Home

Forumas

Žinutės: 614
Nuotraukos: 617
Koordinatės: 2
Prisijungė: 2012-10-03
Iki pavasario klausimų visai neliks :D. Aurimai,  kontroleriai visi dirba aprašytu principu, ar perkant dar reikia pasiaiškinti ?
Žinutės: 688
Nuotraukos: 100
Koordinatės: 16
Prisijungė: 2012-09-21
Taip principas vienodas jų visų. Dar jeigu trumpai tai tie kontroleriai yra šiuo metu dvieju tipų.
Aš asmeniškai turiu nusipirkes PWM ir jį montuosiu, kadangi elektra gaminama ne pardavimui, tai nesijaus skirtumo jokio manau :D
Žinutės: 1598
Nuotraukos: 3083
Koordinatės: 11
Prisijungė: 2012-10-03
Yra 1 pastebejimas- saules baterijos panelei ant stogo tvirtinti yra spec laikikliai (kompl apie 40eur, priklausomai nuo plocio). Pradzioj galvojau ju nenaudoti, lipdyti tiesiai prie stogo, bet pas vokiecius prisiskaitinejau, kad jie reikalingi baterijai siek tiek pakelti ir palikti is apacios tarpa oro cirkuliacijai ir baterijos ausinimui. Teko issileisti. Dabar matau, kad ta panele is tikro kaista ir ju turbut nereiketu atsisakyti.
Žinutės: 614
Nuotraukos: 617
Koordinatės: 2
Prisijungė: 2012-10-03
Gal kam pravers, manau visai padori kaina - http://www.plius.lt/skelbimai/saules-elementu-baterijos-100w-926075.html  . Įsigijau, tikrai turi.
Žinutės: 2142
Nuotraukos: 1084
Koordinatės: 7
Prisijungė: 2012-10-03
Labai gera kaina. As uz 120w baterija  mokejau 486lt. be PVM.
Žinutės: 688
Nuotraukos: 100
Koordinatės: 16
Prisijungė: 2012-09-21
Kaina tikrai gera, tik kad nebūna dileris Vilniuje, o važiuoti iki Šiaulių tai jau ta pati kaina gaunasi kaip aplinkui :) Jau buvau susigundes paimti vieną vien, kad palyginti kaip mano savadarbės veikia prieš gamykloje surinktas :D
Žinutės: 614
Nuotraukos: 617
Koordinatės: 2
Prisijungė: 2012-10-03
Klausimas turintiems patirties. Ar tikslinga kilstelti saulės bateriją, ar galima tiesiog klijuoti ant stogo? Kažkas rašė, kad reikalingas tarpas aušinimui. Ar tikrai ji taip kaista :piktas: ?
Žinutės: 688
Nuotraukos: 100
Koordinatės: 16
Prisijungė: 2012-09-21
Ji pati neįkaista tiek, kad keltų kokį nors pavojų. Tiesiog generuoja mažiau energijos, teoriškai kuo šaltesnės saulės elementų celės tuo jos efektyvesnės.

Aš asmeniškai jau pasirinkau varianta nuleisti baterija kuo žemiau ir be jokių tarpų. O štai pirmojo mano darbo foto, gavosi ~6mm, dabar tereikia laukti šiltų oru ir bus priklijuota :)

Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
ooo, neblogai ir križiukai plytelėm suėjo :)
Žinutės: 68
Nuotraukos: 10
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2012-10-29
Sveiki,

Labai įdomu, kaip Aurimui sekėsi su saulės jėgainėmis?

Aš taip pat bandau saulę pažaboti :)

Priekaboje saulės bateriją instaliavau prieš 3 metus, per tą laiką panašu kad vieną akumuliatorių "išviriau", nelabai gaila, senas buvo. "no name" krovimo reguliatorius pilnai pakrautame akumuliatoriuje ir vidurdienį neesant ėmėjams generuodavo per aukštą įtampą (virš 15 v. ), o tai ilgainiui akumuliatorių "išverda".
Su kemperiu darosi įdomiau ir žymiai brangiau :), bet energija man reikalinga, daug dirbu su kompu neesant galimybės 220 v., plius visas šildymas tik su ventiliatoriumi, tai žiemą be papildomos elektros energijos būtų nekas.

Perskaičiau daug užsienio forumų, visas knygutes iš kemperio "manual"ų: sudėtinga ten pakankamai.  Pvz. net šaldytuvas esant auto režimu sustato energijos šaltinius pagal 4 prioritetus: saulė, 220 v., 12 v. auto generatorius, dujos. Bet problemėle yra orginaliame krautuve EVS 30/20 -DS/IU, kuris yra tiek "inteligent", kad net su kitais krautuvais "draugauti" nenori.

Taigi, tolimesnių darbų eiga pagal užsienio kemperistų, turinčių panašias sitemas,  rekomendacijas. Kemperyje stovės trys apie 100 Ah rūgštiniai akumai: starterinis, ir du varta dual power (traukos kartu ir jėgos). Su geliniu akumuliatoriumi taip pat įdomu - ant EVS yra galimybė perjungti kad krautų kaip GEL, bet dirbant varikliui akumuliatoriai sujungiami lygiagrečiai, o tai nėra teisinga (vienas jėgos rūkštinis o kitas traukos gelinis).

Taigi,  mano sistemoje vienas iš traukos akumuliatorių bus visiškai ATSKIRAI kraunamas nuo saulės ne didesne nei 10 A. srove. Saulės panelės max. galingumas 90 W. Išsikrovus kemperio traukos akumuliatoriui jis sukeičiamas vietomis su saulės įkrautu. Pas mane kemperyje vieta numatyta 2 akumuliatoriams.
Projekto kaina: du varta dual power 90 Ah po 640 lt., saulės baterija nuo priekabos, krovimo valdiklis dar ieškomas, norėčiau 10 A kokio nors "inteligent" su gražiomis krovimo įtampos ir srovės kreivėmis.
Kodėl tokia schema? Buvau akumuliatorių centre ir konsultavausi, dauguma gerų akumuliatorių "nužudoma" blogais krautuvais ir neteisingai naudojant. Orginalaus kemperio EVS (nuo 220 v.) krovimo kreivė puiki, kraunama 4 fazėmis, skirtinga įtampa ir srove netgi atsižvelgiant į akumuliatoriaus temperatūrą. Akumuliatorius apsaugomas nuo perkrovimo, iškrovimo ir net perkaitimo. Dirbant varikliui, šį darbą atlieka auto generatoriaus įtampos reguliavimo rėlė, jos parametrų nežinau, bet pasitikiu gamintoju :) O su saule jau sudėtingiau, bandysiu rasti maksimaliai gerą krovimo valdiklį. Taip pat gilaus iškrovimo akumuliatoriai  "nemėgsta" būti ilgai iškrauti, tokiu būdu "sukeitus" akumuliatorius saulė "ramiai" pakrautų iškrautą akumuliatorių, kuris tuo metu nebūtų naudojamas.

Santrauka trumpai: gamyklinė sistema neliečiama ir lieka 100 proc. orginali be baimės ką nors "priburti", saulė panaudojama, plius turimi 2x90 Ah traukos-jėgos ir 100 Ah jėgos akumuliatoriai, kraunami visais variantais.