Home

Forumas

Žinutės: 422
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-06-29
Aš šiandien isigijau Li-On 200Ah akumuliatoriu su garantijom LT iš pardavėjo,bet rinktas Kinijoje..Dabar kraunasi.Naudosiu žvejybos reikmėms.Rytoj bandysiu plaukt.Paskui vėl pakrausiu ir padarysiu iškrovimo testa.Kažkaip "neramina" jo dydis ir svoris.Kažkodėl sveria tik 6 kg.Toks itarimas kad jis yra 120Ah.Kažkaip man atrodo kad tokios talpos apie 10kg turėtu svert
Žinutės: 2142
Nuotraukos: 1084
Koordinatės: 7
Prisijungė: 2012-10-03
Giedriau, ką reiškia, "jei kažkam įdomu"... laukiam išsižioję tęsinio :geras:

Ypač apie tai, kad svoris tik mažiausias privalumas.
Žinutės: 422
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-06-29
Idomu,ar speja saulė pakraut ši akumuliatoriu(tai kas buvo išnauodota nuo vakaro iki ryto) tokiomis dienomis kaip šios ?
Žinutės: 451
Nuotraukos: 14
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2017-12-03
Dainius.D parašė:
Giedriau, ką reiškia, 'jei kažkam įdomu'... laukiam išsižioję tęsinio :geras:

Ypač apie tai, kad svoris tik mažiausias privalumas.
:D:geras:
Žinutės: 128
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2014-06-16
Gal kam pravers. Giedrius teisingai pastebėjo - LiFePO4 labai lėtai krenta įtampa juos iškraunant. Suprasti kiek liko energijos akumuliatoriuje (jei to nenumatė gamintojas) vien tik turint voltmetrą gana sudėtinga. Čia gali padėti "energijos matuokliai". Jie kontroliuoja kiek energijos iš akumuliatoriaus paimta ir kiek pateikta į jį. Aš esu išbandęs du modelius. Vieną su Hall sensoriumi (daviklis tiesiog "apžioja" laidą), ir kitą su šuntu. Antrasis daug tikslesnis. Abiejų ekranėliai belaidžiai ir gali juos stebėti bet kurioje kemperio vietoje :)

P.S. Švininiams viskas paprasčiau. Užtenka voltmetro rodmenų. Sudedi skaičius ir žinai kiek procentų akumuliatorius pakrautas. PVZ 12.7V = 1 + 2 + 7 =10 = 100% arba 12,2V = 1 + 2 + 2 = 5 = 50%
Ši taisyklė galioja tik iki 30%, bet žemiau iškraut ir nevalia.


Žinutės: 219
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2017-03-29
Giedriau seku tavo info apie šiuos akumuliatorius nuo pirmo tavo posto, didelis tau dėkui, kad daliniesi visa sukaupta patirtimi, laukiu tęsinio ir turiu keletą klausimų:

-kokios talpos tavo naujasis akumuliatorius ? tiek kiek gavai iškrovęs abu senuosius ar ėmei galingesnį ?

-kokia jo kaina ?

-ar šiame akumuliatoriuje įmontuotas krovimo reguliatorius, jei taip kaip prie jo prisijungti ir nustatyti parametrus ? jei ne, tada ar statei papildomą krovimo reguliatorių ? (esi rašęs, kad šie akumuliatoriai gali "priimti" labai didelę krovimo srovę, dėl to reikia riboti krovimą, kad nesudeginti generatoriaus).

-ar bandei šiam akumuliatoriui atlikti iškrovimo testą ? ar atitiko nurodyta talpa su parašyta ant etiketės ?

-gal gali nurodyti šių akumuliatorių pardavėją ?

Noriu padaryti iškrovimo testą mano turimiems akumuliatoriams, ar geriau atvežti, ar išsinuomuoti tavo įrangą ?
 
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Andrius.K parašė:
Gal kam pravers. Giedrius teisingai pastebėjo - LiFePO4 labai lėtai krenta įtampa juos iškraunant. Suprasti kiek liko energijos akumuliatoriuje (jei to nenumatė gamintojas) vien tik turint voltmetrą gana sudėtinga. Čia gali padėti 'energijos matuokliai'. Jie kontroliuoja kiek energijos iš akumuliatoriaus paimta ir kiek pateikta į jį. Aš esu išbandęs du modelius. Vieną su Hall sensoriumi (daviklis tiesiog 'apžioja' laidą), ir kitą su šuntu. Antrasis daug tikslesnis. Abiejų ekranėliai belaidžiai ir gali juos stebėti bet kurioje kemperio vietoje :)


P.S. Švininiams viskas paprasčiau. Užtenka voltmetro rodmenų. Sudedi skaičius ir žinai kiek procentų akumuliatorius pakrautas. PVZ 12.7V = 1 + 2 + 7 =10 = 100% arba 12,2V = 1 + 2 + 2 = 5 = 50%
Ši taisyklė galioja tik iki 30%, bet žemiau iškraut ir nevalia.




Geri žaislai, ačiū. 
Žinutės: 128
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2014-06-16
Mindaugas.K kartais visai pravartu turėti tokį . Vilniuje tokį turiu. Tik šio modelio minusas - jam negali nustatyti minimalios iškrovimo įtampos. Jei akumuliatorius neturi apsaugos nuo iškrovimo galima visiškai jį sugadinti nespėjus laiku išjungti apkrovos.
Akumuliatoriaus testavimui galima panaudoti saulės baterijų kontrolerį. Jis turi ir apsaugą nuo per gilaus iškrovimo ir iškrautą energiją užfiksuos.
Žinutės: 269
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2017-01-04
Rinkoje vis tobulesnes modifikacijos, ir kas aktalu- greitas uzkrovimas. Kainos nesikandzioja:)
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Sveiki visi,

atsiprašau už pauzę, bet praėjusią savaitę užpuolė darbai, o gražus savaitgalis su draugais keperistais pasikvietė į gamtą.

