Home

Forumas

Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Mindaugas.K parašė:
Giedriau, kiek kainuoja toks akumuliatorius ir ar jis taip pat 200 Ah ? (čia ne spėliojimui, man idomi kaina ir gamykliškai nurodyta talpa)

Sveiki,

mėlynasis, mano draugo, akumuliatorius yra 100 Ah talpos ir ši talpa yra reali. T.y. pakrovus pilnai, jis buvo iškraunamas 7A (~85W) srove. Iškrovimas truko virš 14 valandų, t.y. 14х7= ~100 Ah.
Man pačia įdomu ar neatsitiks, kaip su švininiais ir ar neprasidės talpų didinimas tik ant popieriaus t.y. ant etikečių.

Kaina buvo apie 450..500 EUR. Nepigu, bet su garantijom, su krovikliu ir su vidinėm visokiom apsaugom.
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Robertas.M parašė:

Giedrius.B parašė:

Sveiki.
Pasižiūrėkit į nuotraukas. Mano draugas nusipirko LiFePO4 akumuliatorių (mėlynas).
Juo kemperyje pakeis esamą 200 Ah švininį (juodas).
Švininis (juodas) sveria 60 kg
Naujasis (mėlynas) sveria 10 kg.
Gabaritų skirtumą matote nuotraukose, kurias jis padarė iš dviejų pozicijų, kad tiksliau pamatytumėte skirtumą.
Švininiam akumuliatoriui yra 2 metai, talpa 200 Ah, tačiau padarius iškrovimo testą prietaisai suskaičiavo tik 54 Ah (nieko nuostabaus, nes niekam jau ne paslaptis, kad net nauji švino akumuliatoriai realios talpos turi 2 kart mažiau, nei parašyta).


Prieš kelias dienas su tais pačiai prietaisais padarėmė mėlyno akumuliatoriaus testą.


Kaip manote, kiek Ah suskaičiavo prietaisas mėlynam akumui?


Prizo nebus, nebeturiu, viskas 'suvartota' :))))
Nekankinsiu, atsakymą parašysiu po paros :)





 Nors ir kaip viliojančiai atrodo  aš dar vis prieš jų nsudojima kemperiuose, ištrauka iš gminijos straipsnio apie juos:
LFP akumuliatorių trūkumaiBe visų išvardintų privalumų, ličio akumuliatoriai turi ir trūkumų. Celių balansavimo poreikį ir įtampų stebėjimo būtinybę jau aptarėme. Dar reikia paminėti, jog  suveikus žemos įtampos apsaugai, būtina, ilgai nedelsiant, pasirūpinti akumuliatorių įkrovimu, nes jeigu akumuliatorius išsikraus iki nulio, jis suges. Suveikus žemos įtampos apsaugai, 100 Ah talpos akumuliatorius dar turi 1Ah rezervą (200 Ah akumuliatorius – 2 Ah rezervą). Išsekus šiam rezervui net 10 mA dydžio iškrovimo srovė per aštuonias dienas gali negrįžtamai sugadinti 200 Ah talpos akumuliatorių.Kitas trūkumas, tai akumuliatorių įkrovimo apribojimas žemoje aplinkos temperatūroje. LFP akumuliatoriuose sukaupta elektros energija galima naudotis plačiame temperatūros diapazone – nuo -20 0C iki + 50 0C, tačiau krauti šiuos akumuliatorius leistina tik teigiamoje temperatūroje. Įkrovimas privalo būti sustabdytas, jeigu aplinkos temperatūra nukrenta žemiau +5 0C. Todėl LiFePO4 akumuliatorius būtina laikyti patalpoje, kurioje aplinkos temperatūra niekad nenukrenta žemiau 0 0C.


Ar čia pasenusi info ir viskas dabar kitaip? O gal žiema keperio nenaudosit? Prašau išduoti paslaptys.
Labas Robertai,

Paslapčių čia nedaug, beje aš pats stebuklais netikiu ir sutinku, kad LiFePO4 akumuliatoriai turi ir pliusų, ir minusų.
Tikriausiai kiekvienam svarbu pliusus ir minusus įsivertinti ir tik tada priimti sprendimą.
Aš nei agituoju,  nei atkalbinėju nuo šių akumų. Tik noriu pasidalinti informacija ir savo nuomone.

Pas mane kemperyje šiuo metu stovi du pusgyviai akumuliatoriai, kurių kiekvieno atskirai talpos pritrūkdavo, bet du "lavonėliai" katu su elektros poreikiu susitvarko. Abu kažkada pirkau naujus, mokėja brangiau, kaip už gerus, tačiau pabaiga tradicinė - neturiu jie tiek talpos kiek rašo, o ir ta kurią turėjo nauji, per metus-du smarkiai sumažėjo. Todėl sau priėmiau sprendimą, kad šį sezoną dar du "lavonėliai" ištemps, o po to galvosiu ką daryti. Visą šį laiką stebėsiu draugo akumuliatoriaus elgesį, pliusus ir minusus, ir tik po to pirksiu. Jei tikėti tuo ką kalba pardavėjai - LiFePO4 yra super sprendimas. Gal ir taip. Po sezono matysiu.

Esu matavęs, kad mano du "lavonėliai" kartu sujungti turi apie 40Ah (gamykliniai duomenys 95 ir 100 Ah!!), kurių man užtenka, todėl stebiu kainas LiFePO4 akumuliatorių, kurių talpos apie 50 Ah.

O dabar perbėgsiu per Roberto pastabas dėl minusų:
- "Celių balansavimo poreikis ir įtampų stebėjimas" - išpręsta pilnai, nes visi šie akumai turi balansyrus jau iš karto. Šis klausimas aktualus, jei pats gaminiesi tokį akumuliatorių pats.
- "Suveikus žemos įtampos apsaugai, būtina, ilgai nedelsiant, pasirūpinti

akumuliatorių įkrovimu, nes jeigu akumuliatorius išsikraus iki nulio,

jis suges" - tai galioja ir švino akumuliatoriams. Jiems nusėdus iki 10,8V prasideda negrįžtami irimo procesai. T.y. ar švino ar LiFePO4 - abiejų tipų akumuliatorius reikia laikyti pakrautus
- "Kitas trūkumas, tai akumuliatorių įkrovimo apribojimas žemoje aplinkos temperatūroje" - čia tikrai minusas rimtas, jei keliaji žiemą. Akumuliatorius negali būti lauke. Sau galvoju, kad jei statysiu LiFePO4, tai dėsiu kažkur į saloną. Vietos jis užima nedaug, negaruoja. Taip išpręsiu šilumos klausimą. Atsilaisvinęs skyrius puikiai tiks sudėti įrankius, domkratus ir kitus "avarinius" daiktus, kurie šiuo metu mėtosi kemperio "garaže", užima vietą ir nervuoja - "gal nesivežti, juk vistiek niekada dar neprireikė?" :))
- dar viena savybė, kurios Robertas nepaminėjo, kad LiFePO4 akumams patinka, kai jie naudojami. T.y. jiems yra sveikiau, kai jie kas kažkiek laiko iškraunami-pakraunami, nei kai jie pilnai pakrauti stovi
- dar viena savybė, kad jie labai greitai pasikrauna ir, jei netinkamas "balansyras", akumuliatorius gali tiek imti srovės/galios iš užvestos mašinos generatoriaus, kad jį gali perkaitinti ar net sudeginti. Šitas klausimas nėra labai pavojingas (nes prieš tai sakinyje tris kart parašiau abejonę) ir sprendžiamas labai paprastai.

