Home

Forumas

Žinutės: 688
Nuotraukos: 100
Koordinatės: 16
Prisijungė: 2012-09-21
Ant tiek užsiverčiau kėbulo ir salono darbais, kad neprieinu iki saulės panelių. Savo gamybos pasidariau tik vieną ir daugiau nedarysiu, taip atpigo, kad neapsimoka niekaip daryti :) Likusias celes galvoju panaudoti sodo apšvietimui :D

Dėl krovimo pas mane irgi yra du akumuliatoriai, kol nepriėjau prie darbų jau spėjau 3 kartus pakeisti planus kaip aš juos krausiu, išpradžių galvojau tiesiog pajungti valdiklį (PWM) 20A į akumuliatorius abudu tiesiai ir tiek, tada galvojau apie tuos naujos kartos valdiklius (MPPT) su grafom ir t.t, bet poto dingo ir šita mintis. Dabar esu apsistojas ties tuom, kad susiprogramuoti pačiam kontrolerį mažiuką su keliom relėm ir apskaita (en: current flow) tas kontroleris tiesiog stebėtų itampą ir skaičiuotų kiek energijos paduota į akumuliatorių ir kiek paimta (čia jau labiau žaidimas) esminis jo darbas būtų perjunginėti akumuliatorius, įjungti tą kuris turi daugiau įtampos, kad aptarnautų kemperio sistemas, ir į ta kuris mažiau paduoti įtampa iš saulės baterijos per jau mano turimą PWM valdiklį.

Jeigu pažingsniui tai mano galva turėtų veikti taip:

1.) Akumuliatorius po kapotu pamirštas, jis pas mane gamykliškai yra atskirtas nuo visos grandinės, na iškyrus kai užvedi kemperį.
2.) Užvedus kemperį atjungti saulės krovimą.
3.) Prijungus kemperį prie 220 atjungti saulės krovimą.
4.) Itampos valdiklis vienu metu krauna vieną bateriją kuri tuo metu yra atjungta nuo sistemos. Akumuliatoriai turės normalesnius ciklus.
5.) Visa šitą reikalą automatizuoti su keliom eilutėm kodo ir pora rėlių.
Žinutės: 68
Nuotraukos: 10
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2012-10-29
Na va, saulės baterijų montavimas baigtas, viskas veikia puikiai. Pilnai pakrauto akumuliatoriaus maksimali įtampa 14,31 v., saulės baterijos įtampa apie 20 v. Nupirktas "inteligent" krovimo reguliatorius pasikonsultavus su firma, statančia saulės jėgaines. Krovimo leguriatorius MPPT tipo, su teisingomis krovimo kreivėmis ir įtampomis. Saulės panelė optimali 90 W (optimali, nes 90 Ah akumuliatoriaus krovimo srovė negali būti didesnė nei 9 A.). Akumuliatoriai - du Varta Dual Power traukos-jėgos, momentinė iškrovimo srovė gali būti 900 A, t. y. prie akumo prijungus įtampos keitiklį 12 v - 220 v. galima išgauti virš 10 Kw energijos (čia teoriškai, bet realiai 2-3 Kw pilnai pakaktų el. virduliui, kavos aparatui, lazeriniam spausdintuvui ar blyninei vaikams). Darbas: apie 5 val. inernete ieškant pajungimo sprendimo, konsultacijos, paieškos ir montavimas dar viena darbo diena. Energetinio projektėlio kaštai apie 2 kLt. Nuotraukas pridėsiu vėliau, dabar esam Dvarciškėse, Romuvos stovykloje, 3G nėra, o per GPRS neįsikelia.

Žinutės: 688
Nuotraukos: 100
Koordinatės: 16
Prisijungė: 2012-09-21
Panelė klijuota? Kaip laidai pravesti? Man prieš imantis realių darbų, likes tik laidų pravedimo klausimas, nesinori gręžti skylių, turiu pora variantų, būtų įdomu pamatyti kaip kiti sukasi šioje situacijoje... :)
Žinutės: 1598
Nuotraukos: 3083
Koordinatės: 11
Prisijungė: 2012-10-03
As greziau ir klijavau spec adapteri uz 19eur berods. Kol kas viskas ok. Yra variantas pravesti per lempa po markize.

 
Žinutės: 688
Nuotraukos: 100
Koordinatės: 16
Prisijungė: 2012-09-21
Tomas.J parašė:
As greziau ir klijavau spec adapteri uz 19eur berods. Kol kas viskas ok. Yra variantas pravesti per lempa po markize.

Kažkas panašaus? Aš tokius turiu, bet galvoju ar užteks juos tik priklijuoti su gerais klijais...
Žinutės: 68
Nuotraukos: 10
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2012-10-29
Panelę klijavau ant paprastų 4 vnt. iš aliuminio juostos sulenktų kampainių Unifix klijais, laiko super, kainavo gal 10 Lt. Kronšteinai net ir būtų netikę, nes panelę įmontavau po stogo skersiniais, kad netrukdytų burlentes vežioti.
Aš po kemperio remonto skylių jau nebebijau :), daug  kur gamykliškai padaryta taip, kaip aš nedaryčiau - per prastai.
Pas mane yra dekoratyviniai plastmasiniai uždengimai ant stogo, tai aš paprastai išgręžiau skylę šoninėje sienoje po ta plastmase ir užtepiau Gelan mastika. Tokiu būdu nėra skylės stoge ir nesimato laido pravedimas.
 
 
Žinutės: 1598
Nuotraukos: 3083
Koordinatės: 11
Prisijungė: 2012-10-03
Aurimas.S parašė:
Tomas.J parašė:
As greziau ir klijavau spec adapteri uz 19eur berods. Kol kas viskas ok. Yra variantas pravesti per lempa po markize.

Kažkas panašaus? Aš tokius turiu, bet galvoju ar užteks juos tik priklijuoti su gerais klijais...
Ne, čia adapteris pačiai saulės baterijai tvirtinti. Pas mane jis iš 2 dalių, nemanau, kad kažkam pavyktų nuplėšti. O laidams:



[table border=0 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" height="100%"]
[tbody]
[tr]
[td height="100%" width="100%"]
Ėmiau su 2 skylėm, pro antrą pravedžiau TV antenso kabelį.

 
[/td][/tr][/tbody][/table]
 

 
Žinutės: 2142
Nuotraukos: 1084
Koordinatės: 7
Prisijungė: 2012-10-03
Tomai 29eu! Uz dvi sandarias skylutes... ? Sodoma, Gomora ! Negi nesugalvotume uz 9lt, kaip uzsandarint pora mazu skyluciu stoge?
Žinutės: 614
Nuotraukos: 617
Koordinatės: 2
Prisijungė: 2012-10-03
Galima be 9Lt. (ar be 29 eur.) ir be skylių gręžiojimo išsiversti. Saulės baterijos laidus ir antenos kabelį pravedžiau pro virtuvinio gartraukio kaminą. O jau viduje, dar prieš ventiliatorių, per gorfuotą ortakį prasigriaužiau į šoną. Ir laidai viduje, ir gartaukis veikia.
Žinutės: 1598
Nuotraukos: 3083
Koordinatės: 11
Prisijungė: 2012-10-03
Na aišku, galima visko prigalvot, bet, gartraukio pas mane nėra, mokėjau 19eur, laidus galima bet kada ištraukti- sukišti, sprendimas be jokių pripeckeliojimų- viskas daug maž originaliai, o svarbiausia- viskas labai neblogai padaryta, kad užtikrinti sandarumą. Nesinori dėl 70lt stogą supūdyti.