Home

Forumas

Sveiki. na mes cia visai susivelem. Tai keleta dalyku del aiskumo. Be to kad priekabos buna vienases ir dviases, jos dar yra su lingemis ir su torsionine pakaba. Linges yra senesnis variantas. Dazniausiai budavo tarybinese priekabose. Jose dar buna amortizatorius, labai svarbu kaip jis sumontuotas. Lingines priekabos privalumai: nebijo perkruvio, minkstesnes, taciau sunkesnes, brangesnes. Torsionines priekabos yra pigesne technologija, dazniausiai naudojama siuolaikinese priekabose. Jos neturi amortizatoriu. Tokios priekabos maziau stabilios, linkusios sokineti, bijo perkruvio. Lengvesnes ir pigesnes. Taciau pakrovus bent ketvirtadali svorio, nestabilumas dingsta. Kadangi sia priekaba temsiu dazniausiai asfaltu, vesiu automobili. Tai mano pasirinkimas butu - torsionine. Beje linginiu priekabu iesko zmones, kurie neturi kategoriju, nes nurodyta mase 750, realiai tokia priekaba laiko ir 1000 kg. Bet tai neaktualu automobilvezio priekabai, nes paimi masinos tech pasa ir matai kiek pakrauta. Vistiek reikia E kategorijos.
 Ziuriu kaip pavyzdy tokias priekabas:
 Vienaase, jos tech charakteristika:
 Bendra leistina masė: 1800 kg.
Maksimalus krovinio svoris: 1350 kg.Vidiniai matmenys: 362 x 182 x 11 cm.Išoriniai matmenys: 550 x 237 x 77 cm.Platformos aukštis nuo žemės: 66 cm.Elektros jungtis: 13 kontaktų, 12 voltųAšis: Torsioninė 1500 Kg. AL-KO arba KnottRatai: 185R14C M + S. Paverčiama platforma
Ir dviaseBendra leistina masė: 2500 kg.Maksimalus krovinio svoris: 1970 kg.Vidiniai matmenys: 400 x 195 x 4 cm.Išoriniai matmenys: 556 x 201 x 60 cm.Platformos aukštis nuo žemės: 56 cm.Elektros jungtis: 13 kontaktų, 12 voltųAšys:Torsioninės 2 x 1350 Kg.AL-KO arba KnottRatai: 195/55R10C M + S. Paverčiama platformaUžvažiavimo rampos: 120 cm. ilgio

