiesiog patogu naviguoti sioje programoje. ADAC  ir ACSI turi taip pat savo Apps, bet man jie nepatogus, nes negali rinktis ant zemelapio.
Kam kas prie rankos limpa ir ko iesko, bet keliauti su siandienos techniniais sprendimais labai patogu ir paprasta.

Žinutės: 146
Nuotraukos: 702
Koordinatės: 1
Prisijungė: 2014-02-11
Sveiki, as naudoju Sygic jau senokai, na bent jau lyginant su Igo ir TomTom, man ji atrodo labiau ispildyta, aisku ir vietos uzima daugiau. Isigijau licensija visos Europos zemelapiams uz apie 35EUR. Beje gauta koda galima ivesti i dar 5 prietaisus ir legaliai veikia bei updeitinasi. Aiskus ir patogus valdymas, daug funkciju.
Žinutės: 2186
Nuotraukos: 500
Koordinatės: 19
Prisijungė: 2012-09-21
Tomas.M parašė:
Sveiki, as naudoju Sygic jau senokai, na bent jau lyginant su Igo ir TomTom, man ji atrodo labiau ispildyta, aisku ir vietos uzima daugiau. Isigijau licensija visos Europos zemelapiams uz apie 35EUR. Beje gauta koda galima ivesti i dar 5 prietaisus ir legaliai veikia bei updeitinasi. Aiskus ir patogus valdymas, daug funkciju.
Sygic androidiniame telefone -visai "pusė velnio". Na, bet 35 EUR :stop: , tai jau per daug tokiam žaisliukui :veliava:. Internete beveik viso pasaulio žemėlapiai yra sudėti. Visų netikrinau, bet visos Europos tikrai veikia puikiai :geras: Sudėtingiau su savos informacijos įterpimu..... bet jei naudotis tik kaip papildiniu pasiklydus mieste pasivaikščiojimo metu - tada :geras: