Home

Forumas

Žinutės: 9
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-12-02
Aurimas.S parašė:
Ji pati neįkaista tiek, kad keltų kokį nors pavojų. Tiesiog generuoja mažiau energijos, teoriškai kuo šaltesnės saulės elementų celės tuo jos efektyvesnės.

Aš asmeniškai jau pasirinkau varianta nuleisti baterija kuo žemiau ir be jokių tarpų. O štai pirmojo mano darbo foto, gavosi ~6mm, dabar tereikia laukti šiltų oru ir bus priklijuota :)


Labas, koki korpusa surezgei? Ar stikla dejai? klijavai ? Butu saunu jei pasidalintum info daugiau, gal foto daugiau turi

Žinutės: 68
Nuotraukos: 10
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2012-10-29
Sveiki,

Šiek tiek pastabų dėl saulės energijos: per savaitgalinę išvyką ir darbą su laptopu kemperyje per dvi paras sėkmingai iškroviau du 90 Ah akumuliatorius, taip pat po žiemos "staiga" numirė ir starterinis, tai kemperį užvesti pavyko tik po 5 val. darbo, bebandydamas sudeginau 50 A. saugiklį, daugiau blogo turbūt nieko nepadariau. Po šio įvykio stiprinu "energetinę nepriklausomybę": sumontavau 200 W monokristalinė saulės bateriją, krautuvas MPPT tipo 10 A. Tokia schema pasirinkta tam, kad saulės panelė geriau dirbtų šešėlyje, beje, jos darbinė įtampa apie 40 V., bet MPPT susitvarko su šia įtampa, reguliatorius paliktas 10A, nes akumuliatoriui tai yra optimali krovimo srovė.
P.S. kemperyje visos lemputės LED, bet dirbant šildymo ventiliatoriui ir laptopui be įkrovimo max. dvi paros (du akumai po 90 Ah)


Žinutės: 1598
Nuotraukos: 3083
Koordinatės: 11
Prisijungė: 2012-10-03
Tarp kitko- vakar blūdijau po parodą, tai 200w kinietiška polikristalinė saulės baterija dabar tekainuoja 450Lt...
O kadaise už 90w mokėjau 820Lt :baisu:
Ir dar klausimėlis- ar yra kažkoks požymis kaip atskirti MPPT nuo kitokio tipo įkroviklio? Instrukcijoj visiškai apie tai nekalbama...
Žinutės: 68
Nuotraukos: 10
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2012-10-29
Sveiki,

Aš taip pat parodoje pirkau, monokristaliniai truputį brangesni, 500 Lt. :)

Toks krautuvas kaip mano dabar Lietuvoje kainuoja apie 300 Lt., prie jo yra ir techn. pasas (knygutė) su visais parametrais. Krautuvas yra svarbu, jis vienas pagrindinių akumuliatoriaus ilgaamžiškumo veiksnių. Kas yra MPPT yra daug informacijos internete, o iš praktikos: krauna efektyviau, gali naudoti aukštesnes įtampas (galingesnės saulės panelės turi apie 50 V. įtampą). Galingesnes saulės paneles naudoti dabar jau nėra brangu, galima kad ir visą stogą nukloti :).  Mano atveju maksimalus 200w. galingumas niekada nebus pasiektas, nes riboja 10A. krautuvas (12v. x 10 A. = 120w), bet sistema labai gerai dirba šešėlyje.
Žinutės: 1598
Nuotraukos: 3083
Koordinatės: 11
Prisijungė: 2012-10-03
Visą knygutę (2 lapai:) išstudijavau, nieko nerašo apie tipą. Greičiausiai bus ne MPPT.
Žinutės: 210
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-12-23
Sveiki mieli klubiečiai,
žiemos sezonas-pasiruošimo metas.
Skaičiau,domėjausi,bet nieko doro aš čia neišmastysiu,kai trūksta žinių.
Ar galite kas pasūlyt kur,ar pas ką, galima susimontuot saulės baterijas,su visais priedais,už protingą kainą.Aišku noretusi ir optimalaus varianto,kad sauletu,sviesiu metų laiku baterijos "istemptu" kondicionierių,gal šiek tiek TV,žodžiu tapt nepriklausomu vienetu nuo kempingo :)
Žinutės: 2142
Nuotraukos: 1084
Koordinatės: 7
Prisijungė: 2012-10-03
Nemanau, kad saules baterijos pavežtu 220v kondicionierių. Na nebent visą stogą saulės panelėmis nuklot....  220v kondicionierius pravers kempinge."Laukiniam" poilsiavimui geriau 12v vandeninis oro aušintuvas. Tv, šviesai, aušintuvui 120-150 watų saulės panelės manau turi užtekti.
Žinutės: 210
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-12-23
Dainius.D parašė:
Nemanau, kad saules baterijos pavežtu 220v kondicionierių. Na nebent visą stogą saulės panelėmis nuklot....  220v kondicionierius pravers kempinge.'Laukiniam' poilsiavimui geriau 12v vandeninis oro aušintuvas. Tv, šviesai, aušintuvui 120-150 watų saulės panelės manau turi užtekti.
220 nepavež,saules baterijos krauna akumą,o jau per įtampos keitiklį,i kondicionierių,na bet tai tik mano teorija,kuri greičiausiai klaidinga,jei kondišas atkrenta vistiek,lieka TV,kažkokie buities prietaisai,kurie sodina akumus,o saules baterijos juos užkrauna.. :)
Žinutės: 210
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-12-23
Žinutės: 252
Nuotraukos: 336
Koordinatės: 6
Prisijungė: 2012-10-03
Už panašią kainą pirkau per ebay iš vokiečių aukciono,tik galingumas 150w.