Taigi , siulau atkreipti demesi i kelius dalykus: siu priekabu platformos ilgis skiriasi 38 cm, ilgesne dviase. Taciau bendras priekabos ilgis tik 6 cm ilgesne dviase. Be to dviase zemesne 11 cm, kas duoda zemesni svorio centra ir papildoma stabiluma. Toliau  plotis stipriai dviases naudai: vienase 236 berods o dviases vos virs 2 m. Ir tai yra del to kad dviase kraunasi virs ratu, vienase tarp ratu. be to krovimo svoris stipriai didesnis dviases, kas padidina priekabos universaluma, gali krauti kokia nori auto. Tuo tarpu vienaase daugiau nei Mini Cooper nepakrausi, del svorio, o dar reikia ziureti ir ploti kad tilptu tarp ratu. Del manevravimo: kiek supratau is kolegu ir pagal visa logika dviase vaziuoja stabiliau  nei vienase. Vaziuojant i priekitai pliusas. Vaziuojant atgal is savo patirties zinau, kad sunkiau besisukanti priekaba yra geriaunei maskatuojanti. Pavyzdziui rusiskas Zubrionk priekaba maskatuoja kur nori, o paimk koki Tauro priekabiuka varai be problemu. Taip dviase turi lauzimo lyginant su vienase. Taciau kas yra vaziaves su fura, turbut su manim sutiks, kad stumti su puspriekabe kuri turi tris gale ratus gerokai lengviau nei kubini vilkika su priekaba ir vairuojama asim. Taigi del sio argumento nenoriu sutikti, reikia bandyti. Juolab kad didele reiksme turi disliaus ilgis. Del stumdymo rankomis: man neaktualu, nes priekabai desiu mechanizma su distanciniu, kur deda tempiamiems nameliams. Tai issprendzia ir parkavimo problema. Auto parkuojama su priekaba tam paciam garaze. Tai lygevertis variantas A formos remui, apie kuri diskutavom. Kadangi ji ziurinejau, tai reiktu pasakyti kad reikia ivertinti jo kaina: 2500 svaru sterlingu, be stabdziu mechanizmo, be rozeciu, be darbu. Manau bet kokia priekaba nauja nupirksi. Del mokesciu: kiek zinau tik `Lenkijoje mokamoj autostradoj skaiciuoja asis. Kitur matyt neteko. Ir tai, kai issiminejau dezute uz keliu mokescius Lenkijoje, sake kad kemperiui nesvarbu ka tempi, mokestis nedideja. T.y. tempi ar netempi ka nors skiriasi tik Lenkijos autostradoje. Apie kiek mes kalbam? Papildomus 50 ar 100 zlotu? Gali vaziuti aplinkui, kartu su furom ir mketi visai nereiks.Kitu saliu nezinau kur skaiciuotu asis. Gal kas zinot? Del ka kas pagalvos: man tas pats ka apie mane galvos lietuvis. Viena vertus ar taip ar taip galvoja kad buoze su tokiu kemperiu. Kita vertus mielai issinuomociau traliuka, geros tech bukles, nes tai kaip beskaiciuosi pigiau nei pirkti. Kadangi kategorijas visas turiu, tai man ne problema kokia pirkti. Kita vertus, niekines diskusijos apie kategorijas, nes iki 750 kg nezinau ar pavyktu rasti toki derini priekaba plius auto. Dazniausiai vezti auto vistiek reikia E kategorijos. Taigi reziume: priekabos savo ismatavimais labai panasios. Universalumas dviases puseje. Gal kokiu dalyku nezinau, todel prasau patarimu, uz kuriuos esu labai dekingas. Net ir mano sis ilgas komentaras gal bus kam nors kazkada naudingas renkantis priekaba.P.S. Visi variantai su tempimu automobilio ant ratuku kelimo, negalimi Lietuvoje, arba uzdrausti kaip nesaugus. Ant ratuku priekiniai ratai pirmas posukis vaziuojant 90 ir automobilis krumuose. Todel ja ir uzdraude nes masina sokineja paskui. Apskritai man kelia daug sie metodai klausimu: Masina paskui rieda , kilometrai sukasi? Kaip su tech prieziuromis bus? pratempi penkis tukst. realiai 200 pravaziuoji? Kaip automatine deze? Su ja negalima tempti ilgiau nei 50 km neuzkurus. Ir tt Busiu dekingas uz tolesnes mintis ir argumentus.
Giedrius.B parašė:
Sveiki,

man tenka su kemperiu tampytis priekabas su traktoriumi arba su burlentėmis ir pripažinsiu, kad bjaurus tai yra reikalas. Manevringumas, masė, sąstato ilgis ir tt. užknisa.
Aišku tampausi tas priekabas nevisada ir tik po Lietuvą, o keliaujant į užsienį nebereikia. Kiekvieną kartą kai važiuoju be priekabos jaučiuosi kaip laisvas paukštis ir labai džiaugiuosi.

Mano klausimas:
Jei jau reikia lengvo automobilio kažkur nukeliavus, tai ar ne patogiau išsinuomoti vietoje, o ne tįsti su savim tūkstančius kilometrų? Kelionė apsunksta. Rūpesčių prisideda. Kam tą auto vežtis kartu?
Kemperis tai laisvė, ar verta ją apsiriboti priekaba su lengvu auto?

Pasvarstykit ar nėra kito sprendimo, kaip tik automobilio vežimasis?