Grįžtu prie LiFePO4 akumuliatoriaus įspūdžių.

Vienas didžiausių man patikusių LiFePO4 privalumų - nedidelis įtampos mažėjimas išsikraunant akumuliatoriui ir truputį didesnė įtampa nei švino akumuliatorių.
Išnaudojant švino akumuliatorių nuo 100% iki 30% jo talpos, įtampa krenta nuo 12,7V iki 11,75V, tai yra beveik visu voltu. Šis mažėjimas jaučiamas tamsėjančiomis lemputėmis, dėl mažos įtampos pradedančiais pypsėti įrenginiais, kartai pritemstančiais televizoriais, sumažėjusiu spaudimu vandens sistemoje ar net pablogėjusiu WC puodo nuplovimu atsiliepus į gamtos šauksmus.
LiFePO4 akumuliatoriaus įtampa tokiu atveju krenta nuo 13,4V iki 13,0V. Tai yra tris kartus mažiau ir kas svarbu, net esant smarkiai išsikrovusiam akumuliatoriui įtampa bus pakankamai aukštą (13V) ir nei viena iš aprašytų problemų nekils.

Dar viena man patikusi LiFePO4 savybė - maža akumuliatoriaus vidinė varža. Kitaip sakant, jį smarkiai apkrovus, akumuliatoriaus įtampa beveik nekrita.
Man būdavo, kad vakare skaitant knyga, kuomet žmona atsukdavo vandenį - prigęsdavo šviesa. Arba pečiuką įjungus visu pajėgumu, kartais įtampa nukrisdavo tiek, kad suveikdavo pečiuko automatika ir jis persijungdavo į mažiau galingą režimą. Arba dienos metu, net prie pilnai pakrautų švino akumuliatorių prijungus galingą kroviklį elektrinio pjūklo akumuliatoriui pakrauti (~300W arba 25A srovė) - įtampa nukrisdavo tiek, kad pypsėdavo keitilklis dėl per žemos įtampos. Atskirai atvesti trumpi ir stori laidai nebepadėdavo.
Viskas ką parašiau išnyko pastačius LiFePO4 akumuliatorių.

Dar maža vidinė varža parodo kaip gretai akumuliatorius priima jam duodamą įkrovą. Nespėjau pamatuoti koks krovimas vyksta veikiant mašinos varikliui nuo generatoriaus, tačiau saulės kontroleris maloniai nustebino. Esant labai vidutinei saulei, LiFePO4 akumą kraudavo 8..9A srove, kai pas švininius akumuliatorius nesu matęs didesnės kaip 6A krovimo srovės. Tiesa, mano kontroleris nedidukas - tik 10A, o panelė 180W.
Supratau, kad kurie investavome į galingas saulės paneles ir galingesnius inverterius, galbūt nieko iš to nelaimėjome, nes silpnoji grandis (ar kitaip - butelio kakliukas) šiuo atveju būna pats švininis akumuliatorius, o ne saullės įranga,

Pridedu palyginimo grafikus kaip krenta švino ir LiFePO4 akumuliatorių įtampos juos naudujant. Apatinė ašis rodo, kiek energijos liko akumuliatoriuje. Remiantis skirtingais šaltiniais truputį skiriasi, tačiau iš jie labai panašūs ir esmės nekeičia.

LENTELĖ:

Dar apie krovimą. Papildomo specialaus kroviklio sąmoningai nepirkau. Jei kam nors bus įdomu kuo toks kroviklis “specialus”, galėsiu atskirai papasakoti.
Veikiant varikliui nuo generatoriaus akumuliatorius pasikrauna iki 13,5V (99% talpos). Jei šviečia saulė - ji pakelia įtampą dar iki 14,6V (100%), bet tai daugiau žaidimas, nes tas 1 voltas tėra 1% talpos. Nedakrovimas iki 100% didina LiFePO4 akumuliatoriaus ilgaamžiškumą, taigi nedakrovimas tik į naudą.
Saulės kontroleris daug kam įprasta EPEVER Tracer. Svarbu jam nustyti SEL (Sealed) baterijos tipą, o ne FLd (Flooded) kas nustatoma daugumai akumuliatorių. Daugiau nieko daryti nereikia.

Dar nespėjau pamatuoti kiek variklis krauna smarkiai iškrautą akumuliatorių, nes saulė taip greitai jį pripildo, kad kol išsiritu iš lovos, jis jau būna apypilnis. Bet kada nors nusodinsiu, pamatuosiu ir parašysiu.

Atsakymai Mindaugui ir kita info apie mano akumuliatorių.
Tikra talpa 45Ah (100Ah analogas švinui, AGM ar geliniems akumams)
Svoris 6 kg
Matmenys 12x12x18 cm
Elektroniškai apribota ilgalaikio iškrovimo srovė 60A (~700W)
Trumpalaikė iškrovimo srovė 200A (~2500W)
Apsauga nuo iškrovimo
Apsauga nuo krovimo žemiau +2C
Mokėjau 250EUR
Apie pardavėją info nenoriu duoti, nes čia ne reklama. Tačiau akumuliatorių pagamino Lietuvoje, gamintojų yra ne vienas, visi jie gamina iš rytietiškų celių ir beveik visi duoda bent 1 metų garantiją.

Lyg ir viskas. Jei ko neparašiau - klauskit. Ką žinosiu atsakysiu, ko nežinosiu nemeluosiu.
Atkreipkit dėmesį, kad tai ką rašau yra tik vieno žmogaus nuomonė, kurią kiekvienas galime turėti.
Sėkmės visiems!!