Taigi tokie štai minusai. O apie pliusus patylėsiu, kad nesirodyčiau, kad esu labai šališkas :)
Žinutės: 2142
Nuotraukos: 1084
Koordinatės: 7
Prisijungė: 2012-10-03
Vilioja šis reikalas, tik, kaip ten su pakrovimu, jei dar ir saulės modulis yra. 
Kaip krauti? 
Ar galima jungti tradicinį MPPT valdiklį tiesiai?
Kaip nuo generatoriaus krauti (esantis kroviklis nebetiks?)?
Žinutės: 2186
Nuotraukos: 500
Koordinatės: 19
Prisijungė: 2012-09-21
P.S.
Aš tai į akumuliatorių žiūriu kaip į "karvę', kuri duoda pieno  ... ir visiškai jokio skirtumo - brangi ta "karvutė" ar ne. Tad domina tik energija ir jos man reikia nemažai - televizorius du nešiojami kompai, telefonai ir t.t. Viskas veikia 12V
Tai čia man ir nesueina aritmetika. Per visą 14-kos metų kemperiavimo laiką akumuliatorius keičiau po vieną kartą kiekviename iš dviejų kemperių. Viso gaunasi 4 akumuliatoriai (du gilaus ir du varikliui) - apie 400 €. Tas "gudrus" akumuliatorius vienas daug brangesnis... ir kaip su juo vienu tiek laiko "išgyventi" ??
Tiesa, akumuliatorių svoris ir užimama vieta, man neaktualu - 3,5 tonos svorio niekada nepasiekiu, o akumuliatoriai po vairuotojo sėdyne, tad papildomos vietos neužima
 
Žinutės: 2142
Nuotraukos: 1084
Koordinatės: 7
Prisijungė: 2012-10-03
Nevisiems Arvydai tas svoris neaktualu. Kai kas sunkinasi kemperi as, kaip ir minejau kazkada, lengvinu. Visaineblogai gaunasi. Praeityje tie laikai, kai veziodavausi kirvius, kastuvelius, irankiu dezes, drele ir dar bala zin ka. Nieko nebeimu,  be ko galiu issiversti. Dar ir butinus daiktus lengvesnius ir kokybiskesnius renkuosi. Kemperis GEROKAI palengvejo ir ”kvepuoti” zymiai lengviau  pasidare. Namie irgi stengiuosi atsikratyti nereikalingo balasto. Nenaudoji- vadinasi ir nerekia. 
Griztant prie to akumo, tai tema idomi, bet itariu, kad dar neatejo laikas. Labai jau glezni reikalai su juo. Islosi 10 kg svorio, bet kiek hemorojaus! Ko gero prie tradicinio likti racionaliau.
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Giedrius.B parašė:
Robertas.M parašė:

Giedrius.B parašė:

Sveiki.
Pasižiūrėkit į nuotraukas. Mano draugas nusipirko LiFePO4 akumuliatorių (mėlynas).
Juo kemperyje pakeis esamą 200 Ah švininį (juodas).
Švininis (juodas) sveria 60 kg
Naujasis (mėlynas) sveria 10 kg.
Gabaritų skirtumą matote nuotraukose, kurias jis padarė iš dviejų pozicijų, kad tiksliau pamatytumėte skirtumą.
Švininiam akumuliatoriui yra 2 metai, talpa 200 Ah, tačiau padarius iškrovimo testą prietaisai suskaičiavo tik 54 Ah (nieko nuostabaus, nes niekam jau ne paslaptis, kad net nauji švino akumuliatoriai realios talpos turi 2 kart mažiau, nei parašyta).




Prieš kelias dienas su tais pačiai prietaisais padarėmė mėlyno akumuliatoriaus testą.




Kaip manote, kiek Ah suskaičiavo prietaisas mėlynam akumui?