As sutinku su Tavim. As irgi ne ivisas salis ja ruosiuosi tempti, taciau yra saliu kur su savo kemperiu i miestus neivaziuosiu. O mazesnio kemperio po sito kuri turiu, as jau nenoriu. man jame viskas ko reikia ir dar daugiau. Be to laisves kai kuriom prasmem net daugiau. Istisa savaite galiu stoveti be elektros , vandens ir viso kito. Kitas klausimas, kiek Tu jauti ta priekaba. Manau mano kemperis labai nejaus. Nezinau gal klystu.
 Su nuomo yra keblu ir tik tas kuris nenuomoja daznai ,to nezino. Pvz kartais papraso uzstato, kuris gal puse masinos vertes. Kartais neturi masinu kokiam kaimeli. Arba visai nera nuomos. Savo visada yra savo. Kemperi irgi gali nuomotis, bet mes visi zinom kad savas yra savas. Kada nori, tada vaziuoji.
Be to ta automobili veziesi tik i ilgas keliones, tokias kaip isvyka menesiui. Savaitei nieks nesigabena. Cia as tik tai galvoju. Gal klystu, nezinau.
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Man artimesnis Giedriaus požiūris, suprantu , žmonės skirtingi ir skirtingi poreikiai todėl to klausimo nenorėčiau kelti, pasakė kad jau reikia ir tik koki sprendimą geriau priimti, bet vistiek dar gerai pagalvočiau ar verta veltis į ta visą reikalą su priekabomis ir automobiliais? Kiek ten bunama miestuose? O ir taip ištisai sėdima už vairo arba šalimais, tai praleisti proga pajudėti , pasivaikščioti ar verta? galu gale visuomeninis transportas ar taxi yra , jei jau labai reikia jei jau tos nuomos nebus ar brangi pasirodis, nes tos problemos su dideliu kemperiu ir taip jau yra , o dar prisikabinus uodega taip save apribosi , kad iš greitkeliu tik ipatingais atvejais išvažiuosi....kemperis primiršau kiek , bet speju ne mažiau 8m plius priekaba kokia pasirinksi , bet kaip besuksi vargiai mažiau 5 m bus ,o pagal tas kurias renkiesi visi 5,5m :hmz: su tokiu sąstatu jau yra kas veikti . Beje , 1 menuo kelionėje tai tikrai ne toks ir ilgas laiko tarpas, dar pritarčiau tokiam sprendimui išvažiuojant visai žiemai pvz kur nors žiemoti. Bet tai čia tik mano subjektyvi nuomonė , todėl batus pasilaikom sau :baisu:
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Atsiprašau, kad taip nusukau temą į šoną :)
Mano profesija tokia, kad turiu sužinoti kodėl klientai siekia vieno ar kito sprendimo, tada ieškau priežasčių, dėl kurių toks sprendimas norimas. Vėliau, išsiaiškinus priežastis, galima ieškoti daug įvairesnių sprendimu.

Dėl priekabų, Marijau, jos pas mane nesunkios – abi iki 300...400 kg su kroviniu.
Užknisa, kai reikia kur nors pasiparkint (pvz. pakeliui sugalvojį užsukti į kavinę, arba sustoti parduotuvėje), užknisa kai reikia važiuoti atbuliniu bėgiu, degalinėse sunkiau sukinėtis ir pan.
Jei mažai vietos manevruoti, kartais tenka atkabinti priekabą paskui vėl užkabinti.
Galų gale kieme, užima vietą, nes visus metus stovi priekabos, kurios per metus važiuoja iki 10 kartų kiekviena.

Tai mano mažos priekabos, mažos problemos. Jei tokia priekaba, kad veža lengvą automobilį, tai sumoj rūpesčių tik daugėja. Su kroviniu prie kemperio dar plius dvi tonos, tikrai turi jaustis net ir su galingu varikliu.
Kolegos teisingai rašo, kad greitkeliais jos nejausi, bet su tokiu sąstatu nelabai ir norėsi nusukinėti į miestelius.
Nežinau ar pats esi važinėjęs su priekaba. Jei ne, tai šiaip užsikabink bet kokią, kad ir tuščią ir pamėgink pasivažinėti. Tai būtų objektyvesnis įsivertinimas, nei forumas. Mes čia kiekvienas turime savo nomonės, bet padarius sprendimą tampyti ar netampyti priekabos pliusus ir minusus teks pajausti tau pačiam. :)
Sėkmės!

Žinutės: 953
Nuotraukos: 1003
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-24
Palaikau Giedriaus ir Roberto argumentus :geras:, suprantu ir Tavo norus Marijau, bet atsiminiau ka mes visi siulom zmonems kurie paklausia koki kemperi pirkti?? tai visu atsakymas buna : issinuomoti ir pabandyti. As ir Tau siulau pabandyti su dviase uzsimesti savo Cayenne ir pirmyn. As su pasibaisejimu prisimenu kaip mes 3 ekipazai prie Juodosios juros tempemes du vandens motociklus, ir kateri , i Kroatija draugas su dzipu tempe kateri 6 vietu, TRAGEDIJA : :baisu: . Ir dar patikslinau del tu draudimu tai sake  lenkija tai vikas pofig o va jau pradedant Vokietija yra zenklai su dviase negalimo todel jog mazuose miesteluose jas traktuoja kaip komercines paskirties bildancias transporto priemones , o su vienaase prasau, vaziuok.
 Del nuomos visiskai nesutinku , mes va buvom Bulgarijoj tai nuomos bendrove atvare iki duru is Varnos nes tem miesteli nebuvo punkto ir pasiime nuo musu namu. jokiu problemu. Galbut sezonu metu kaip jus jau dabar ziema planuojat tai ir uzsisakyti reiktu aisku susiplanavus.
    O del tu techniniu svoriu, ilgiu, nezinau, bet paziurejau cia ,tai man atrodo galima normalia auto veztis, o paieskojus kitur rastai dar geriau.
 Pats ziauriausias nutikimas su vandens moco priekabaman man buvo toks: neuzsukau posuki is pirmo karto , atrode nedaug  pastumiau atgal, bet to uzteko, kad priekabos dyselys isiremtu i kemperio galini zibinta ir ji iskeltu o negana to viena  suluzusio zibinto stiklo dalis isireme i kaitrine lempute. Kadangi jokio garso nebuvo , bet suniska nuojauta ar Dievulis pravaziavus 50 m sustojau ir nuejau iki kemperio galo pamaciau liepsna , Kaitrine lempute uzdege zibinto plasmase ir ji dege liepsna varvedama . Kemperiui nieko, zibinta pirkau , prisiminti nemalonu.
 Kol rasiau tai ir Giedrius  paantrino panasiai :geras: as irgi atsikabineju yra tokiu vietu jog priverstas tai daryti
Žinutės: 2186
Nuotraukos: 500
Koordinatės: 19
Prisijungė: 2012-09-21
Paskaičius visų už ir prieš, man kilo visiškai kitokia mintis.
Kodėl mes renkamės būti kemperistais, o ne priekabiautojais? Mūsų tarpe yra ne vienas priekabą iškeitęs į kemperį. O, kad būtų atvirksčiai, regis niekas dar nesigyrė. Kad ir klausimas ar nebūtų prasminga išbandyti tokį variantą? Gal ir tos priekabos nebereikės?
Čia panašiai kaip su palydovinėmis antenomis..... Daugelis išmetė ir nuo to tik gyvenimas tapo šviesesnis. Aš, nors ne pirmas, bet taip pat jau du paskutinius metus apseinu be TV kemperyje. Ir visai smagu :driving: 
Tikrai vertinu Jusu nuomone... ir negali su ja nesutikti. Tai nera taip kad butu tas pats tempi ar ne. Taciau zmogus gyveni ir matai kaip kiti daro, uzeina noras pabandyti. Paziuri yra kemperiai su gale ivaromi auto. Kiti sako kad veztis ant priekabos patogiau ir universaliau. Nori vezi nori ne.  Su priekaba esu daug vazinejes, todel galbut tai yra blogai, nes as jos nebijau. Mano pirmasis namas ant ratu buvo Tabert. Sastatas su automobiliu sudare 13 metru. Zinau ka reiskia tempti kai visi traukiasi is kelio. 
 Bet kokiu atveju tikrai noriu padekoti uz nuosirdzius patarimus. To ir norejau. Ir Giedriau cia viskas ka rasei yra i tema. 
 Mano sprendimas: nieko neperku, issinuomoju padoresne dviase priekaba, pasiimu sunaus Audi A3, kuri uz Cooperi ilgesne tik 40 cm ir pabandau. Tada jei labai reiks susipirksiu, nereiks nieko neprarasiu, tik nuomos pinigus. O dar ir kitiems bus info apie toki potyri.