Prizo nebus, nebeturiu, viskas 'suvartota' :))))
Nekankinsiu, atsakymą parašysiu po paros :)









 Nors ir kaip viliojančiai atrodo  aš dar vis prieš jų nsudojima kemperiuose, ištrauka iš gminijos straipsnio apie juos:
LFP akumuliatorių trūkumaiBe visų išvardintų privalumų, ličio akumuliatoriai turi ir trūkumų. Celių balansavimo poreikį ir įtampų stebėjimo būtinybę jau aptarėme. Dar reikia paminėti, jog  suveikus žemos įtampos apsaugai, būtina, ilgai nedelsiant, pasirūpinti akumuliatorių įkrovimu, nes jeigu akumuliatorius išsikraus iki nulio, jis suges. Suveikus žemos įtampos apsaugai, 100 Ah talpos akumuliatorius dar turi 1Ah rezervą (200 Ah akumuliatorius – 2 Ah rezervą). Išsekus šiam rezervui net 10 mA dydžio iškrovimo srovė per aštuonias dienas gali negrįžtamai sugadinti 200 Ah talpos akumuliatorių.Kitas trūkumas, tai akumuliatorių įkrovimo apribojimas žemoje aplinkos temperatūroje. LFP akumuliatoriuose sukaupta elektros energija galima naudotis plačiame temperatūros diapazone – nuo -20 0C iki + 50 0C, tačiau krauti šiuos akumuliatorius leistina tik teigiamoje temperatūroje. Įkrovimas privalo būti sustabdytas, jeigu aplinkos temperatūra nukrenta žemiau +5 0C. Todėl LiFePO4 akumuliatorius būtina laikyti patalpoje, kurioje aplinkos temperatūra niekad nenukrenta žemiau 0 0C.



Ar čia pasenusi info ir viskas dabar kitaip? O gal žiema keperio nenaudosit? Prašau išduoti paslaptys.
Labas Robertai,


Paslapčių čia nedaug, beje aš pats stebuklais netikiu ir sutinku, kad LiFePO4 akumuliatoriai turi ir pliusų, ir minusų.
Tikriausiai kiekvienam svarbu pliusus ir minusus įsivertinti ir tik tada priimti sprendimą.
Aš nei agituoju,  nei atkalbinėju nuo šių akumų. Tik noriu pasidalinti informacija ir savo nuomone.


Pas mane kemperyje šiuo metu stovi du pusgyviai akumuliatoriai, kurių kiekvieno atskirai talpos pritrūkdavo, bet du 'lavonėliai' katu su elektros poreikiu susitvarko. Abu kažkada pirkau naujus, mokėja brangiau, kaip už gerus, tačiau pabaiga tradicinė - neturiu jie tiek talpos kiek rašo, o ir ta kurią turėjo nauji, per metus-du smarkiai sumažėjo. Todėl sau priėmiau sprendimą, kad šį sezoną dar du 'lavonėliai' ištemps, o po to galvosiu ką daryti. Visą šį laiką stebėsiu draugo akumuliatoriaus elgesį, pliusus ir minusus, ir tik po to pirksiu. Jei tikėti tuo ką kalba pardavėjai - LiFePO4 yra super sprendimas. Gal ir taip. Po sezono matysiu.


Esu matavęs, kad mano du 'lavonėliai' kartu sujungti turi apie 40Ah (gamykliniai duomenys 95 ir 100 Ah!!), kurių man užtenka, todėl stebiu kainas LiFePO4 akumuliatorių, kurių talpos apie 50 Ah.


O dabar perbėgsiu per Roberto pastabas dėl minusų:
- 'Celių balansavimo poreikis ir įtampų stebėjimas' - išpręsta pilnai, nes visi šie akumai turi balansyrus jau iš karto. Šis klausimas aktualus, jei pats gaminiesi tokį akumuliatorių pats.
- 'Suveikus žemos įtampos apsaugai, būtina, ilgai nedelsiant, pasirūpinti

akumuliatorių įkrovimu, nes jeigu akumuliatorius išsikraus iki nulio,

jis suges' - tai galioja ir švino akumuliatoriams. Jiems nusėdus iki 10,8V prasideda negrįžtami irimo procesai. T.y. ar švino ar LiFePO4 - abiejų tipų akumuliatorius reikia laikyti pakrautus
- 'Kitas trūkumas, tai akumuliatorių įkrovimo apribojimas žemoje aplinkos temperatūroje' - čia tikrai minusas rimtas, jei keliaji žiemą. Akumuliatorius negali būti lauke. Sau galvoju, kad jei statysiu LiFePO4, tai dėsiu kažkur į saloną. Vietos jis užima nedaug, negaruoja. Taip išpręsiu šilumos klausimą. Atsilaisvinęs skyrius puikiai tiks sudėti įrankius, domkratus ir kitus 'avarinius' daiktus, kurie šiuo metu mėtosi kemperio 'garaže', užima vietą ir nervuoja - 'gal nesivežti, juk vistiek niekada dar neprireikė?' :))
- dar viena savybė, kurios Robertas nepaminėjo, kad LiFePO4 akumams patinka, kai jie naudojami. T.y. jiems yra sveikiau, kai jie kas kažkiek laiko iškraunami-pakraunami, nei kai jie pilnai pakrauti stovi
- dar viena savybė, kad jie labai greitai pasikrauna ir, jei netinkamas 'balansyras', akumuliatorius gali tiek imti srovės/galios iš užvestos mašinos generatoriaus, kad jį gali perkaitinti ar net sudeginti. Šitas klausimas nėra labai pavojingas (nes prieš tai sakinyje tris kart parašiau abejonę) ir sprendžiamas labai paprastai.


Taigi tokie štai minusai. O apie pliusus patylėsiu, kad nesirodyčiau, kad esu labai šališkas :)
Mano kemperio akumai irgi jau leisgiviai, bet palauksiu kaip seksis jau padariusiems sprendimus. Man taip pat atrodo sprendžuamos dauguma problėmu išskirus šaltį. Reiktu lupti ir neštis namo kas karta nevažiuojant žiema. Taip pat reiktu perkelti į šiltą vieta, bet kaip jie reaguoja į karštį. El.mašinos su pažeistais akumais dažniau vežamos iš Kalifornijos....
Įdomus variantas, informuok kaip draugui seksis, nes arba džiaugsimės kaip mums priklauso pagal pasa arba pavidėsim :D. Iš ties stipriai padėtu apsispresti jo patirtis. 
Žinutės: 2186
Nuotraukos: 500
Koordinatės: 19
Prisijungė: 2012-09-21
Dainius.D parašė:
Nevisiems Arvydai tas svoris neaktualu. Kai kas sunkinasi kemperi as, kaip ir minejau kazkada, lengvinu. Visaineblogai gaunasi. Praeityje tie laikai, kai veziodavausi kirvius, kastuvelius, irankiu dezes, drele ir dar bala zin ka. Nieko nebeimu,  be ko galiu issiversti. Dar ir butinus daiktus lengvesnius ir kokybiskesnius renkuosi. Kemperis GEROKAI palengvejo ir ”kvepuoti” zymiai lengviau  pasidare. Namie irgi stengiuosi atsikratyti nereikalingo balasto. Nenaudoji- vadinasi ir nerekia. 
Griztant prie to akumo, tai tema idomi, bet itariu, kad dar neatejo laikas. Labai jau glezni reikalai su juo. Islosi 10 kg svorio, bet kiek hemorojaus! Ko gero prie tradicinio likti racionaliau.
Čia su Tavim pilnai sutinku ir, manau, kad prie tradicinio likti daug racionaliau 

Nesuprantu tik, kodėl daugumas, pirkdami naujus kemperius, visiškai neatsižvelgia į svorio rodiklius.
Man, renkantis kemperį, vos ne pirmas klausimas būdavo, koks kemperio svoris ir koks teh.pase :driving:

Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Kaip kam sekasi šiuo klausimų, ar turim naujos patirties?
Žinutės: 451
Nuotraukos: 14
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2017-12-03
Pas mane stovi toks: Čia koks skaitosi?:hmz:
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Dionisas.S parašė:
Pas mane stovi toks: Čia koks skaitosi?:hmz:
Spėju tradicinis. 
mane tie burimai su gabaliukais iš el.automobilių sudomino, bet kaip skaičiuoju didokas gaunasi , o originalus pobrangis, bet gal ir verta.