 Del auto nuomos: as galvoju kad kadangi vieta gana daznai keiciasi, tai tiesiog nepatogu. Beto turiu labai liudna patirti su nuoma. Pries pora metu Sicilijoje turejom nuomotas masinas dvi. Visur vazinejom kartu. As gaunu kazkokia mistine bauda jis ne. Kadangi bauda buvo nuskaiciuota is korteles, pakelus banke veja pinigus grazino. Kadangi esu stambus klientas ir kortele prabangi kreditine, ilgai gincytis nerekejo. Siaip niekas i kalbas butu nesileides. Pasirodo tai buvo Herz pinigai uz dokumentu perdavima. Dar plius turejo buti bauda. Gerai kad masina buvo nuomota per Vilniaus Herz, su italais susisneketi be sansu. Italu policija dar po siandien dienai siuncia saskaitas. Pasitarus su advokatu nuspresta nemoketi, kol neatsius kokia nors suprantama kalba uz ka turiu moketi, arba neperduos anstoliams. Tada bus aisku uz ka bent jau. Kol kas tik laiskus is pasto dezutes "peradresuoju" i siuksliadeze. Tai geriau tokios patirties nereikia. Beto toj Sicilijoj vos neatidavem masinu bet kam. Atejo vyrukai, sako duokit dikumentus ir raktelius. Ne zenklu ne pazymejimu kad toj firmoj dirba. Sakom neduosim. Pridavem oro uoste punkte, pasirodo apie vyrukus nieks nezino. Butume apsimokeje kaip uz gera uz tas masinas kad negrazino. Tai vat as irgi buvau priprates Vokietijoje nuomotis. Ne visur taip. Ypac Italijoje. Nekalbant apie tai kad pasiimant viska susifotkini ir atiduodant susifotkini. 
Na cia ne i tema...
Arvydas.I parašė:
Paskaičius visų už ir prieš, man kilo visiškai kitokia mintis.
Kodėl mes renkamės būti kemperistais, o ne priekabiautojais? Mūsų tarpe yra ne vienas priekabą iškeitęs į kemperį. O, kad būtų atvirksčiai, regis niekas dar nesigyrė. Kad ir klausimas ar nebūtų prasminga išbandyti tokį variantą? Gal ir tos priekabos nebereikės?
Čia panašiai kaip su palydovinėmis antenomis..... Daugelis išmetė ir nuo to tik gyvenimas tapo šviesesnis. Aš, nors ne pirmas, bet taip pat jau du paskutinius metus apseinu be TV kemperyje. Ir visai smagu :driving: 
Arvydai, kiekvienam savo. Ir sitie klausimai nekvescionuojami. Faktas tas, kad su kemperiais daug uzsienieciu tempiasi priekabas. Ir tame nemazai prasmes. PVZ: jei kemperis iki 3500 kg, ne kazka daug isidesi. Priekaba variantas, dar papildomai 750 kg, su tom paciom teisem. Uzdek dviracius , motoroleri daiktu. Ziurek ir viskas legalu, neperkrauta ir tt. Negalima absoliutinti. 
 Del antenos: eile metu ja nesinaudojau, isidejau i kemperi tik tam kad joks vokietis neperka kemperio be satelito. Zinai sia vasara puse savaitgaliu pragyvenau kemperyje. Zmona labai megsta ziureti kad ir Rozemunde romantines istorijas. O ir pats koki filma paziuri atsipalaidavimui. Nors namuose tai nedarai. As manau kad gyvenime viskas buna savo laiku, viskam reikia subresti. Negali sakyti reikia ar nereikia. Kiekvienam skirtingai. Pvz man gyvenime nereikia sodybos, taip kaip ir gyventi Vilniuje, kur kasdien po dvi valandas prasedi masinoje kamstyje. Kruvos zmoniu su pagaliu neisvarytum is to Vilniaus. Man tai beprasmybe. Lai neisizeidzia vilnieciai, tai tik pavyzdys.
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Arvydas.I parašė:
Paskaičius visų už ir prieš, man kilo visiškai kitokia mintis.
Kodėl mes renkamės būti kemperistais, o ne priekabiautojais? Mūsų tarpe yra ne vienas priekabą iškeitęs į kemperį. O, kad būtų atvirksčiai, regis niekas dar nesigyrė. Kad ir klausimas ar nebūtų prasminga išbandyti tokį variantą? Gal ir tos priekabos nebereikės?
Čia panašiai kaip su palydovinėmis antenomis..... Daugelis išmetė ir nuo to tik gyvenimas tapo šviesesnis. Aš, nors ne pirmas, bet taip pat jau du paskutinius metus apseinu be TV kemperyje. Ir visai smagu :driving: 
Nukrypimas dėl TV :), naujai pirktame kemperyje sumaniau atlikti tradicine operacija, išmėsinėti antena, pasižiūrėjau kiek gi ji kainuoja, sakau gal kam parduosiu ar atiduosiu, bet pamatęs kaina pagalvojau , tegul kabo.... nesveikos kainos nekaikurių antenų. 
Tos kurios rodo padoriai visada nemazos. Bent man nesuprantanciam.:)